A do t’i njohë OSBE zgjedhjet lokale pa opozitën? Përgjigjet Borchardt

March 19, 2019 11:26

A do t’i njohë OSBE zgjedhjet lokale pa opozitën? Përgjigjet Borchardt

Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt e quajti një shembull të keq për rajonin djegien e mandateve.

Është kritikuar nga të gjithë ndërkombëtarët sepse është fitili që i vë flakën të gjithë sistemeve parlamentare

Por a do t’i njohin zgjedhjet lokale nëse opozita do i bojkotojë?

Kjo varet nga mënyra si shkojnë zgjedhjet, si zhvillohen ato dhe gjetjet e vëzhguesve tanë. Ne pikësëpari nuk nxisim aspak bojkotin zgjedhor.

Për shumë kohë Shqipëria ka qenë shtylla apo simbol i stabilitetit në rajon dhe tani shohim një veprim në parlament që nuk ka precedentë“.

o.j/dita

March 19, 2019 11:26
Komento

16 Komente

 1. Lani March 19, 12:15

  Frika se perfundojne ne burg per vjedhje vrasje dhe tradhti kombetare i ka tmerruar Berishen Liken dhe Bashukun.Dhe padroni i tyre sllavo-rus u ka sugjeruar te djegin mandatet.

  Reply to this comment
 2. LORA March 19, 12:44

  Zgjedhjet e pushtetit vendor behen per shqiptaret ,,,jo per te inkriminuarit dhe lapuraket qe sua mban suma garen.
  Vetem ngritja dhe funksionimi,,pa vonesa,,i SPAK dhe BKH behet garante e shkuarjes ne normalitet te gares se 30 qershorit..
  Tung.

  Reply to this comment
 3. MH March 19, 13:04

  Nese opozita nuk merre pjese ne zgjedhje.Dita e zgjedhjeve do te manifestohet me aheng,muzike dajre e lodra e valle nga ato te tradites per cdo qender votimit.

  Reply to this comment
 4. Katunari March 19, 13:11

  As SPAK e BHK…nuk jane afer asje qe priten ne vend…thjesht popull .Pranver eshte dhe si e tille do celin ca lule ….ja vetem kaqe…atje ku flitet per shume ara…..gjithmon..beni gati nje thes te voge.

  Reply to this comment
 5. Nje shqiptar March 19, 13:43

  Shqiperia nuk eshte Venezuela qe beri zgjedhje pa opoziten dhe prodhoi nje DIKTATOR qe quhet Maduro dhe nje bande kriminelesh qe quhen socialiste por ne fakt jane bosat e droges. Kjo bande sot po varferon vendin me te pasur me rezervat e naftes ne bote. Pa pjesemarrjen e opozites ne Shqiperi as qe duhet te flitet per zgjedhje. Pozita dhe opozita duhet te gjejne rrugen e mirekuptimit e te nisin dialogun dhe jo konfrontimet violente.

  Reply to this comment
  • bureto March 19, 16:09

   Së pari, nuk janë zgjedhje politike këto të 30 qershorit, por administrative. Së dyti në garë mund të hyjë kushdo që plotlson kushtet ligjore, qoftë i propozuar nga ndonjë parti, qoftë kandidat i pavarur. Në garë hyn apo nuk hyn është zgjedhja tënde. Pavarësisht këtyre, mendoj se opozita do të jetë nën një presion shumë të madh nga ShBA dhe Europa Perëndimore dhe do hyjë në zgjedhje, nëse nuk do të bëjë vetvrasje politike.

   Reply to this comment
 6. Tan Shkreli dv March 19, 14:27

  LORA MTFO (Move The Fuck Out)
  Na cave trapin Lora; duhet te jesh (besoj) një fanatike e rritur plotësisht, “pa” te meta mendore dhe fizike (përveç ndoshta je akoma e virgjër dhe ke një hundë të madhe – plotësisht në gjendje të mbështesësh veten ne bordellon rilindare) qe me siguri ende jeton me prindërit pa paguar fare, kontribute financiare për statusin tend të jetesës, Tipike parazitare – misherimi i zuskave edvinosocialiste

  Reply to this comment
 7. C'a bohet kshtu March 19, 14:28

  Zoteri anti Evropianet perfundimisht e treguan surratin, shqiptaret kerkojne BE dhe jo Rusine e Putanes.
  Kjo qe po ndodh eshte ne te miren e perbashket, keta do te mbeten ne histori si antishqiptare, vazhdues te Esat Toptanit e me rradhe te tradhetareve te te tjere.

  Reply to this comment
 8. Kuq e zi March 19, 14:33

  Imagjinoni kur spak te jete ne fuqi e ti trokase ne dere ketyre lepujve ata qe tani u menderosen

  Reply to this comment
 9. bart72 March 19, 14:45

  Ik ti ore miku Sorosit ho te qifsha rrobet komunista lindore byth shitur te qifsha rrobet u bet miliardera ne vendin me te varfer ne bote ho ju qifsha rrobet

  Reply to this comment
 10. Adih March 19, 15:00

  Dihet qarte z i nderuar Bernd.Eshte veten frika e SPAK .Jepini gaz SPAK. Dhe do keni qetesi ne Shqiperi..Derri do plumb themi ne populli .Me qe ra fjala per popull ,fatkeqsi populli shqiptar disa , nuk e kuptojne akoma lojen e politikaneve si PD ,LSI e PS nuk e duan shqiperine ne BE..Ka ardhur koha keta zagare te hapin krahun dhe te vine politikane te rinj , me principe perendimore .se per ndryshe keto rremujra e protesta per te mbrojtur hajdutet nga ndeshkimi i ligjit te cojne ne interesin e Rusise te Putinit.. ku eshte shpresa e vetme e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*