73-vjetori i çlirimit, Meta: Dita e mirënjohjes për heronjtë e LANÇ

November 29, 2017 09:04

73-vjetori i çlirimit, Meta: Dita e mirënjohjes për heronjtë e LANÇ

 

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar 73-vjetorin e çlirimit të vendit me një mesazh në profilin e tij zyrtar në “Facebook”. Ai shkruan se sot është dita e mirënjohjes për të gjithë heronjtë e LANÇ.

“Të dashur miq! Sot është dita e mirënjohjes për të gjithë partizanët, dëshmorët e heronjtë e Luftës Antifashiste Nacional-Çlirimtare që sakrifikuan gjithçka për çlirimin e Shqipërisë”, shkruan Meta.

November 29, 2017 09:04
Komento

2 Komente

 1. intelektuali November 29, 10:15

  PARTIZANET “CLIRIMTARE” TE LIKE FLORIRIT ME TEFTER NE DORE

  Ky President i turpit dhe i reziliti Rilindjes se Edvinit qe i shpetoi drejtesise me finte enveriste nga gruaja e Fullan Kusarit dhe qe nxjerr pionieret e Enverit me shall te kuq ne qafe si ne Kohen e qepes te Partise se Punes vetem nje pyetje nuk i pergjigjet asnjehere:

  KE CLIRUAN “HERONJTE” E LANC-IT KRIMINAL TE ENVERIT QE VRANE ANGLEZET NE KANALIN E KORFUZIT, MBUSHEN VATANIN ME LUMENJ ME GJAK SHQYPTARI NE NJE LUFTE CIVILE VELLAVRASESE, MBOLLEN MURTAJEN BOLSHEVIKE, IMPLEMENTUAN DIKTATUREN E TERRORIT STALINIST NE SHQYPNI, FALIMENTUAN EKONOMINE DHE RENUAN SHTETIN?

  He pra o Like Floriri me tefter ne dore qe te pa gjithe bota me ze dhe figure si vidhje ryshfetin pushtetar nga videoja e Dritan Priftit, por qe karagjozi Edi Rama te zgjodhi si President,

  PER CILET “HERONJ” TE LANC-IT KRIMINAL JUGOSLLAV TE ENVERIT E KE FJALEN?

  sepse:

  Po ta kesh fjalen per XHELATET e Enverit dhe Nexhmijes dhe per pinjollet e tyre ne pushtet, qe vrane dhe masakruan intelektualet properendimore me nje egersi te papare, ja shikoje Shqypnine enveriste si e kane bere te mbuluar nga Droga e Habilajve dhe Balilajve te Sajme Qorrit qe ishte beniamini i Edvin “PARTIZANIT” te Enverit.

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju, o mije kenetash dhe miza kali o djaj me fytyre njeriu. November 29, 10:21

  Sot eshte dita e mirnjohjes per te gjithe ata shqiptare qe luftuan pushtuesit si brenda dhe jashte Shqiperis ne emer te lirise, demokracise dhe progresit njerezore,dhe jo per pushtetare te soit tua metovicer, bashovicer, berishovicer, medijvicer e ramovicer me shoke e shoqe, qe vazhdojne te derdhin lot krokodilesh vetem per te mashtruar, grabitur, terrorrizuar dhe shqyer prene e rradhes, pra popullin dhe popujt. Akoma nuke i eshte thare gjaku i derdhur ne rruge, sokake, male e kodra dhe bulevarde i atyre bijeve e bijave øte popullit qe kerkonin liri, demokraci dhe progres njerezor. Shporruni nga te tre pushtetet, plus opozita i thencin o mije kenetash dhe mizakali, o djaj me fytyre njeriu qe nuke keni te ndalur ne ligesi.Dridhuni e perdridhuni, po vjen minuti qe nga trasta pemet e kalbura jasht do t’hidhen, doni apo nuke doni ju o fare e keqe. Drejtesia do te behet, doni apo nuke doni ju,nuke ka pushtet dhe leke te piset, ligje apo amnisti brenda djallit qe t’u shpetoje ju dhe sozite tuaja nga bange e akuzes si autore, apo bashkeautore ne mijra krime e superkorrupsione te denoncuara me ze, figure dhe deshmi te gjalla, sa istitucionale, aqe dhe me shume popullore e medjatike. Mallkimi i mijra nenave e grave te veshura me te zeza, si dhe i mijra femijeve te mbetur jetim shume shpejt do t’u bjere mbi kokat tuaja dhe ndaj atyreve qe vazhdojne t’u bejne avokatine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*