8 korrik 2019

July 8, 2019 04:05

8 korrik 2019

July 8, 2019 04:05
Komento

10 Komente

 1. A.GRAMSH July 8, 11:20

  DEMOKRACI NE GREQI-ISIS NE ISH SHQIPERI!
  ”O te iki karta e mureve,o te iki une”! O.Wilde
  ———
  Ne vend te paraDhenjes
  Aforizma e O.Wilde per kete vend 30 vjet te pushtuar nga ISIS duhet te shqipterohet ;
  O NATO te na òliroje ish kryeqytetin e Shqiperise nga ISIS o te na ndryshoje kryeqytetin o te perzihen 100 perqind Shqiptaret nga keto troje te te pareve!

  Greqija ku ka lindur demokracija!
  –Ne Greqine e demokracise civilizimit e filozofise nuk pati asnje ‘shkak’ real qe kryeministri ‘komunist’ qe ne zyre mban fotografine e profetit Marks dhe revolucionarit Çeki vara,te kerkonte Zgjedhje te parakoheshme!
  Ai si komunist e demokrat por mbi te gjitha intelektual i dale nga populli ,me ndon per popullin dhe vetem se humbi zgjedhjet per ne parlamentin Europian ju perul SOVRANIT popull!
  Tek ne 30 vjet pushtuar nga xhihadi ,ISIS dhe ne krye te kalifatit qendron kalifi Sali dhendurri serb qe si Neroni dogji nje ish Shqiperi!
  O Nato te çliroje Kryeqytetin e shqiptareve o te ikin tere shqiptaret!

  Komunisti demokrat po mbi te gjitha intelektuali Tsipras mund te mos kish kerkuar kurre zgjedhj se nuk kish arsye dhe nuk ja kerkoi as opozita e krijuar kur u bene zgjedhjet politike,por komunisti,demokrati dhe intelektuali Tsipras jo vetem ju perul vullnetit te popullit para zgjedhjeve por ju ul ne gjunje edhe pas zgjedhjeve duke i uruar kundershatarit politik ‘Vellajit’ grek Simiqis ‘pune te mbare ‘ per interesat e Greqise!

  Tek ne kreret e ISIDS ne krye te 128 bandave parti jo vetem qe kane restauruar kalifatin e Bathores 30 vjet ne vend te shtetit ish Shqiperi por kerkojne rrotacionin e rrotave me molotov e tritol si ISIS dhe nuk çkulen nga tere istitucionet e antishtetit edhe pse ,bio ta rendojne me dhjetra vepra penale qe parashikojne burgime te perjeteshme dhe denim me vdekje e varje ne Litar!

  ’30 Qershori’ ku 80 perqind e shqiptareve nuk e votoji por abandonoi pa perjashtim kreret e xhihadit dhe 128 bandat xhihadiste jo vetem nuk u ‘analizuan’ por kreret e ISIS do vazhdojne te demostrojne forcen e molotovit ne kryeqytetin e kalifatit si ISIDS ne Irak,Avganista,Mosul,Libi,Siri qe te filmohen nga tere agjenturat e Botes para mender ambasadoreve e misionereve qe shkaketuan ne krah te tyre kete TRAGJEDI!
  NATO-o tu çliroje shqiptareve kryeqytetin o tua nderroje ate ne nje vend tjjeter o do ikin tere shqiptaret e ne kete vend do ngelen vetem xhihadistet,muxhahedine,hajdare e ‘kosovare’ me nenshtetesi shqiptare te firmosur nga kalifi Sali dhe Nishane!

  Ne Greqi partija’e majte’ e Tsipras edhe pse me 31 perqind te votave 4 here me shume elektorat se ‘partija’ socialSSaliste e zogistit sharlatan me emerin EDVIN jo vetem nuk mund te qeverrise me 3 MILION zgjedhes por ja dorrezoi pushtetoin egzekutiv kundershatarit me ‘urdher’ te Sovranit,tek ne Zogisti sharlatan Edvin ne gjendje te renduar te shendetit mendor 7 vjet me mandatin e POPULLIT fshi bythen e kalif Salise,Mulla Metes apo Like florise dhe mestruacionet e nje qenje antinjerezore zonjezes Lulushe ne emer te ‘Alla akbar’ e guides Supreme Berishes!
  NATO o te çliroje kryeqytetin e shqiptareve nga ISIS o te ndryshoje vend ndodhjen e kryeqytetit per te mos lemerisur femijet shqiptare 30 vjet me çfaqje makaber te ISIS me djegje tritol molotov lufte me pllaka trotuaresh e veshje godinash si ne mesjeten e inkujzicionit ne mes te Europes!

  Ne Greqi partija Komuniste ashtu si edhe ne fqinjen Serbi ajo socialiste qe rrenjet i kane tek GJAKU per LIRI-ÇLIRIM-DEMOKRACI kane aqe elektorat qe i ndjekin sa 10 fishi i bandes xhihadisto-fashiste PD-Prone e serbit SALI,Neronit qe dogji shqiperi dhe me gjithe ate nuk kane qene e nuk mund te pretendojne pushtet ne nje vend ku ka DEMOKRACI se eshte sovrani POPULL qe vendos e as ISIS as krushka Serbi,as majka Rusi e aqe me teper kreret e ISIS ne mergaten e qyqeve te quajtur diasPORDHE e biberajve beogfradasve ne AMERI QI!
  NATO o te çliroje kryeqytetin e pushtuar nga ISIS o te nderroje vendndodhjen e kryeqytetit ku shqipetareve te ngelur tu krijojne qetesine pas 30 vjet e ti lene te vdesin pa degjuar ‘Zanin e hoxhes dhe te prifterinje ne nje kange te DEGJENERUEME..”

  Ne Greqi ashtu si edhe ne Serbi e ne tere fqinjet e Ballkanit ku ka shtet POPULL e demokraci nuk mungojne as INTELIGJENCA dhe INFORMACIONI i lire i pa varur e profesionist sepse haet BUKE tre here ne dite qe quhet LIRI!

  Tek ne 30 vjet mungon edhe inteligjenca dhe shteti dhe 3 pushtetet e tragjikisht pushteti i katert qe ne Bote quhet MEDIA.
  Tek ne vendin e gazetarise e kane zenre Zagarija ,vendin e gazetareve Zagare qe ashtu si AGJENTET qe jane me shume se shqiptare 30 vjet jane ne sherbim te padroneve te krereve te ISIS dhe u sherbejne nate e dite edhe vjedhjet dhe miliardat dhe vilat i kane bashke ashtu si kane te perbashket tere pasurite kombetare mbi e nen tokesore te tundeshme e pa tundreshme brenda dhe jashte perfshi edhe AJRIN,oksigjernin qe marim fryme ashtu si hapesirat Tokesore-Detare-Ajrore!

  Vetem ne kalifatin e Bathores pushtuar nga ISIS informacioni propogandon XHIHADIN ,propogandon vrasjet vjedhjet e KURBAN nje popull te tere ne emer te ‘Alla akbar’ nga krerety e ISIS,kalifi Sali.Like flori sio perdhunues te ’10 Komandamenteve te Zotit’!
  NATO o tu òliroje kryeqytetin shqipetareve nga ISIS qe e krijoi vete SHBA-te dhe BE-ja per 30 vjet ashtu si ne lindjen e mesme Irak-Libe-siri o te rihapi edhe njehere ambasadat dhe ti dergoje shqiptaret e mbetur neper Bote te bredhin si mize pa koke èpa ATEDHE e MEMEDHE qe quhet toka ku u ka renur Koka e te bredhin si ‘mize pa koke’ si dikur Izraelitet ne shkretetire per 40 vjet me radhe!

  P.S Vetem ne shtetin e kalifatit Bathore te pushtuar nga ISIS per 30 vjet nje informacion krriminal kamikazesh propogandon pas 30 vjetesh jo per POPULLIN drejt zhdukjes por per XHAMIN e thyer te nje makine te vellajit te nje minoritari çoban antishqipetart e ideologut te ISIS me mbiemer LUBONJA!

  Intervistat e Zabitave apo Zabrahaneve 30 vjet ne oborrin e kalifatit ne krah te kalif Salise kane vlera kur behen ne gjyqin e Hages kur te gjykohen ne emer te popullit shqiptar drejt shpernberjes!

  Reply to this comment
 2. Shkodra e moteve July 8, 12:38

  Manifest!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Gjith Bota me Boten ne me Bathoren ,Berishen,Beogradin,Biberajn,Balliun!!!!
  Gjith Ballkani si gjith Bota pas luftes se dyte Boterori tere popujt dihet se kush i perfaqeson e kush fiton tek ne i vetemi vend i Ballkanit dhe i vetemi vend ne Bote qe populli mbi 80 perqind i eshte hequr sovraniteti e as perfaqesohet as dihet se kush fiton se ketu nuk voton e nuk votohet nuk zgjedh e nuk zgjidhet po kreret e krimit korrupsionit jane kujslinge te veteemeruar e moiratuar nga kolonizatoret si ‘burra shteti’ e si yje ne ngjitje….

  Shume me keq se sa gjate pushtimit otoman,fashist e nazist,por te pushtuar nga xhihadi ku çdo gje behet ne emer te allahut….
  E imagjinoni nje kamikaze te ISIS me mbiemer Ademi qe thote nuk ua lejoj Shkodren e Moteve as shkodraneve e as shqiptareve se ajo nuk eshte me laike dhe e krishtere po xhihadiste dhe vatra kryesore e ISIS ne keto 30 vjet ku vendin e te ‘krishtereve’ shkodraneve e kane zene hajdaret,Spahite ,Ademet,Buzhalet,Berishet njesoj si dikur e pushtuar nga malazeste e PasiQ!

  Reply to this comment
 3. gjyqi i Hages July 8, 13:29

  ‘sKipetaret,’njerez qe kane zbritur nga malet’ ,’sKipetaret nuk dine te ndertojne shtet’ apo ‘sKipetaret njerez me bisht’!?
  Keto shprehje jane propoganduar nga UDB-ja keto 30 vjet e per ti vertetuar keto ‘hipoteza’ e kthyer ne ‘teze’ jane ngarkuar tere kujslinget antishqipetare te te gjitha koherave koloboracionistet tradhetare te djeshem strehuar ne prag vdekje ne Ameriqi si puna e Xhaferave devave hamitave matjaneve Mit’hateve,mahMUTAVE,mehme tave e ,MUTRAVE e Metave te sotem…duke i vene zjarrin Bathores me shpresen ti vene zjarrin ballkanit e ti shpetojne gjyqit te Hages…

  Reply to this comment
 4. lidhja Prizerenit July 8, 13:34

  SI MUND TE KONSIDEROHEN PARTNERE AQE ME TEPER STRATEGJIKE CA SHTETE SI SHBA-te dhe SHTETET E BE-se PAS 30 VJETESH MBAJNE SEHIR SI ZHVILLOHEN SKENARET E TYRE E TERE AGJENTURAVE NE SHPERBERJEN E NJE POPULLI DHE KERKOJNE AKOMA TE LAJNE DUART SI PILATI KUR ME PATURPESI THONE:’Kujdes popull’!?

  Reply to this comment
 5. nipi i Avni Rustemit,tek palma zorret e Xenit July 8, 13:47

  Sabiti-Salija-Hisnija….
  Nese nje dite ne kete vend do rilinde shteti per rastesi ose ‘gabimisht’ Sabit Brokaj shoku i krriminelit serb Berisha dhe ish doktor bashke me te i numurit dy te diktatures Hysni Kapos qe mbulonte te gjitha organet e diktatures sigurim,ushtri,polici,sherbimet sekrete zbuli,m.kunderzulim.kuader???!!!Pra nese do vendoset shteti i se drejtes do te jete i PANDEHUR si nje nga kreret e xhihadit ne kete vend ne mos ne grupin e pare apo 24 kreret e isis si dikur nme gjyqin e Norembergut ku ne krye do jete treshja BE NA ME-Berisha-Nano-Meta qe do denohen me varje ne litar,pushkatim apo burgim te perjetshem DSabit Brokaj do jete ne grupin e dyte ate te ‘doktoreve’ si ne gjyqin e Norembergut per krime kunder njerezimit.Per Sabit Brokaj do shtohet dhe akuza shperdorim pozite zyrtare e perdhunim istitucioni ashtu si per nje ambasador amerikan qe i ra infart miokardi mi DAFLLAK shqipetareje..Sabitit nuk i ra infart miokardi mbi dafllakun e sekretares aqe me teper me divize ushtarake fale profesionit mjek kardiolog si seri Berisha…

  Reply to this comment
 6. ISIS July 8, 14:05

  KUSH E ORGANIZON DHE FINANCON SAMITIN NE SARAJEVE…QE NUK SHKOJNE QEVERRITE PO KRERET E XHIHADIT E LIKE FLORINJTE!?

  Reply to this comment
 7. gjaku i shqipetarit nuk behet uje July 8, 14:37

  ‘Vlere’ apo ‘vlere perdorimi’ xhami i nje Çobani!?
  Kaqe i marre neper kembe nje vpopull e trajtuar si skllav qe nje ‘xham’ makine i nje minporitari òoban prej Lubonje ka ‘vlere’ dhe ‘vlere perdorimi’ me shume se :
  -Mijera femije te zhdukur ne keto troidhjet vjet per faj te serbit Sali e òobanit Lubonja!?
  -Mijera femije te ngujuar ne keto 30 vjet per faj te serbit Sali e òobanit Lubonja!?
  -Mijera femije qe lypin neper Bote,per faj te serbit Sali dhe çobanit Lubonja!?
  -Mijera femije ne pritje te azilit si pa ‘prinder’,per faj te serbit Sali dhe òobanit Lubonja!?
  -Mijera femije te perdhunuar brenda e neper bote,per faj te qiresit te Dhive Sali dhe degjenerates çobanit Lubonja!?
  -Mijera femije qe dergjen burgjeve si vjedhes paninesh e jetime se ua kane vrare prinderit per Buke per faj te serbit Sali e çobanit Lubonja!?
  -Mijera femije tregetuar 30 vjet si mis i bardhe ose shpene ne thertore per pjese kembimi organesh per ‘meriten’ e krriminelit Sali dhe ideologut po aqe KRRIMINEL çobanit Lubonja……
  Kjo vlen edhe per shtresen tjeter grate qe per tridhjet vjet ytrajtpohen me keq se ne skllaveri duke u perdorur thjesht si kavje apo kafshe qe diten terheqin parmanden si ne mesjete e naten me ferexhe ne koke dalin te prostituohen rrugeve te Botes…

  Reply to this comment
 8. ish stoudent inxhinerise viteve '70 July 8, 14:47

  Per tru shpelaret…
  4Para ’90 familjet me te degjeneruara te ish bllokut te udheheqjes deri ne orgji kane qene .
  -familja e Todi Lubonjes dhe kryedegjenerata Fatos LAubonja qe edhe pse jetponte parajsen ne bllok me vile ne dispozicion,pas marteses ‘zyrtare’ me nje bllokmene gocen e Fadil Paçramit me qe ishin studente e nuk ‘kishin te ardhura’ per te mbajtur familjen e RE ju dhane apartament shteti tek 21 Dhjetori dhe ju akorduan edhe burse shteti..dhe Tosi me dijenine e bashkeshortes studente ne arkitekture,Zana Paçramit kish dhe dashnore minorene studente tek Petro Nini qe e mbante ne shtepi…

  E njejta rrace bastarde ish dhe Vera Kapo mamaja e alabakut Andush ,djale i siguriomsit Medi e nip i shokut Hisni ku sherbente poliagjenti serb Sali qe te vogel e mbante ne prere e me gishta e çapelente Andushin si dikur kur qinte Dhi…Kush do akoma emra le te shtoje Spartak Ngjelen ,e tere kurvat Bekteshi,KAanati e kopani po kurre femijet e Enver Hoxhes e Nexhmije Xhuglinit,Adil Çarçanit e shume te tjereve…

  Reply to this comment
 9. deshmoret e 4 Shkurtit July 8, 16:16

  Shqiperine e mori turku,i vu zjarr
  shqipetar mos rri po ‘zhduklu’koqevar…

  Reply to this comment
 10. fantazma Bismark July 8, 16:21

  SI KA MUNDESI NJE VEND E NJE POPULL I TERE TE JETE PENG 30 VJET E NJE PJESE MINORITARESH ISH BLLOKMENE ME NE KRYE DOKTORIN XHERA TE ISH BLLOKUT SALI KARAXHIXH E NJE BOTE E YTERE MBAN SEHIR SE SI MUND TE EKSPERIMENTOHET VETESHPERBERJE,.???????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*