9 lëkundje tërmeti gjatë natës, IGJEUM: Si ka lëvizur magnituda

December 2, 2019 08:18

9 lëkundje tërmeti gjatë natës, IGJEUM: Si ka lëvizur magnituda

Pas tërmetit 6.4 ballë që goditi vendin, lëkundjet kanë vijuar, pavarësisht se kanë kaluar 6 ditë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit gjatë natës, në vend janë regjistruar 9 lëkundje tërmeti, por me magnitudë që ka ardhur në ulje.

Lekundja me e fundit e regjistruar eshte ajo e ores 03:22 me epiqëndër në zonën e Durresit, me thellësi 13 km dhe me magnitudë 2.4.

Tërmeti më i fortë ishte me magnitudë 3 ballë.

j.l./ dita

December 2, 2019 08:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim