A do falen dritat nga qeveria? Rama ia thotë qartë qytetarit: Nuk është bërë deti kos, ja si do veprohet

March 25, 2020 10:37

A do falen dritat nga qeveria? Rama ia thotë qartë qytetarit: Nuk është bërë deti kos, ja si do veprohet

Kryeministri Edi Rama, pak ditë më parë ka prezantuar planin ekonomik sesi qeveria do të ndihmojë shtresat në nevojë, biznesin e vogël dhe sistemin shëndetësor në përballje me koronavirusin.

Rama i pyetur nga qytetarët në Facebook nëse do të falen dritat, ua ka bërë të qartë se kjo nuk do ndodhë, por do të falen vetëm kamatvonesat.

Replika e plotë:

Komentuesi: Z. Rama permend faljen e dritave dhe nk dol me te flasesh per dritat dhe ne populli mir do ishte ta dim qe jan fal apo jo

Rama: Dritat do paguhen qindarke per qindarke dhe kush nuk paguan nuk do kete drita, sepse nuk eshte bere deti kos, po jemi ne lufte dhe jane falur vetem kamatvonesat, po cdo kilovat qe harxhohet aktualisht do paguhet se s’ben! Perndryshe perfundojme ne nje grope qe as Coronavirusi nuk na gjen dot qe ta kesh te qarte!

j.l./ dita

March 25, 2020 10:37
Komento

6 Komente

 1. Ton March 25, 12:10

  Ore Edi…nuk jemi injorante. Mund te mos paguhen nga familjen ne nevoje deri 300 kw.Mjafton qe oshee te mos keqmanaxhohet e mos marrin rroga milioneshe e mos paguajne miliona per trajnim punonjesish…mos permendim perqindjet e tenderave….ule administraten ne 70% kudo.

  Reply to this comment
 2. Arben March 25, 12:38

  ATO PARATE QE DO MARRESH NGA GJYQI I ITALIANIT (140 MILION TOTALI NGA TE CILAT 27 MILION LALIDHJERI, TE TJERAT TI ME ITALIANIN)

  NGA ATO PARA BEJ NDONJE TE MIRE KETIJ POPULLI QE E KE SHKERDHYER PARA MBRAPA.

  Reply to this comment
 3. Kroger March 25, 13:05

  Nuk do falen as dritat e as uji-thote Rama!
  Nuk ka faj i shkreti se ai u fali te gjithe oligarkeve te medhenj te gjitha GJOBAT dhe TVSH e pa paguara ndervite,gjoba keto per shkelje ligji etj,qe shkojne ne qindra milione euro!
  Ndersa populli i shkrete cfare i jep Rames,po t’u hqe pagesat e dritave dhe ujit?
  Asgje!
  Ja ketu eshte diferenca!
  Po ke pyeti Rama qe ua fali keto miliona oligarkeve?
  E pse do pyeste?
  Ai eshte vete ZOT e vete SHKOP!
  A nuk e keni kuptuar se jemi DIKTATURE e Rames?
  Ulni koken dhe degjoni PORDHET e Rames!
  Kujtuat ju se hoqet diktaturen komuniste dhe do shpetonit nga DIKTATURA FASHISTE e Rames?
  HARROJENI!

  Reply to this comment
 4. Ardi March 25, 18:48

  Mesazhi juaj..o i dashur kryeminister! Asnje nuk genjen dot per parate e fituara jashte por megjithate mos u mundo t i pish gjakun popullit. Mos harro te gjithe do te vdesim nje dite dhe do pergjigjemi per mekatet tona!

  Reply to this comment
 5. Vera March 25, 21:48

  Me vonese por po e kuptoni ne cfare shtet e sistem jetoni apo jo ??? populli thote … me mire vone se kurre ,,, Duhej ky virusi qe ju o njerez te genjyer te shijonit dashurine e madhe qe ka nje pjelle krimineli i byrose politike komuniste per shtetasit e vet ne nevoje .. Fshatari e do buken me cfurk e krimba thoshte E . hoxha por ja jepte fshatarit , kurse ky hajduti i degjeneruar nuk te jep fare .. ketu qendron ndryshimi.

  Reply to this comment
 6. Linox March 28, 06:02

  Nuk eshte falur asnje kamatvonese ..po’ tallem hapur fare.doli drejtori i osshe dhe t’ha se Jane falir vetem kamtvonesat e vitit te kaluar 2019…..ky eshte mashtrim i hapur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim