87-vjeçares me dy paterica i mohohet e drejta e votës, nuk do ta besoni arsyen (FOTO LAJM)

June 25, 2017 16:48

87-vjeçares me dy paterica i mohohet e drejta e votës, nuk do ta besoni arsyen (FOTO LAJM)

Fotoreporterja e Birn, Ivana Dervishi ka publikuar në Facebook një histori prekëse.

Gjyshja që shikoni në foto është 87-vjeçare, dhe pavarësisht se është me dy paterica ka shkuar për të votuar.

Por fatkeqësisht ajo nuk arriti ta ushtroje të drejtën e saj të votës për shkak se kishte marrë vetëm fotokopjen e kartës së identitetit.

Kur e pyetën se pse nuk kishte marrë kartën, tha se ishte shumë lart në sirtar dhe nuk e arrinte dot.

E mërzitur që nuk votoi dot, u largua po ngadalë nga qendra e votimit dhe tha se kjo ishte hera e saj e fundit që votonte”, shkruan Dervishi.

June 25, 2017 16:48
Komento

4 Komente

 1. Po.Po June 25, 17:43

  Ligji eshte ligj dhe njelloj i detyrueshem per te gjithe. Me keto , nuk mallengjeni njeri ! Nuk perjashtohet mundesia , qe asaj t`ia kene marre karten e identitetit ata te LSI-se , per te abuzuar nen emrin e saj .

  Reply to this comment
 2. Ekzemplar June 25, 19:31

  Sa e shpifur genjeshtra
  Po fotokopjen si e beri kur nuk e kapte dot karten?
  Lajme per kalamaj.

  Reply to this comment
 3. Paul June 25, 23:50

  E kuptoni pse nuk behemi dot njerez ne, pa per Shtet s’behet fjale kur s’ka njerez? S’ka kompjuter qe na kap… Shikoni komentet per kete ngajrrje dhe konkluzioni del vete!

  Reply to this comment
 4. Brace June 26, 07:14

  Ka persona qe ka votuar me 1 kart 36 here per Lsi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*