A do krijojë parti të re? Ja si përgjigjet Meta

May 22, 2020 12:57

A do krijojë parti të re? Ja si përgjigjet Meta

Presidenti Ilir Meta ka mohuar që po përgatitet për të krijuar një parti të re, siç tha dje kryeministri Edi Rama, duke kujtuar edhe një herë se do të jetë në krye të shtetit deri më 24 korrik të 2022, kur i mbaron mandati.

“Presidenti Meta është këtu si president i Shqipërisë deri në 24 korrik 2022. Nuk ka nevojë as të mbështesë dhe as të krijoj parti.

Fronti për demokracinë fillon me reformën në Drejtësi dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme, diktatura ka trokitur. Mos e merrni me shaka”, tha Meta.

j.l./ dita

May 22, 2020 12:57
Komento

2 Komente

 1. mirel May 22, 17:05

  Po crendesi ka cfare partie te re po ben Meta. Parti e re me mbetje te vjetra. Jemi te befasuar, e kupton apo jo o Dita..

  Reply to this comment
 2. Adih May 22, 19:54

  mirel …..i dashur ne kete rsat ,fain nuk e ka Meta ,por keta qe e pyesin per parti te re .Hajduti qimen e nderon por vesin se nderon
  Kjo pyetje tallese bie mbi ne ,duan me tutje tna tallin tna percmojne ne popullin ,dhe kete une personalisht nuk e duroj kete pyetje ,qe vetm sjell sketerre ,sinqerisht me vine zorret ne gryke ???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim