78-vjetori i Konferencës së Pezës, Meta bën thirrjen e fortë: Të bashkohemi kundër një sekti oligarkësh, o sot o kurrë!

September 16, 2020 09:02

78-vjetori i Konferencës së Pezës, Meta bën thirrjen e fortë: Të bashkohemi kundër një sekti oligarkësh, o sot o kurrë!

Nga Peza, Presidenti Ilir Meta ka bërë një thirrje të fortë “për t’u bashkuar kundër një pushtimi të ri nga një sekt e një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet”.

Në 78-vjetorin e Konferencës së Pezës, Meta thotë se mesazhet e përcjella nga ajo janë më aktuale se kurrë.

“Besa-besë për të shpëtuar Shqipërinë! Osot, O kurrë!”, bën thirrje Meta.

Postimi i plotë:

Pezë do të thotë Shqipëria mbi të gjitha!

Pezë do të thotë bashkim, kushtrim dhe qëndresë, pa dallim feje, krahine dhe ideje në mbrojtje të interesit kombëtar.

Mesazhet që përcjell edhe sot, pas 78 vitesh, Konferenca e Pezës janë më aktuale se kurrë për të lënë mënjanë ndasitë e interesat afatshkurtra, dhe për t’u bashkuar kundër një pushtimi të ri nga një sekt e një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet dhe kanë marrë peng të ardhmen e çdo shqiptari dhe atë europiane të vendit tonë.

Peza është një amanet: Besa-besë për të shpëtuar Shqipërinë!

O SOT, O KURRË!

 

j.l./ dita

September 16, 2020 09:02
Komento

6 Komente

 1. Peza September 16, 09:43

  Po kush i bashkoi shqiptaret ne Peze o prasident?
  Ishte Enver Hoxha diktatori qe udhehoqi popullin shqiptar ne luften Antifashiste,por sot ju nuk e zini me goje se ju dridhet trupi nga krimet e shumta qe i keni bere ketij populli po te ballafaqoheni me ate KOLLOS!

  Reply to this comment
 2. H September 16, 09:47

  O hajdut i degjeneruar. O fshatar mashtrues. Mjaft se të njohin të gjithë si hajdut me zë dhe figurë. Palaço.

  Reply to this comment
 3. Remo September 16, 10:07

  Kunder oligarkeve??! Po ti cfare je bashke me transin qe ke ne krevat more katundar i poshter!

  Reply to this comment
 4. Pensionist September 16, 10:30

  Ky do ta beje Shqiperine, prandaj me 25 prill sa me shume vota per gruan e shkelqesise, ne doni te jeni siç jini sot, ose me keq, mbasi partia e gruas ka mision te beje te pasur me politike te rinjte, qe shkojne ne Jale dhe sefundmi ne Seman apo Divjake.
  Mbasi te armatosen mire me politike (dhe me aheng natyrisht), do te shikoni “bum-in” e madh ne ekonomi, ne shendetesi, ne arsim, ne ngritje peshash, …. dhe me ne fund ne drejtesi në tëëërë Shqiperine.
  Nuk e keni njohur akome kete punetir te madh profesionist.

  Reply to this comment
 5. kasem gahinji September 16, 11:40

  O ilir hajduti,i menderuar president.pse ndot konferencen e pezes?

  Reply to this comment
 6. Votat September 16, 16:17

  Sexti rripjells kur nuk kishte pushtet e bente 16 shtatorin madheshtore.
  Tani SI plas me menderja.
  As ktij kembeshtremberit coban SI plas menderja Po I duhen votat

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim