A do t’i lirojnë zyrat? Basha mbledh kryebashkiakët e djathtë në selinë blu

July 11, 2019 10:48

A do t’i lirojnë zyrat? Basha mbledh kryebashkiakët e djathtë në selinë blu

Kreu i opozitës Lulzim Basha do të mbledhë sot në orën 16:00 të pasdites Kolegjin e kryetarëve dhe kryebashkiakët në selinë blu.

Në takim pritet të diskutohet lidhur me aksionin opozitar dhe qëndrimin e kryebashkiakëve të djathtë pas rezultatit të zgjedhjeve të 30 qershorit.

Gjithashtu, sipas burimeve, ditën e nesërme në orën 12:00 Basha do të zhvillojë një mbledhje kryesie.

Dje, lideri demokrat ishte në Mallakastër nga ku deklaroi se kryebashkiaku Agron Kapllanaj do të jetë kryetari legjitim i Mallakastrës deri në një proces të rregullt zgjedhor.

Në datë 3 korrik, Xhelal Mziu dhe Agron Kapllanaj thanë se nuk do t’i lirojnë zyrat të zgjedhurve të rinj socialistë nga 30 qershori dhe se duan të bëhen zgjedhje më 13 tetor.

Ndërsa tre ditë më parë, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi përmes një letre drejtuar ambasadave në Shqipëri u ka kërkuar të ngrenë një përfaqësi ndërkombëtare për të qeverisur Shkodrën.

Voltana Ademi kërkoi që Shkodra, por edhe bashkitë e tjera të drejtohen nga një Komision Ndërkombëtar, si në vitet 1913- 1914 derisa, sipas saj të shkohet në zgjedhje të vërteta.

j.l./ dita

July 11, 2019 10:48
Komento

6 Komente

 1. Nje koke pa lare July 11, 11:22

  Duhet qe zyratti dorezoni te pastruara.
  Per ndryshe do t’ju mbahen paret e pastrimit nga rrogat.

  Mos harroni se pas dates 8 gusht firma e kryetareve te vjeter nuk pi me uje..!

  Reply to this comment
 2. ky terrorist islamik duhet arrestuar menjiher July 11, 12:16

  Shteti nuk duhet te qendroj pasiv ,
  perball nji sharlatani si ky krimiel qe kakaris medieve

  cfar i shkruajn dhe porosisin Ruset !


  Ky kriminel qe ka nji veprimtari tashme te dokumentuar

  antikombetare ,
  e ushtron nji veprimtari Ofsajt ne Politike ,

  s’duhet te lejohet ne asnji menyre te jet i lir ,

  e aplikoje ne Shqiperi -Metoda Talibane duke tentuar
  te destabilizoje Shqiperine .

  Ne cilen vend te Europes ka par ose degjuar ky Taliban me kostum Europiani ,

  qe te injorohen Ligjet e Shtetit dhe perdoret dhuna ne institucione

  e mbajtur ato te pushtuara mbas humbjes ?!

  Ky maskara e kriminel ,njeri i paafte ne gjithcka

  nji FAKE pordhe KAKE Politikani duhet te merret i pandehur

  per frymen Talibane qe perhap ne Shqiperi !

  Nji Taliban ne kulture e vepra ,ne surrat e tabjat

  qe kerkon te maskohet e shitet si Europian

  ne kte Shekull ?!

  Kjo nuk shkon as me Fotoshop qe ky Kazan kerkon te

  arrije dot !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Areestoheni kte bushter islamike qe ne menyren me qesharake kerkon te shitete si Europian !

  Reply to this comment
 3. ndaj ju anti ortodokseve, duhet te dal nje ligj per denim ekzemplar, qe te shpetoje ky komb . July 11, 13:29

  ti dhe gjithe lukunia turko mongole qe doni te arrestoni kete pederastin duhet te arrestoheni bashke me te, sapo jeni anti greke e anti ruse pasi jeni me te ndyre se vete ky karrabushi dhe mesuesi i tij, qe na beri mazllum-man me futjen ne “koferencen islamike” .

  Reply to this comment
  • vetem nji Fan Nol -iste eshte nji Shqiptare i vertete gjak e zemer Shqiptari July 11, 13:51

   anti greke shqiptaret Ortodoxe kan qen ne jete te jeteve

   e do vazhdojne te jene ,sepse kan arsye te padiskutushme vs satanit grek ,

   por me Ruset s’ka pune greku ata nuk jane pderasta si Greket dhe Shqiperise i kan dhen ndihme te sinqerte mbas LIIB
   pa i kerkuar dicka si shperblim .

   Prandaj leri Ruset atje ku jane , se ata dikur shpetuan Njerezimit nga Mortaja Naziste ,

   nderkohe qe ju greqirat njiheni vetem per pederaste te Botes !
   kryemuzllumi shpelles qe na futi ne halene e bashkuar islamike eshte vllai janullatosit tat ,

   e te dy bashke degjenruan Shqiperine tone .

   Ti sherbetor i janulles GREQIRE ,

   ke nji gjhe elegante Gjarpri por Ortodoxet Shqiptare

   qe pallojne per nga mprehtesia e inteligjenca gjithe

   ortodoxet e ballkanit (then kjo nga nji studjues Gjerman dikur)

   kan nji pregatitje Samuraj dhe pta presin gjuhen sapo

   gjapri e qit jashte !!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 4. vetem nji Fan Nol -iste eshte nji Shqiptare i vertete gjak e zemer Shqiptari July 11, 13:52

  anti greke shqiptaret Ortodoxe kan qen ne jete te jeteve

  e do vazhdojne te jene ,sepse kan arsye te padiskutushme vs satanit grek ,

  por me Ruset s’ka pune greku ata nuk jane pderasta si Greket dhe Shqiperise i kan dhen ndihme te sinqerte mbas LIIB
  pa i kerkuar dicka si shperblim .

  Prandaj leri Ruset atje ku jane , se ata dikur shpetuan Njerezimit nga Mortaja Naziste ,

  nderkohe qe ju greqirat njiheni vetem per pederaste te Botes !
  kryemuzllumi shpelles qe na futi ne halene e bashkuar islamike eshte vllai janullatosit tat ,

  e te dy bashke degjenruan Shqiperine tone .

  Ti sherbetor i janulles GREQIRE ,

  ke nji gjhe elegante Gjarpri por Ortodoxet Shqiptare

  qe pallojne per nga mprehtesia e inteligjenca gjithe

  ortodoxet e ballkanit (then kjo nga nji studjues Gjerman dikur)

  kan nji pregatitje Samuraj dhe pta presin gjuhen sapo

  gjapri e qit jashte !!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. shko..vra veten, pjelle primitive . July 11, 17:53

  ti “adhuruesi” i fan nolit, je thjeshte jashteqitje osmane ose fare nga prifti budalla i kishes se kalase elbasanit, qe e uzurpoi kishen per …biznes familjar . Noli, thjesht me autoqefaline, donte te krijonte shtet te pavarur shqipetar dhe jo te behej njesh me haxhiqamilet, per te rivendos sheriatin e sulltanit osman, qe per hire te qemal ataturkut, nuk perfundoi me zhdukjen e fares osmane nga faqja e dheut . dhe cfar thuhet per greket nga plehra si ty, eshte ..kimere derrash, qe ushqehen me fekale, prodhuar nga “koferenca islamike” e mostres fantomatike berisha, mbeshtetur nga krimineli s. godo .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim