A duhet dhe Shqipëria të dërgojë të paktën një notë proteste në ambasadën Serbe?

October 9, 2015 16:29

A duhet dhe Shqipëria të dërgojë të paktën një notë proteste në ambasadën Serbe?

Futbollistet serbë në dhomat e zhveshjes në “Elbasan Arena” duke festuar me tre gishta.

Tre gishtat serbë, konsiderohen një provokim nga shqiptarët, boshnjakë dhe kroatët, pasi simboli ka qenë gjerësisht i përdorur nga çetnikët serbë që kryen masakra në Kosovë, Sebrenicë etj.

A duhet dhe Shqipëria të dërgojë të pakten një notë proteste në ambasadën Serbe?

October 9, 2015 16:29
Komento

15 Komente

 1. Agim Cani October 9, 16:34

  …barbare shpellash Uralesh…majmune te pazbutur me Armani…kafshe sllave promitive…nacionaliste horra…populli me urryer ne Europe..kete i thashe Drashkos sot , pasi per her te pare nuk i dhashe kafe…nenat dhe motrat…shkerdhata mosmirnjohes…

  Reply to this comment
 2. Pellazgu October 9, 16:41

  Nota e protestës i duhet dërguar UEFA-s, sepse disa lojtarë e bënë edhe në fushë, pas golave.

  Reply to this comment
 3. Ilir October 9, 16:47

  Tri gishtat lidhen me besimin krishtere te perdorur gjeresisht ne perandorine bizantine. Pra, nuk kane asgje te keqe dhe nuk kane lidhje me Cetniket sic pretendohet

  Reply to this comment
  • Loni October 9, 21:37

   Mjere krishterimi nqs perfaqesohet nga serbet, te cilet per nga kafsheria dhe makabriteti nuk jane aspak me inferiore se sa ISIS apo Pol Poti.

   Reply to this comment
 4. Shahisti October 9, 16:56

  Vari hejbet, me mire t’i injorosh, nuk ia vlen me u marre me ta.

  Reply to this comment
 5. amerikani October 9, 16:57

  Iliraqis
  Ti me emrin Ilir eshte e sigurte se nuk je i tille por kelysh sllavi ose greku.
  Pse keta kriminele nuk i perdorin 3 gishtat ne kishe por ne fushe dhe ne stadium?
  Iliraqis. Robt ku ti kesh.

  Reply to this comment
 6. ??? October 9, 16:58

  Tre gishtat jane “une, familja the Serbia” ashtu sic bejme edhe ne shqiponjen me duar ne kraharor. Kur ne pretendojme nga te tjeret te pranojne shenjat tona, ashtu duhet dhe ne te tolerojme kokeboshet e tjere nacionaliste te bejne shenjat e tyre.

  Reply to this comment
 7. Trimi October 9, 17:05

  E shqiponja pse I shqeteson keta o ilir

  Reply to this comment
 8. dhori October 9, 17:06

  Nuk ka vend te shtrohet kjo pyetje nga gazeta. Edhe sikur te jete perdorur, sic thuhet, gjate luftes se Dyte Boterore ajo simbolik, ata jane ne te drejten e tyre te shprehin gezimin ne ate forme qe duan. Pse duhet te protestojme ne? Sic eshte e drejta jone te ngreme grushtin qe eshte simbol i bashkimit dhe jo i komunizmit, apo dy gishtat sic bene z.Berisha dhe mbeshtetesit e tij. Dita ka bere nje pune shume te mire keto dite per te parandalimin e veprimeve gjoja nacionaliste. Punen e lavderueshme nuk duhet ta demtonte me nje pyetje si kjo. Ne jemi ndryshe nga serbet dhe kete e treguam dje perpara gjithe botes.

  Reply to this comment
 9. E po kjo pune! October 9, 17:27

  puna eshte te shenojme “gola” ne perendim ne sepse serbi me rusin dhe prape eshte para nesh drejt BE. Ka ardhur koha qe BE te mos na caje me bythen sepse boll qytetari po tregojme ne ndaj shtazeve qe BE po i perkedhel sepse ka rusin pas.

  Reply to this comment
 10. xxx October 9, 18:16

  lerini pordhet fitimtaret nuk shahen, shikoni ndeshjen e fundit

  Reply to this comment
 11. riti October 9, 18:47

  pederastat ne stadium rrinin si pula te lagura prej frike , Kane te drejte kur na gjeten ne gjume

  Reply to this comment
 12. KORÇARI October 9, 19:41

  Tregojani RAMËS KËTO FOTO EDHE DUKËS TË SHIKOJNË SE ME ÇFARË KANË TË BËJNE.

  Reply to this comment
 13. Ajaxs October 9, 19:54

  Futbollistet tane kur bejne Gol ulin koken ne toke dhe ngrene sumen perpjete. Ata ngrenr tre gishtat qe zberthehet ne emer te ATIT, Birit dhe shpirtit te shenjte. Ku qendron ofeza ketu.

  Reply to this comment
 14. petraq October 9, 22:38

  shqiperia te verifikoje rastin dhe ne se eshte e vertete ambasadori te zevendesohet me nje here se eshte i pa afte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*