A do të ketë tifozë serbë në Elbasan Arena?

September 15, 2015 14:51

A do të ketë tifozë serbë në Elbasan Arena?

Tifozët serbë nuk e kanë të lejuar të shkojnë në Elbasan, për ta ndjekur ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë.

Mirëpo, kjo nuk nënkupton se në stadiumin ‘Elbasan Arena’ nuk do të ketë serbë, shkruan Zëri.

Madje, në bazë të informatave, do të jenë 80-100 serbë që do të jenë pjesë e ndeshjes më të rëndësishme të Kuqezinjve në këto eliminatore.

Në këtë ‘thes’ hyjnë përfaqësuesit e Federatës Serbe të Futbollit, përfaqësuesit e Kombëtares serbe, stafi teknik i Përfaqësueses, futbollistët, përfaqësuesit e vendit serb (mbi të gjitha politikanët), si dhe gazetarët e mediave të ndryshme serbe.

Prandaj, tifozët duhet të kenë kujdes dhe të mos bien në provokime, pasi kundërshtari mund ta përgatisë lehtë ndonjë skenar, për ta dëmtuar Shqipërinë.

September 15, 2015 14:51
Komento

5 Komente

 1. Dritani September 15, 15:22

  Qe do kete skenare per provokime as qe diskutohet, por kjo mund te eleminohet lehte sikur ne te ishim ndopak te zgjuar. Gje qe dyshoj se jemi.

  Reply to this comment
 2. lexuesi i dita September 15, 18:12

  kur sporti kthehet ne politike,atehere mund te ndodhin situata te papelqyeshme.pra ne keto dite te krizes Europiane,theksoj me ardhjen e Emigranteve nevojqare, ne Europe,le te kthehet kjo ndeshje ne nje takim pse jo miqesore,dhe te mos biem ne te njejtat pozita sikurse u ra ne Beograd,dhe kur dihet se Serbet nuk kane pretendime per kualifikim,te shmangan provokimet e mundeshme nga kushdokjofte.E perseris qeshtjen politike,ne sport,kur Kancelarja Gjermane Merkel vizitoj Shqiperine,shkeli ne rradhe te pare ne Tiranen tone,duke vazhduar viziten Ballkanike pastaj ne Beograde,dhe kush e injoron kete fakt eshte,vete joshikues i ksaj vizite,pra Ajo nuk e neglizhoi Beogradin,per shkelja e Merkel ne rradhe te pare ne Token Shqipetare,nuk ishte merite e Rames,por ishte nje vleresim i Kancelares Gjermane Merkel per Popullin e vogel Shqipetare!dhe meqenese keto dite krejt Bota i ka kthy syte nga Gjermania,dhe ku Angela Merkel,me nje perkushtim te papare ne historine Njerezore po pret Emigrantet nevojqare,te paturpeshit sharesit e medhenje te Saje,jane strukur ne turpin e Tyre,dhe akuzat qesharake per te jene rrezuar dhe po rrezohen nga dita ne dite,pra pikerisht ne kete kohe e perserise le te kthehet kjo Ndeshje ne nje takim miqesore,dhe kush fiton te rrespektohet rrespiktivisht,duke shpresuar te fotoje Shqiperia,duke i hape rruge kualifikimit per ne KLampionatin Europian.

  Reply to this comment
 3. lexuesi i dita September 15, 18:15

  Kur sporti kthehet ne politike,atehere mund te ndodhin situata te papelqyeshme.pra ne keto dite te krizes Europiane,theksoj me ardhjen e Emigranteve nevojqare, ne Europe,le te kthehet kjo ndeshje ne nje takim pse jo, miqesore,dhe te mos biem ne te njejtat pozita sikurse u ra ne Beograd,dhe kur dihet se Serbet nuk kane pretendime per kualifikim,te shmangan provokimet e mundeshme nga kushdokjofte.E perseris qeshtjen politike,ne sport,kur Kancelarja Gjermane Merkel vizitoj Shqiperine,shkeli ne rradhe te pare ne Tiranen tone,duke vazhduar viziten Ballkanike pastaj ne Beograde,dhe kush e injoron kete fakt eshte,vete joshikues i ksaj vizite,pra Ajo nuk e neglizhoi Beogradin,per shkelja e Merkel ne rradhe te pare ne Token Shqipetare,nuk ishte merite e Rames,por ishte nje vleresim i Kancelares Gjermane Merkel per Popullin e vogel Shqipetare!dhe meqenese keto dite krejt Bota i ka kthy syte nga Gjermania,dhe ku Angela Merkel,me nje perkushtim te papare ne historine Njerezore po pret Emigrantet nevojqare,te paturpesit sharesit e medhenje te Saje,jane strukur ne turpin e Tyre,dhe akuzat qesharake per te jene rrezuar dhe po rrezohen nga dita ne dite,pra pikerisht ne kete kohe e perserise le te kthehet kjo Ndeshje ne nje takim miqesore,dhe kush fiton te rrespektohet, rrespektivisht,duke shpresuar te fitoje Shqiperia,duke i hape rruge kualifikimit per ne Kampionatin Europian.

  Reply to this comment
 4. lexuesi i dita September 15, 18:24

  Kur sporti kthehet ne politike,atehere mund te ndodhin situata te papelqyeshme.pra ne keto dite te krizes Europiane,theksoj me ardhjen e Emigranteve nevojqare, ne Europe,le te kthehet kjo ndeshje ne nje takim pse jo, miqesore,dhe te mos biem ne te njejtat pozita sikurse u ra ne Beograd,dhe kur dihet se Serbet nuk kane pretendime per kualifikim,te shmangan provokimet e mundeshme nga kushdokjofte.E perseris qeshtjen politike,ne sport,kur Kancelarja Gjermane Merkel vizitoj Shqiperine,shkeli ne rradhe te pare ne Tiranen tone,duke vazhduar viziten Ballkanike pastaj ne Beograde,dhe kush e injoron kete fakt eshte,vete joshikues i ksaj vizite,pra Ajo nuk e neglizhoi Beogradin,por shkelja e Merkel ne rradhe te pare ne Token Shqipetare,nuk ishte merite e Rames,por ishte nje vleresim i Kancelares Gjermane Merkel per Popullin e vogel Shqipetare!dhe meqenese keto dite krejt Bota i ka kthy syte nga Gjermania,dhe ku Angela Merkel,me nje perkushtim te papare ne historine Njerezore po pret Emigrantet nevojqare, sharesit e medhenje te Saje,jane strukur ne turpin e Tyre,dhe akuzat qesharake per te jene rrezuar dhe po rrezohen nga dita ne dite,pra pikerisht ne kete kohe e perserise le te kthehet kjo Ndeshje ne nje takim miqesore,dhe kush fiton te rrespektohet, rrespektivisht,duke shpresuar te fitoje Shqiperia,duke i hape rruge kualifikimit per ne Kampionatin Europian.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*