94 milionë euro fonde për bujqësinë, Rama: Më 30 nëntor nisin aplikimet

November 9, 2018 09:31

94 milionë euro fonde për bujqësinë, Rama: Më 30 nëntor nisin aplikimet

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook bën të ditur se më datën 30 nëntor 2018, fillojnë aplikimet për mbështetjen më të madhe financiare në bujqësi, agropërpunim dhe zhvillim rural.

“Mirëmëngjes dhe me këtë ftesë për të përfituar nga programet mbështetëse në bujqësi dhe të aplikoni duke filluar nga 30 nëntori me projektet tuaja për zhvillimin e fermës e të ekonomisë në fshat, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Edi Rama, teksa publikon edhe një videoinformacion për aplikimet në bujqësi.

Të gjithë fermerët dhe agrobiznesin duhet të përgatisin dokumentacionin për të aplikuar pranë Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural (AZHBR) dhe mund të përfitojnë financime të drejtpërdrejta nga skemat mbështetëse.

l.h/ dita

November 9, 2018 09:31
Komento

5 Komente

 1. Arben November 9, 10:10

  Mashtrime,.vjedhje per fushate.

  Litarin kriminelave.

  Reply to this comment
 2. Beni nuk ecen vete November 9, 11:08

  Po Arben ashtu mendoj dhe une. Eja te vjedhim ndonje gje, meqe qenka keshtu.

  Reply to this comment
 3. Ketu celet fondi November 9, 14:08

  RILINDJE…pse nuk prononcohesh per
  pesticidet e perimeve
  miellin e bukes
  ujin qe blejme te papijshem
  kjo eshte detyre, por edhe siguri kombetare…se shendeti fillon ketu…chek up..mbetet ne fund….je helmuar…kancerizuar..
  FILLOJE ME LABORATORIN E USHQIMEVE per te ardhmen e femijeve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim