7 Marsi, Rama-mësuesve: Ndjesë për mëkatet e së enjtes

March 7, 2018 13:49

7 Marsi, Rama-mësuesve: Ndjesë për mëkatet e së enjtes

 

Me rastin e ditës së 7 marsit, kryeministri Edi Rama zhvilloi një organizim tek Kryeministria ku ka shpërndarë disa dekorata në shenjë mirënjohje për mësuesit dhe u kërkoi ndjesë mësuesve për fjalorin dhe shfaqjen që dhurojnë çdo të enjte deputetët e Kuvendit të Shqipërisë.

Ndjesë të thellë dhe të vërtetë për faktin se çdo të enjte në Kuvendin e Shqipërisë nuk iu ndihmojmë aspak në kryerjen e misionit tuaj thelbësor, jo vetëm të përgatisni njerëz të ditur, por të edukoni qytetarë të mirë. Jo vetëm që nuk u ndihmojmë, por u pengojmë çdo të enjte rregullisht në kryerjen e misionit tuaj. Edhe ditët e tjera patjetër, por sidomos të enjten.

Shfaqja e së enjtes rrëzon të gjitha fjalët në raport me virtytet dhe dhuntitë e mira. Unë kam mundësinë që në ditët e tjera të javës përveç të enjtes të laj me sa më shumë punë dhe kontribut mëkatet e ditës së enjte. Besoj që në raport me ju ne kemi shumë ende për të bërë, shumë më tepër detyrime se të drejta për të thënë se sa shumë kemi bërë” deklaroi Rama.

l.h/ dita

March 7, 2018 13:49
Komento

5 Komente

 1. Monikla me Çizme March 7, 14:02

  Dmth neser,
  Neser kercen qeni i kallajxhiut…
  Luli i mban’ iso Saliut…!

  Reply to this comment
 2. Arsimtari March 7, 14:27

  Kerkoi ndjese per vonesat e rrogave o budall, kerkoi dhe ndjese se i ke vene per ministre nje cope maloke Mirdite me diplome nga Kristali.

  Reply to this comment
 3. Kryministri qe nuk i del kurr Realitetit, Balle per Balle ! March 7, 14:29

  Nji kryeminister qe i fshihet ne do kohe
  Realitet dhe
  gjen fole ,e fus koken poshte fustanit te grave

  Reply to this comment
 4. Plaku Xhuxhumaku March 7, 14:37

  Mbaje pra gojen, mos fol si rrugaç, qe mos te lindi nevoja te kerkosh ndjese. Hipokrit!

  Reply to this comment
 5. vasili March 8, 11:12

  Nje mrekulli e vertete,kjo vajze kosovare dhe zv.ministre e arsimit:
  E zgjuar, e edukuar,femine dhe me nje uri teper te vecante,per te njohur,filtruar dhe zbatuar modelet e shkollave qe jane ne majat e arsimit boteror.
  Te falenderoj thelle per kenaqesine e vecante,qe perjetova duke njohur personalitetin tuaj shume dimensional njerzor.
  Eshte nje rastesi fatlume,qe punon me nje zonje te urte dhe te zgjuar,sic eshte ministrja e arsimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*