8 Marsi, njihuni me 365 zonjat, të cilave Veliaj u ka besuar Tiranën (FOTO)

March 8, 2018 12:19

8 Marsi, njihuni me 365 zonjat, të cilave Veliaj u ka besuar Tiranën (FOTO)

 

Gratë dhe vajzat në Bashkinë e Tiranës përbëjnë shumicën dhe kontributoret më të mëdha në ecurinë e punëve të qytetit.

Ndaj sot me rastin e 8 Marsit, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka gjetur rastin që ti falenderojë secilën prej tyre, jo vetëm duke i dhuruar nga një trëndafila dhe kartolinë të personalizuar, por edhe duke i publikuar fotot në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

Nuk bëhet fjalë vetëm për zonjat që punojnë në zyra dhe që mbajnë pozicione drejtuese, por edhe për të gjitha ato të tjera që punojnë çdo ditë që qyteti të jetë më i pastër apo dhe që të ketë më shumë rregull.

“Pas një qyteti të mirë, qëndrojnë gra të zonja. Njihuni me 365 zonjat e bashkisë të cilat i shërbejnë qytetit 365 ditët e vitit. Ju jam përulësisht mirënjohës! FALEMINDERIT 🙏”, shkruan kryetari i Bashkisë së Tiranës në urimin e tij.

 

Klikoni KËTU t’u njohur me 365 gratë dhe vajzat e Bashkisë së Tiranës që punojnë për qytetin çdo ditë.

a.s/dita

 

March 8, 2018 12:19
Komento

6 Komente

 1. N.VJOSA March 8, 13:29

  Ti o Lali Eri, je i papamë!
  Dhe je me konstruktiv edhe me Opoziten!
  Nje politikan ashtu siç e do Shqiperia!

  Reply to this comment
  • info analitike March 8, 15:53

   hahaha o Zot sa trupeshk qe je o Neti kur te mashtron dhe nje shites fiqsh! Ore e njeh ti lali Erin apo e sheh nga reklamat qe filmon stafi i tij qe paguhet me para publike?
   E di ti se me cfare po merret konkretisht lali Eri apo sheh ato filmimet me mbjellje pemesh dhe te mbushet mendja se po punon! Militantet po e marrin ne qafe Shqiperine qe ka mbetur kaq pas ne cdo fushe.

   Reply to this comment
   • Nestor March 8, 16:14

    Kurse ti Info suma do te vdesesh si qen duke permjerre neper blogje perversitetin psiqik te nje katundari prej Vicidoli.

    Reply to this comment
   • N.VJOSA March 9, 03:15

    O @Info,
    Se kush eshte “trupeshk”, do ta kuptosh kadale-kadale…
    Ti nuk ke per ta kuptuar ndoshta kurre, per arsyen e thjeshte se “trupeshku” nuk e kupton dot qe eshjte trupeshk…
    Por rendesi ka qe gjykimin ta kete Lexuesi!
    Kisha nje fare dyshimi, info djali se ti ishe dikushi, por fale asaj qe ne gjykimet tona ne i veme ne radhe te pare edhe Vulen vehtes, sot mora vesh vertet se me ke kam te beje!…
    Info,
    Sic besoj e ke vene re ne komentet e mija, une i ilustroje ato me ndodhi te verteta, fale anonimitetit, por edhe fale faktit qe me Lexuesin perpiqem te jem teper i sinqerte, sepse e di mire se cfare force ka Siqeriteti dhe pergjithsisht E V E R T E T A…!
    Erion Veliaj eshte nje nga Politikanet me te mire qe ka Shqiperia!
    Dhe per kete , eshte nje nga arsyet qe une e vleresoj Edi Ramen, sepse eshte talent te zbulosh dhe te perkrahesh njerzit me aftesi organizative te rralla, talentet e kesaj fushe!…
    Kur fyen Erionin me nofken “shites fiqsh”, ti , indirekt i nxjerr ne pah nje veti te mrekullueshme te tij…!
    Mbreti i vertete i kesaj Bote, jane pikerisht ata, shitsit, zdruktaret, muratoret, mekaniket, fshesaxhinjt, buqerit, blegtoret…
    Ku rron ti Info?
    Ne Toke APO ne Mars?!..
    Po Jeton ne Toke me siguri qe rreth e rrotull teje , qe te ben ty te jetosh eshte nga pak nga secili nga keta profesionet qe ti i perbuz!…Ajo shtepia ku fle ti, e ka ndertuar Dora e nje M u r a t o r i…!
    Une per vehte miqt e mi me te mire i kam nga kjo kategori e njerzve te Punes…E di pse?
    Sepse ata jane pa komplekse, pa vese, ate qe bejne e bejne ndershmerisht, sepse nuk mund tu heqesh dot duart dhe mendjen e tyre, nga zanati i tyre!
    Jo se intelektualet jane te keqij…Por ne radhet e intelektualeve ka plot qe qe e hedhin shurren perpjet dhe nuk eshte e lehte tu fitosh zemren atyre, pa le pastaj disave qe jane zemerzinj, me vese, hundeperpjet, servile, skolastik, hileqare, qaramane, skutha… si Puna jote!…
    Sic e di edhe ti info, une kam afro gjysmen e jetes time qe jetoj tek keta austriaket e mi…
    JANE NJE POPULL I MREKULLUESHEM!…
    Ne shqiptaret e mbajem vehten per bujare, por keta jane me bujare se ne!
    Ne e mbajme vehten per miqesore DHE JEMI NE FAKT SHUME MIQESORE…
    Por keta na mundin ne miqesine e tyre, sepse jane korrekt!
    Kane disipline!
    Ne nuk e kemi disiplinen e tyre!
    Ketyre, po te pane qe ua drodhe nje here ,
    NUK TE BEJNE ME MIK….!
    Punetore si keta, rralle i gjen, jo ne Europe, po ndoshta ne gjithe Boten!…
    Eh, info djali, ERIONI,
    LALI ERI,
    KA SHUME NGA KETO VETI TE MIRA…!
    Dhe kete e verteton jo ti infua i xha Saliut, por POPULLI I METROPOLIT SHQIPTAR…!
    Ti info,
    vazhdo merru me fiqte e Lali Erit…!
    E LALI ERI DI TE MERRET ME PUNEN!…
    Here tjeter do te bie ketu ne gazete pervojen e njerit prej manaxherve me te mire austriak, qe ka patur lidhje edhe me Tiranen….Ka shume te perbashketa me Lali Erin…!
    Info, ke humbur shume me kete koment, kur hedh balte mbi Lali ERIN,
    F L O R I R I N
    E
    M e t r o p o l i t
    S h q i p t a r…!

    Reply to this comment
 2. ETHEM March 8, 15:20

  LALI-ERI K/BASHKIAKU ME I MIRE NE 105 VJET SHTET.AI ME PUNEN E SJELLJEN E TIJ NE BASHKIN E TIRANES PO AKUMULON RESPEKTIN E POPULLIT TE TIRANES POR JO VETEM.SI I TILLE AI MERITON TE ZGJIDHET PERSERI K.BASHKIE DHE NE PERSPEKTIVE PER KRYEMINISTER TE VEBDIT.ME PUNEN E TIJ TE MIRE I MBYLLI GOJEN EDHE OPOZITES DHE SIDOMOS LULIT QE FJETI GJUM 4 VJET KU BASHKIS I “HUMBI” VULA POR QE TASHME EDHE VET PD PO E ÇON NE ZHBERJE EDHE SI PASOJ E SHPIFJEVE E UBUBUVE TE SALIUT QE KERCENON TE VRASI ME DOREN E TIJ KUNDERSHTARIN POLITIK E KEDO QE I RREIKON KOLLTUKUN SHTETEROR E SEDREN FAMILJARE.JU LUMT VELIAJ PER PUNEN E PAEPUR QE BEN ÇDO DITE-NATE SI BURRE-SHTETI.

  Reply to this comment
 3. intelektuali March 8, 18:02

  LALI ERI ME 365 BUDALLACKAT E TIJ TYRYFYCKA ENVERISTE DO TA MBUSHI TIRONEN ME 365 KULLA SI KULCEDRA BETONI

  Ku i ka mesuar rufjani i Edvinit, Erion Veliaj keto finte propagandistike bolshevike?

  Sepse:

  8 maji nuk ka te beje fare me “MOTHER’S DAY” qe festohet ne SHBA ne fare tjeter date ne nderim te nenave dhe jo te grave te Rilindjes Enveriste, por eshte tipike feste komunistesh dru me pre we nga Koha e Qepes e Klara Cetkinit kur Partia bolshevike hodhi parrullen:

  T’I BEJME GRATE SI BURRAT!

  Qe Enveri e perqafoi sapo morri pushtetin dhe e realizoi ne praktike aq shume sa ne vitet 80-90 ne Shqypni nuk dalloje dot se kush ishte burre apo grua te gjithe njesoj si hijet e nates

  Prandaj:

  KU I KA MESUAR LALI ERI KETO FINTE ENVERISTE?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*