1925/ Serbët masakrojnë 5 shqiptarë dhe ekspozojnë trupat e tyre

June 5, 2019 10:53

1925/ Serbët masakrojnë 5 shqiptarë dhe ekspozojnë trupat e tyre

Serbia historikisht ka ushtruar dhunë ndaj shqiptarëve të Kosovës, duke kryer masakra të vazhdueshme, sidomos ndaj popullatës civile.

Këto janë pamjet, që tregojnë sesi serbët kanë ekzekutuar 5 shqiptarë dhe trupat e tyre i kanë ekspozuar.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 1925 në Prizren. Fotografia e rrallë dëshmon edhe njëherë masakrat e ushtarëve serbë në Kosovë.

e.t./dita

 

June 5, 2019 10:53
Komento

2 Komente

 1. MH June 5, 12:57

  Nji fotografi e ngjashme si me gjuetaret e kafsheve mbas gjojet.Por ketu kemi “trofen” serbe ekspozimin e krimit nga gjuetaret e njerezve.
  Dhe Bernabiq na quan njerez ardhur nga mali.

  Reply to this comment
 2. Sqepari June 5, 14:54

  S’gjetet dot ndonje harte tjeter po kjo serbja ju ra ne dore nga Google?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*