A cënon shfaqja e sotme negociatat me BE? Ja si përgjigjet Rama

December 18, 2017 15:01

A cënon shfaqja e sotme negociatat me BE? Ja si përgjigjet Rama

 

Kryeministri Edi Rama tha se një shfaqje si kjo e sotmja nuk cënon mundësinë për çeljen e negociatave, por tha se i jep mundësi BE që të mendojë se jo domosdoshmërisht ata duan të çelin negociatat.

“Jo, nuk mendoj që janë cënuar mundësitë për çeljen e negociatave, por çdo shfaqje tillë i bën dëm Shqipërisë, çdo shfaqje e tillë u jep argumenta  atyre që jo domosdoshmërisht duan ti çelin negociatat me Shqipërinë. Çdo  shfaqej e tillë ju bën dëm edhe ju sepse Shqipëria që çel negociatat është një tjetër Shqipëri nga Shqipëria që pret të çelë negociatat. Në këtë aspekt shfaqja ishte shfaqje kundër Shqipërisë”, tha Rama.

December 18, 2017 15:01
Komento

4 Komente

 1. anticensurë25642654 December 18, 15:15

  “A cënon shfaqja e sotme negociatat me BE? Ja si përgjigjet Rama”
  përgjigjen e ramës e pamë në vendimin e qeverisë për ndërtimin e varrezave të pakufizuara gërke në teritorin shqiptar!!
  pra do të kemi mbështetjen e fuqis nr.2 në botë,si ushtarake dhe financiare-gërkut shovinis bytëgrisur!!të paktën e kemi të garantuar hyrjen e gjysmës së shqipërisë,kur ti aneksohet gërkut!!kurse pjesën tjetër për hatër të kosovës ja falim sërbisë!dhe aty hyjmë në BE në përbërje të sërbisë!!

  Reply to this comment
 2. xxx December 18, 16:56

  bravo rama
  zere se je njeriu i BE ne lidership te anijes shqiptare drejt BE.

  Reply to this comment
 3. Adih December 18, 18:00

  Sa hurjahip ordiner je o Rama ..Ne populli i ndershem shqiptar gjithashtu BE dhe Amerike ,e ka kuptuar me kohe lojen e te gjithe bandes suaj komuniste ,ku ju nuk e doni inkuadrimin ne BE . Se ju i friksoheni diktatit te ligjit dhe transparences se ligjit te BE ,mbas firmosjes ne BE . Kjo e verteton , ju jeni i pari e mbas teje te gjithe vellezerit e tuaj te katovices ,kryem e tjere ,keni shkelur kushtetuten ,LIGJ 181, posacerisht per pronat ,
  Me kooperativa bujqesore kondra prone do ti ,o komunist i pa ndreqshem te inkuadrohesh ne BE . ,,,
  Prandaj nuk e doni ju Vettingun dhe inkuadrimin ne BE

  Reply to this comment
 4. zeri aresyes December 18, 18:37

  Ne menyre qe negociatat te hapen kriminelat e sotem qe nga parlamenti e deri ne rruge qe se duan Shqiperine ne BE futi brenda . A ka akuze me te madhe per ta per rremujat dhe prishjet qe duan te bejne ne demin tone. Timonin ta dhame te plote vepro Zoti Rama. Atyre u duhet treguar vendi njehere e pergjithmone.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*