8 Marsi në rrugë: Mendo, vepro, rebelohu…

March 8, 2018 18:47

8 Marsi në rrugë: Mendo, vepro, rebelohu…

Tirana është zgjuar për 8 mars me disa mesazhe politike të forta që dënojnë patriarkalizmin, shtypjen, dhunën dhe nënshtrimin e gruas.

Në rrugët kryesore të qytetit janë ngjitur postera të mëdhenj që manifestojnë disa nga problemet kryesore me të cilat ballafaqohen vajzat dhe gratë.

Më poshtë gjeni disa fotografi shoqëruese. e.r./dita

March 8, 2018 18:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*