70-vjetori i çlirimit të Tiranës, Qeveri-Bashki festojnë të ndara

November 17, 2014 09:24

70-vjetori i çlirimit të Tiranës, Qeveri-Bashki festojnë të ndara

Qeveria dhe Bashkia e Tiranës e kanë përkujtuar më vete 70-vjetorin e çlirimit të Tiranës.

Kryeministri Edi Rama, kryeparlamentari Ilir Meta, zv.kryeministri Peleshi dhe disa ministra, kanë marrë pjesë në një ceremony të organizuar nga Prefektura, për t’u nisur më pas tek “Varrezat e Dëshmorëve”.

Bashkia ndërkohë e ka përkujtuar më vete këtë ngjarje.

Dy nënkryetarët e saj Enno Bozdo dhe Nevila Xhindi, kanë qenë tek “Varrezat e Dëshmorëve”.

Basha ndërkohë mungonte, pasi ndodhet në Bruksel.

Ndërkohë, gjatë ceremonisë të organizuar nga Prefektura, nuk ka munguar edhe portreti i Enver Hoxhës.

November 17, 2014 09:24
Komento

24 Komente

 1. Mark uk November 17, 11:40

  Lavdi deshmorve te vendit tone ne te gjitha kohrave.Urrejtje e fetimtarve te luftes dyte botrore.Per krimet e tyre para luftes e pas luftes per 50 vite okupimi.Dua te di sa vjec kan qene ne kohen e luftes disa shurrana qe thone jemi veteran te luftes.Dasht Zoti e ky dimer nuk i nxierr se na shpifen.

  Reply to this comment
  • Toni November 17, 14:17

   o mark vellai sali berisha ka kene pjee e atij 50-vjecari qe permend ti …tung…

   Reply to this comment
   • rezart November 17, 15:01

    Po te ndare do ta festojne si gjithmone ne keto 24 vjet SHKERDHATOKRACI!!!
    Ata qe CLIRUAN TIRANEN DHE SHQIPERINE festojne VEPREN HERIOKE TE TE PAREVE TE TYRE PARTIZANE E DESHMORE TE ATDHEUT,ndersa te tjeret,BASHKEPUNTORET ME PUSHTUESIT ata ballisto-zogistet QAJNE PER SHPORRJEN E PUSHTUESVE se me ata kerkonin te merrnin pushtetin ne Shqiperi!
    Prandaj kujtojne MUKJEN te shkretet gjithmone se u ka ngecur hala ne fyt!!!
    Mire atehereqe nuk i paska lene ENVER HOXHA,po tani per 24 vjet,CFARE BENE KETA PLEHRA,qe populli nuk i ka vituar kurre????

    Reply to this comment
  • Fuck Mark uk November 17, 15:37

   Hello Mark uk! Remember me? Mor felliqesire shpelle, ashtu si gjithe PSEUDODEMOKRATEt edhe ti je nje antishqiptar. QELBESH ERE serbie.

   Reply to this comment
   • Toni November 17, 16:27

    Po ty ta ,merr mendja qe ky pseudo mark uk ndodhet ne UK car i shkruan Anglisht ketij sllavi kete mark kkk e gjen ane nga SHQUP-i duke lare+pastruar qenefet car lodheni me keta artikuj gabi…

    Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi November 17, 11:51

  Isha te festa e të majtëve (çlirimi i Tiranës) dhe cdo gjë ishte e ftohtë,e zbehtë,pa shumë shije? As z. Rama dhe as Rusto Peçi nuk folën!? Ish-partizanëve asqë jua dhanë dorën,fillim-mbarim!? Mbaruan dhe ikën të heshtur!!? Edhe dje në një aktivitet për luftën në muzeun historik më thanë se asnjë deputet socialmajtist nuk kishte qënë,madje as nga kryesia e partisë socialoportuniste!? Logoja e sotme përkujtimore për çlirimin e Tiranës m’u duk se thoshte “festojmë nga zori dhe për votat tuaja o veteranë se qejf nuk ju kemi”!? Tung!

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi November 17, 11:57

  Sot “Partizani Fitimtar”(monumenti)ishte shumë i mërzitur!!? 17 Nëntor 2014. @@@ Isha te festa e të majtëve (çlirimi i Tiranës) dhe cdo gjë ishte e ftohtë,e zbehtë,pa shumë shije? As z. Rama dhe as Rusto Peçi nuk folën!? Ish-partizanëve asqë jua dhanë dorën,fillim-mbarim!? Mbaruan dhe ikën të heshtur!!? Edhe dje në një aktivitet për luftën në muzeun historik më thanë se asnjë deputet socialmajtist nuk kishte qënë,madje as nga kryesia e partisë socialoportuniste!? Logoja e sotme përkujtimore për çlirimin e Tiranës m’u duk se thoshte “festojmë nga zori dhe për votat tuaja o veteranë se qejf nuk ju kemi”!? Tung!

  Reply to this comment
  • Furtuna November 17, 12:01

   Sa keq o pëllumb? Sa turp! Vdis për liri po deshe!? Respekt!

   Reply to this comment
   • Partizani fitimtar November 17, 12:12

    Lavdi partizanëve,heronjve dhe dëshmorëve të L A N Çl ! Gëzuar festën e çlirimit të kryeqytetit!

    Reply to this comment
   • Partizani fitimtar November 17, 12:28

    Nderim dhe Lavdi partizanëve,heronjve dhe dëshmorëve të L A N Çl ! Gëzuar festën e çlirimit të kryeqytetit!

    Reply to this comment
    • roberto November 17, 15:05

     Ja edhe sivjet do festojne te ndare se vitin tjeter Berisha dhe Basha do na lene SHENDENE edhe nga Bashkia e Tiranes dhe do te vene lule tek varri i tradhetarit ……….ESAT PASHE TOPTANIT!!!
     TRADHETARET DO NDEROJNE TRADHETARET!!!

     Reply to this comment
 4. Furtuna November 17, 12:02

  Sa keq o pëllumb? Sa turp! Vdis për liri po deshe!? Respekt!

  Reply to this comment
  • Palla November 17, 12:51

   Palla ime dhe e partizanit fitimtar në prapanicën e “besim ndregjonéve” dhe gjithë krimbave kuislingë!

   Reply to this comment
 5. Snake November 17, 12:47

  Clirimin e Tiranes eshte thene per vite te tera e ka bere Brigada e Pare ( dhe te tjera ) qe ne krye kishin ” ARMIQ TE PARTISE DHE POPULLIT ” si p.sh Brigada e Pare me komandant poliagjentin Mehmet Shehu, Brigada e Dyte me komandant spiunin Beqir Balluku etj, etj Brigada me komandante e komisare armiq e tradhetar te partise se Enverit e Nexhmijes. Te perkujtosh luften pra duhet ne rradhe te pare te hedhesh poshte Enver Hoxhen si fallsifikator te historise se saj, ose te pranosh variantin se Tirana e clirua nga armiq e spiune.

  Reply to this comment
  • rezart November 17, 14:36

   Ata qe cliruan Tiranen u bene me pas kryeministra,ministra,deputete etj,etj,por kur u bene kunder interesavev te popullit shqiptar doemos qe do hanin plumbin!
   Atehere kishte CECUA BICAK e jo si sot qe VIDHET FLORIRI DHE BANKA E SHQIPERISE dhe nuk denohet HAJDUTI KRYESOR ,por ca kalamaj!!
   Di gje ti “Snake” leshi se ku jane sot ata qe themeluan PD-ne ne 90-ten?
   Shumica u VRANE,U BENE HAJDUTE,KRIMINELE,BASHKEPUNTORE ME KRIMINELIN BERISHA dhe sot i kane dosjet hapur e nuk i denon njeri!!!
   Po te ishte koha e ENVER HOXHES,a do t’i kishin shpetuar PLUMBIT keta ish THEMELUS leshi???
   Ja pra se si shndrrohen THEMELUESIT NE KRIMINELE,me ndryshimin se sot i duhen Berishes,si KRYEKRIMINEL,qe eshte,ndersa ENVER HOXHES nuk i duheshin por i conte ne gjyq!!!

   Reply to this comment
  • sortiri November 17, 20:07

   Komandant i shtabit per clirimin e Tiranes ka qene Hysni Kapo!

   Reply to this comment
 6. Palla 2 November 17, 12:53

  Shto dhe pallën time o palla? Shndet!

  Reply to this comment
 7. Hm... November 17, 13:11

  Mos i injoroni veteranet dhe herojte e udheheqesit e luftes se ajo lufte na dha identitet kombetar… do ishim bere pre e grekut dhe serbit qe do na anatemonin si kuisling si komb dhe pastaj do ishim bere qilizem…pretekse donin ata. Kusuret e pasluftes jane tjeter gje por dhe paslufta nuk duhet pare bardhe e zi…mbi te gjitha nese jemi demokraci e shame Enverin se nuk linte te mbanin portretet e Zogut, kucit e macit ne publik… nuk kemi perse te fillojme censurim demokratik (keto dy fjale nuk shkojne bashke). Tjeter gje fakti, tjeter gje komenti. Mos i pergojoni veteranet qe ne fund te fundit mbajne lart foton e nje udheheqesi qe per koicidence ishte lufta me e lavdishme ne histori… diktator ishte (se e thoshte vete) por per meritat i duhet dhene haku… per te kusuret pastaj, eshte tjeter hesap dhe kurrsesi nuk duhet te arkivohen…pastaj po erdhi kjo censure nga pinjollet e ish-kuislingeve, mban ere kjo pune dhe antienverizmi duhet te niset nga parimet e demokracise dhe jo rehabilitimit te kuislingeve apo revanshizmit greko-serb te cileve sa kohe ishte Enveri u vuri llozin tek dera.

  Reply to this comment
 8. Veterani November 17, 13:48

  Injorimin dhe denigrimin me te math luftes dhe atyre qe luftuan ja beri Enver Hoxha gjate dhe pas lufte duke i quajtur armiq e tradhetar e duke i pranuar per heronj vetem kur vriteshin. Jo me kot te gjithe kuadrot dhe udheheqesit e luftes u bene armiq e bile bashkpunetor te okupatorit me urdher te Enverit. Vete heroi i luftes se Tiranes, komandanti M. Shehu i te famshmes Brig.1 u quajt agjent edhe i gjermaneve (!!!). Ky ishte Enveri i cili ato qe luftuan i beri armiq sipas oreksit.

  Reply to this comment
 9. persekutuar-denuar November 17, 14:08

  KE CLIRIM TE TIRANES FESTOJNE ENVERISTET E MAJTE DHE TE DJATHTE ME PERMALLIM?

  Sepse dihet qe Tiranen e cliroi Mehmet Shehu, qe Enveri e shpalli POLIAGJENT, vetem nuk u morr vesh se i kujt ishte i gjermonit apo i amerikonit, sepse nuk ka si te ishte i rusit apo i jugosllavit qe Diktatori ja kishte shitur Bythen dhe Vatanin si nje pederast i vertete shume kohe me pare, qe ne Mukje 1943.

  Mire clirimi i Tiranes nga POLIAGJENTI i gjermanoit apo i amerikonit Mehmet Shehu, po ky YLL komunist ke te foto mbreselenese per Shqypnine qe po i lutet BE-se Antikomuniste qe po i lutet per ndonje LEK?

  Po PD-ja demokratike dhe antikomuniste e Sali Sekretarit kujt YLLI KOMUNIST i falet si Allahut dhe i ben homazhe dhe kaq temenara? Sepse per Spiunet e Sigurimit te Likes dhe Edvinit eshte fare e kote qe te pyesesh.

  Reply to this comment
 10. Gneci November 17, 16:43

  Dita e deshmoreve eshte ne 5 Maj. Po “çlirimi” nga ushtria italiane do festohet?

  Reply to this comment
 11. Sejdi Veseli November 18, 00:27

  Gëzuar përvjetorin e çlirimit Tirana jonë dashur!
  Nderim dhe respekt të përjetshëm për Epopenë e Lavdisë tonë kombëtare – Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare!

  Reply to this comment
 12. Sejdi Veseli November 18, 00:29

  Gëzuar përvjetorin e çlirimit Tirana jonë e dashur!
  Nderim dhe respekt të përjetshëm për Epopenë e Lavdisë tonë kombëtare – Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim