A do të dekretojë Meta kreun e ri të SHISH dhe Visho Ajazin?

November 17, 2017 19:00

A do të dekretojë Meta kreun e ri të SHISH dhe Visho Ajazin?

Presidenti Ilir Meta nuk ka pranuar që të komentojnë dekretet që ka mbi tryezë për Helidon Bendon në postin e kreut të ri të SHISH dhe Visho Ajazin ambasador në NATO.
I pyetur nga gazetarët gjatë vizitës që bëri të panairi i librit, kreu i shtetit iu shmang përgjigjes duke e zhvendosur fokusin te libri.

“Pyetjet nuk kanë lidhje me librin dhe as me leximin dhe as me këtë panair. Libri, autorët, krijuesit dhe shtëpitë botuese ndeshen me vështirësi të jashtëzakonshme. Të botosh libra është mision dhe jo një sipërmarrje, prandaj meritojnë më shumë vëmendjen dhe lehtësi”,
deklaroi Presidenti i Republikës.

Aktualisht nga Ilir Meta priten dy përgjigje, e para nëse do të pranojë që të dekretojnë Helidon Bendon në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror dhe e dyta propozimin tjetër të kryeministrit për Visho Ajazi Likën në postin e ambasadorit të Shqipërisë pranë selisë së NATO-s.

November 17, 2017 19:00
Komento

5 Komente

 1. Prokurori Amerikan November 17, 19:51

  Ti je nje injorant Like Floriri. Ti nuk ke lexuar dhe as nuk di te lexosh libra,

  Reply to this comment
 2. Ilir Metes po ti arrij ja ve vetes November 17, 20:05

  O malok skrapari e kishe ber malin e tomorrit si syt e tu te dalin. Viti 2017 ti i paguan puntoret 5 mij lek ne dite.

  Reply to this comment
 3. Arber Iliri November 18, 01:57

  Ore ky pse sa vjen e tregon ligesi ne fytyre.Sikur ka qene pak i lig deri tani.I siguruar per 5 vite me pushtet e tregon poshtersine e vet me lehte.

  Reply to this comment
 4. The punisher November 18, 10:04

  Po sikur punetoret mos te punojne hiç per ato leket,bile malli i tomorrit do shpetoje!
  Malkimi vjense legjenda nuk eshte pa baze…

  Reply to this comment
 5. Lili November 18, 10:06

  Vishon do e dekretoje se ai ka dosje per ilirin
  Kurse per kete tjetrin iliri pret qe t’i mbushet konto e pastaj do veproje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*