Befason 17 vjeçari që krijoi aplikacionin për koronavirusin

May 21, 2020 19:33

Befason 17 vjeçari që krijoi aplikacionin për koronavirusin

Ky është 17-vjeçari i famshëm në të gjithë botën, për krijimin e siteve të gjurmimit të Covid-19 dhe përditësimin në kohë reale të kësaj përhapje, që ka nisur në dhjetor të 2019-shit.

Por biznesi nuk është pika e tij e fortë. Për këtë arsye Avi Schiffmann, student në Shtetin e Washngtonit, ka refuzuar 8 milionë dollar që i janë ofruar në këmbim të shpikjes së tij (ncov2019.live), që sot ka 30 milionë përdorues në ditë. ’Nuk dua të përfitoj’, citon standard të ketë deklaruar djali, pasi gjithashtu i ka thënë Jo një vendi në Microsoft dhe një lumë investimesh publicitare.

“Jam 17 vjeç, nuk më duhen 8 milionë dollarë, nuk dua të bëhem një spekulator’, ka thënë Avi për shtypin. ‘Shumë më thonë që do të bëhem pishman për këtë vendim, por unë kam plane të tjera për të ardhmen’, ka shtuar ai.

Që kur website i tij është online, më shumë se 700 milionë përdorues unikë e kanë vizituar atë. Dhe në vend që të mbështetej tek të ardhurat nga reklamat e shumta që i janë afruar, Schiffman ka preferuar të hapë një abonim vullnetar, për të ruajtur pavarësinë e tij.

 

l.h/ dita

May 21, 2020 19:33
Komento

4 Komente

 1. xha temja May 22, 09:09

  bravoooo, ketu mbizoteron ta kem te dashurin me para, te kem para, e vetem para para, jane te rendesishme por vendimtare, kujto Steve Jobs te apples qe kish para por nuk bere dot gje per tu sheruar. shikoni te jetoni e te vleresoni njeriun e jo makuteri e humbje vlerash te njeriut.

  Reply to this comment
 2. Genti May 22, 11:22

  Nuk e njoh. Megjithate me duket si replika e Bill Gates para 30 viteve dhe e Mark Zuckenberg te FB-se para 15 vitesh.

  Keta te iluminatit, cuditerisht gjejne Hebrenje qe te shpikin “mrekullira”, sepse ky djaloshi eshte Hebre nga mbiemri, ashtu si ai i FB-se dhe Bill Gates i cili eshte nje kriptohebre. Megjithate nuk jemi kunder popullit te mire Hebre ( 95% te tyre). Por ata thjesht po keqperdoren ne axhenden Satanike te Iluminatit per nje bote Luciferiane.

  Pak a shume si u perdor populli Shqiptar nen axhenden Komuniste te Enver Hoxhes, i cili u pagezu ne katakombet Masone te Fances me shoke ( te cilet ndoshta nuk e kishin idene se po perdoreshin keq, ne ate idealizmin e tyre idiot per nje bote me te mire te bashkuar te Luciferi).

  Komunizmi ishte nje shpikje e ketyre Satanisteve te cilet kontrollojne valuten dhe floririn Nderkombetar, ashtu si eshte sot edhe Zionizmi i kamufluar si liberalizem dhe Socializem Progresist.

  Reply to this comment
 3. demo May 22, 13:35

  Meso prej ketij djaloshi,or qen bir qeni, Martin Shkreli,qe Amerika te beri zengjin.
  Ne burg do kalbesh,se te mundi makuteria malokut.
  Sa pa hajer shqiperia nga Sali Berisha,aq do shohi Amerika nga Martin Shkreli,Bashkim Ulaj,Zef Hila.

  Reply to this comment
 4. ? May 22, 22:24

  Mire thone, Zoti ne fillim te merr mendjen, masnej gjon. Merri paret or rrote se nuk idihet si vje puna.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim