Dorëheqje nëse humbet zgjedhjet? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

June 2, 2017 09:15

Dorëheqje nëse humbet zgjedhjet? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha flet për herë të parë për lëvizjen e tij politike në rast se humbet zgjedhjet.

Gjatë një interviste televizive Basha i është përgjigjur pyetjes nëse do të jepte dorëheqjen pas zgjedhjeve të 25 qershorit, nëse PD-ja do t’i humbte ato.

Kryedemokrati tha se këtë do ta vendosë në harmoni me interesat e demokratëve.

“Me datë 10 apo 15 korrik do të ketë zgjedhje për kryetar të Partisë Demokratike. Atë do ta vendosin në harmoni të interesit të PD dhe shqiptarëve” tha Basha.

June 2, 2017 09:15
Komento

5 Komente

 1. azi June 2, 09:35

  si tha ne top-stori me priten shkodranet ne menyre madheshtore haha ,ky i thote te zezes je e bardhe,shkodranet kishin dale te protestonin per heqjen e xhozit nga lista

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 June 2, 10:21

  ky buzkuqi nuk e ka të shkruar në statut nëse humb a fiton zgjedhjet a duhet të rijë a të iki!!
  ju këtë pyetje duhet tia bëni ramës!!ai e ka të shkruar në statutin e freskët se po humbi(këtu mbetet një pikpyetje se çdo të thotë me humb zgjedhjet)duhet të japë dorheqjen(dhe like floriri e jepte dorheqjen dhe rizgjidhej të nesërmen)!!
  një nga arsyet e koalicionit të ardhshëm qeveritar PS-PD do të jetë kjo!!qëndrimi në postin e k/ministrit do ta linte automatikisht dhe kryetar të PS!

  Reply to this comment
 3. intelektuali June 2, 10:47

  KY “PARASHYTIST” TOTALISHT I PAAFTE DHE DEMBEL DO TE JAPE DOREHEQJEN KUR T’I THOTE MENTORI I TIJ SALI BERISHA

  Reply to this comment
 4. spata June 2, 16:58

  O pallosh e teveqel mos ki frike se nuk te heq Saliu .Nuk te hane dote Zhofi,Majlinda , Beni ,Patosi e Selami.Te do Baba si mbrojtje per krimet qe keni bere .Kur te dilni atje, qe mos qofte large, do ta mesosh se sa shume te ka dashur Saliu .

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic June 2, 17:12

  Njeri pa vizion politike. I pa afte te drejtoi ase nje skuader puntoresh e jo me te drejtoje shtet.
  Dorehqje ky nuk ben pore e heqin me tamtame.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*