A duhet të japë dorëheqjen Lulzim Basha?

June 26, 2017 13:07

A duhet të japë dorëheqjen Lulzim Basha?

 

Edhe pse procesi i numërimit nuk ka përfunduar ende në selinë blu ka nisur linçimi ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

Deri tani kanë folur veç deputetë dhe asnjë nga kandidatët e PD për deputetë apo të ashtuquajturit rebelë që u lanë jashtë listave.

I pari që drejtoi artilerinë e rëndë drejt Bashës ishte Besnik Mustafaji.

Në një analizë të ashpër në Panorama ai kërkoi largimin e Bashës.

“Ai nuk ka më asnjë të drejtë të flasë në emër tonë. Lulzim Basha është drejtpërdrejtë përgjegjës pse ne demokratët jemi sot kokulur para kombit për pushtetin e pakufizuar që mori një njeri i rrezikshëm për Shqipërinë si Edi Rama me tarafin e tij”, shkruante Mustafaji.

Madje, sipas tij PD-ja tani ka nevojë që Sali Berisha, ish-lideri i kësaj force politike, të luajë rolin e tij në organizimin e zgjedhjeve, por ndryshe nga katër vite më parë, preferencën e tij ta shprehë jo publikisht, por me votë të fshehtë.

Me të njëjtat tone foli edhe ish zv-kryeministri i Berishës Ilir Rusmaili.

Gabimi i madh i Bashës për këtë humbje që po pëson qëndron në faktin se nuk i shpjegoi shqiptarëve kush ishte qëllimi i vërtetë i marrëveshjes, kush ishte arsyetimi politik që qëndronte pas këtij bashkimi me të majtën. Ky bashkim u perceptua si një gjë e papërballueshme, e papëlqyeshme. Basha dështoi në shpjegimin e marrëveshjes dhe për pasojë mori këtë lloj vlerësimi te qytetarët”, deklaroi Rusmali.

Kundër linçimit ka dalë Mark Marku.

Për Markun, kërkesa e ish-ministrit demokrat Besnik Mustafaj për dorëheqjen urgjente të kreut të PD-së Lulzim Basha është e përshpejtuar dhe e parakohshme.

Marku tha se duhet të pritet rezultati përfundimtar për analiza dhe një figurë politike si Mustafaj duhet të priret nga interesi i partisë së vet.

Deklarata e Mustafajt e përshpejtuar. Një figurë e PD duhet të priste për rezultatin për analiza. Një njeri që është në formacion politik duhet të presë deri në momentin fundit për përmbysjen e rezultatit. Një figurë politike duhet të jetë i prirur nga interesi i partisë së vet. Numëruesit duhet të presin deri në fund dhe më pas t’i kërkohet llogari kryetarit.

Ishte deklaratë e parakohshme si ata që kërkuan dorëheqjen e kryetarit të PD-së në mes të fushatës. Pavarësisht se kanë apo s’kanë të drejtë tek gjykimi. Përmbajtja mund të jetë e saktë por koha e gabuar”, deklaroi Marku.

Sipas tij, egoizmi është një problem që ka dëmtuar historikisht PD-në.

“Unë shqetësohem për pjekurinë politike të figurave dhe egoizmin e tyre. Mendoj se PD është dëmtuar historikisht edhe nga egoizmi i atyre që kanë qenë në PD”, tha Marku.

Edhe botuesi i mediave Mapo Henri Çili ka dalë kundër Mustafajit.

Përmes një shkrim në Mapo, Çili shprehet se nuk mund t’i kërkohet llogari Bashës për rezultatin, kur ai u bë lider i vërtetë i partisë vetëm këto muajt e fundit.

Gjithashtu Çili shkruan se Basha është një aset i së djathtës dhe i politikës shqiptare.

Të prodhosh një lider politik nuk është e lehtë për një parti, për një krah politik, për jetën politike. Vazhdimi i Lulzim Bashës në politikë dhe në krye të opozitës është një interes publik i dorës së parë. Të gjithë për parim mund të fillojmë të jemi nga sot opozitarë. Të opozitës euro-atlantike të Lulzim Bashës”, thekson Çili në shkrimin e tij.

June 26, 2017 13:07
Komento

26 Komente

 1. Shqiptari June 26, 15:16

  Shikoni me kujdes foton. Lulqa ka me te madhe surratin se…..nuk fitohet me pipino brilantine. Eshte nje llapazan qe se ka shokun. Dhe nje genjeshtar patologjik.
  Luli qe kur erdhi ( se per te ikur do te japi llogari) vetem ka shkateruar. Nuk I ngjau dot saliut qe ishte kalitur me
  PK e enverit. E filloi karieren si gjeli ne maje te plehut.

  Reply to this comment
  • Savon June 26, 22:33

   Kurre nuk e prisja nje rezultat te tille nga PD.
   Me kushtet qe u krijuan Basha duhet pergezuar per kete arritje.
   Fajin per gjendjen e PD e ka Berisha qe i fuste hundet kudo dhe per cdo gje.
   Aktualisht ne PD nuk ka asnje njeri te afte per lider se sa Basha.

   Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine June 27, 08:15

   Jo mor jo o Shqiptari, kjo fitore e Edvin Rames eshte sekare i peshtire i rradhes nga bijte e eterve te diktatures komuniste,tek mostrat e tyre sot.Bojkoti ne mbi 60%te SHQIPTAREVE,e verteton nje gje te tille me se miri.Presim,shpresojme dhe do t’ja ndigjojme muziken qe vjen pas saj.Nje krim i pa ndeshkuar eshte nje krim qe vazhdon.Besoni.Populli bojkoton ne shumice zgjedhjet jajte e politikave te Tiranes zyrtare ne dite e vite,festojne fitoret e arritura.Sa marri e shkuar marrise aqe dhe pafytyresi.

   Reply to this comment
 2. Eri June 26, 16:59

  Bullshit,
  Humbi rende,
  Normale doreheqja,si ne gjithe boten e qyteteruar,
  Boll me “argumenta” tavolinash”.
  Procesi i perzgjedhjes ishte alarmant.
  -Lideri kurre nuk beri analize te 2013 tes
  – Politike selektive brenda Pd se ,ne funksion te egos personale.
  -humbje e thelle 2017.

  Bullshit, duhet te dorehiqet.

  Reply to this comment
 3. N/A June 26, 17:07

  lexova me kujdes 4 komentuesit e mesiperm

  3 nga te cilet jane pinjolle turbo komunistesh te konvertuar ne kanibale antikomuniste…dhe njeri eshte i kometetit te maleve..

  zoterinj ?

  shqiptaret me shume votuan per mos ardhjen ne pushtet te bandes sali elezbiberiste dhe lul bashiste
  edhe pse kishin pas bythe njerez te fuqishem ne usa & be.
  .
  edi ramen nuk e pelqej por i duhet njohur merita se shkaterroi junten e sali serbit ne menyre spektakulare
  .
  sot ai eshte nje uliks qe goditi qikllopin berishe…

  Normalisht me keto qe ka bere Lul Bashi me e vogla do ishte burgim i perjetshen dhe normalja Egzekutim bashke me Salen dhe Xenin si fillim.
  .
  Pse Lul Basha u egzektua me vote nga shqiptaret?

  .
  1.Sepse ne Hollande zoteronte nje pashaporte amerikane jane dhene dhe numrat e saj qe nuk ju sqarua kurre burimi.
  .
  2.Sepse anti -ambasdori Arvizu i tha yll ne ngjitje kur akoma ishte i fresket gjaku ne bulevard..

  3.Sepse anti-ambasdori Arvizu ne menyre te lexueshme ishte me Lul Bashin ne votimet e Tiranes ku me “menget e perveshura” i vodhi hapur votimet e 2011
  .
  4.Sepse ambasdorja amerikane M.R dhe ai i kosoves Kristofer Dell duhen te arrestohen nga gjykata e Hages per pothuajse 1 miljard dollare vjedhje e dokumentuar.
  .
  5.Sepse drejtoresha e Ballkanit ne Amerike Victoria Nuland kur vinte per vizite ne Shqiperi e kishte merak ti fuste nje puthje ne faqe ketij bimbashi….A puthet nje kriminel ne faqen e gjakosur me gjak shqiptaresh (kokpalaresh.)
  .
  6.Sepse Greqia suksesin me te madh pas L2B quante marreveshjen tradhetare te detit.
  .
  7.Sepse ku Esat Pashe Junior kur viziton ameriken perqafohet me vellezerit e tij qe jane GRUPI (SILOGU) THELLESISHT ANTISHQIPTAR I HIMARES DHE VORIO EPIRIT.
  .
  8.Sepse kur punonte ne kosove me UNMIKUN ishte menaxheri i dosjes per krimet e UCK ne shqiperi dhe kosove dhe per cudi ka koqevare dhe shqipkare qe nuk shikojne “nentoken e tij serbe..
  jo doreheqje..por burg per lul serberishen
  ……………….

  Reply to this comment
  • Tap Topi June 28, 00:14

   Si the mo ? Sot ai eshte nje uliks qe goditi qikllopin berishe…?

   Sheh endrra me sy hapur apo je duke pare vertet filmin me Uliksin.

   Zbrit me kembe ne toke o njeri i mire, se Saliu po feston Bajramin per shtate pal qefe ke Gjri i Lalzit dhe ti na prallis dokra.

   Kthjellohu pak dhe pastaj komento prap po deshe.

   Reply to this comment
  • Gezuesi June 29, 09:04

   Keto jane vetem Eisbergu i tjerave qe do te dalin ne proqesien e Vetting-ut!

   Reply to this comment
 4. lili June 26, 17:42

  kursesi jo§ Na duhet nje PD edhe ma poshte se sa eshte sot! Bashes duhet me i thane Just do it:shkateroje PDne deri ne fund sikurse je te shkateruar deri tash

  Reply to this comment
 5. shpatar June 26, 18:21

  Degjojme shume komente qe duan te dine se cfare do te behet tani me Bashen si humbes .Kjo humbje si dhe per shume te tjere jane te varura nga shume faktore qe lidhen me te shkuara e tyre kriminale .Fal insistimit te Aleatve per standarte ne zgjedhje u be e mundur qysh ne 2013 te dali ne shesh fytyra e fituesit kur me pare qe e manipuluar .
  Bashes nuk mund ti faturohen keto reshqitje nga viti ne vit te Pd . Prezenca e Berishes si edukatori i cerdhes dhe cadres se Pd eshte arsyeja kryesore qe ajo po shkon poshte e me poshte .Te gjithe e dinin se arsyeja e ngunjimit ne cader nuk qene vendimet e Aleatve per Reformat por se Pd e dinte qe ne nje perballje te dyte para te Majtes do te ishte humbese. Cadra u sajua per ta mbajtur gjalle Pd .Ajo me te kerkonte nje asrye si tek elektorati i ngordhur por dhe nga Aleatet duke kembngulur per mbijetese. .Donte nje mbeshtetje per te shmangur rebelimin e shperberjes e saje si parti . Pikerishte ketu do ti gjeni dhe arsyet pse Rama u hodh ne ofensive per te mbajtur timonin i vetem .Ai e kuptoje me shpejte se te tjeret qe i erdhen keto situata te beje nje permbysje pa ndihmen e bishtave te vegjel . E dinte qe LSI nuk i qendronte nje koalicjoni produktive per ndryshime thelbesore ne politikeberje per te kapur objektivat qe kembengulnin dhe Aleatet .Aleatet synonin qe midis spektrit politike shqiptare te kete mirekuptim per ato qe ata kembengulnin me ane te perfaqsuesve te tyre.
  Rama i vuri gjoksin duke sakrifikuar cdo gje per tu shkuar deri ne fund Reformave te rekomanduar .Eshte merita e tije qe diti te lexoje Aleatet .Dhe momenti i triumfit erdhi kur ai beri kompromisin historik .I dha Pd te gjitha ato qe ata pretendonin per zgjedhje te ndershme e te lira dhe e nxorri nga cadra ku qe nginjuar pa arsye esencjale .Opinjoni i te dy krahve u habit me kete marveshje dhe filluan te dyshojne per kompromise te tipit Nano-Berisha . Bile pati socjaliste medioker qe thane se Rama e tradhetoje Ps qe i dha jete Pd .
  Nga dita ne dite dukej qarte se Rama i kishte fituar zgjedhjet pa ardhur 25 Qershori .Duke ulur tensjonin me Pd beri fushaten me te sukseshme si asnjehere nga Ps fal dhe disa ndryshime te dukshme ne infrastrukture ne gjithe vendin .Retorikat e nxehta me LSI qen produkt i taktikave per ti thene LSI se kaq te vlen vetja i vetem ne nje perballje me Ps e Pd .Meta deshtoj se nuk i priste qe ngjarjet te sillnin kete produkt mbas marveshjes se imponuar nga Aleatet .Me qarte se cthane Aleatet nuk kishte ndihme te madhe per LSI e Pd . Basha ra dakorte por LSI doli vete jashte lojes se unitetit kombetare per nje qasje te re te politikes per ato cfare presin Aleatet tane .
  Basha nuk duhet diskutuar per kete humbje qe dihej. Basha duhet vlersuar se si do te vazhdoje te beje opozite. Ne se Pd do te sillet sic eshte sjelle deri tani me veprime bllokuese e kundershtuese te reformave fundi i tij eshte i sigurt .Ka dhe 2 vjete kohe ne dispozicjon te sheroje defektet e Pd deri ne zgjedhjet vendore .Nerse do te kete rritje ka per te mbetur drejtuesi i Pd ne te kunderten vete Pd do te prodhoje nje force me te qendrushme me nje drejtues me te besushem per ate force qe perfaqson .Jo se i mungone elektorati por se ka dhe nje perkrahje te madhe dhe nga Aleatet e saj potent ne bote sic eshte Amerika e Gjermania .Pd konsiderohet, nga Aleatet, si kollona e politikes pluraliste kryesore, qe rrezoje komunizmin ne Shqiperi . Kjo simpati eshte dhe ka qene e pandryshushme per te .Do ta rifitoje nese Basha nuk shkel ne drrasa e kalbura e te konsumuar sic prodhoje Berisha .Une do ta quaj nje te keqe shume te madhe te Pd prezenca e Berishes ne politike .Kush berte e aludon per prezencen e tij eshte medioker qe nuk di te lexoje se si behet politika ne kushtet e reja .
  Keto zgjedhje treguan dhe nje here se populli shqiptare kerkon ndryshim cilesor . Jo politika oligarqike qe synojne pavdeksheri te liderve sic i kishim dhe ne komunizem .Ndryshimet duhen bere cdo here sa ka zgjedhje te pergjithshme .Brezat e rinje plot energji e te specializuar duhet te zene vend ne qeverisje e politke Shpejtesia e ndryshimeve ne bote eshte rritur qe kerkojne trurin te drejtoje e jo mbushsa topi qe bejne zhurme ne fushata elektorale .Sot trurin e blejne dhe e vene ne sherbim te interesave kombetare shume shtete potencjalishte te fuqishem qe komandojne dhe politikat e botes se sotme.Keto ndryshime duhet te reflektohen ne cdo qelize te shoqerise sone.
  Fusha ku duhet te bejme permbysje jane pushtetet e pavarur qe deri me sot nuk prodhoje produktin qe do shoqeria per te ecur me ritme te shpejta . Ka shume zhuma te ngjajshme me simpatizantet e partive . Marin ne mbrojtje me argumenta banale kreret e partive edhe kur ata nuk pelqehen nga populli. I fryjne dhe i bejne te pazvedesueshem edhe kur kane bilance negative ne qeverisje apo drejtim .Keto coroditin opinjonin dhe krijojne nje rrjete mbrojtse te pamerituar per te gjithe ata qe nuk e meritojne te drejtojne shoqerine e vendin. Me e keqja eshte se kur shohim dicka te realizuar ndryshe nga e kaluara u vem bishta duke i kritikuar si pa nevojshme gjithe keto harxhime .Nuk i thone nje bravo qe ndryshuan faqen estetike dhe ambjente me te pastra por do ta mohojme ate pune e perkushtim per te bere dicka qe bie ere qyteterim .
  Cfare nuk thane e thone per Sheshin Skenderbej ,per qendrat kryesore te qyteteve ,per Lungomaren qe ishte nje bregdet qe kundermonin plehrat e fekalet e qytetit. Sigurishte qe sot per sot kaq ka force ekonomike per ndryshim .Ne te ardhme do ti kerkojme qeverise te beje vepra me te medhaja e ne sherbim te popullit per mirqenie e zhvillim .
  Ka shume per te bere qe jane zvarritur vite pas viteve. Vendi me ujra me shume se cdo shtet tjeret ne Ballkan vuan per ujin e pishem .Vendi me nje klime te mbrekullueshme e natyre te vecante ka nje nivel te ulet te turizmit .Vendi me nje siperfaqe te madhe te punushme ka nje bujqesi ne nivelet e mbijeteses se popullsise qe jetone ne keto zona pjellore .Dikur eksportues te shume produkteve sot importuesi me i madh ne Ballkan .Vendi me nje blektori disa here me shume per frym popullsie konsumon mish e peshke nga qendra te rritjeve artificjalishte te botes. Ja pra qe kemi shume se cduhet te shtrojme e ti kerkojme qeverisjes e politkes ne pergjithesi.Keto vetem kur ka nje vlersim dhe gjykim llogjike e jo zhurme e propagande pa bereqet qe degjojme e lexojme cdo dite..
  Na jane shqetsuar analistat pse kjo fitore e Rames dhe harta e Shqiprose qenka roze .Bile pati nga ata qe dhane alarmin e ngjalljes se komunizmit ne Shqiperi mbasi “Bluja” qenka nje cope e vogel .Kjo sipas tyre do te ndikoje negativishte ne realizimin e deryrave ne thellimin e demokracise ne Shqiperi.Pra o shqiptare zgjohu se te mori lumi . Gabove qe votove Ps roze. Nje argumet i tille idioteske qe ka 27 vite qe po na ndjek kembe pas kembe u sherben atyre partive qe duan fitore nga emri qe mbajne e jo nga ndryshimet qe bejne .Te shesesh gojen per tu ushqyer eshte njesoje sikur te japesh dhe su….. Analiste te tille nuk kane vend dhe duhen larguar me force nga ato Medja e studjo qe dalin jashte statusit dhe profesjonalizmit mediatik.Te paguash te tille analista eshte sikur te kalbezesh nje pushtet shume te fuqishem ne interes te kombit .Analista qe hedhin bencine duhen perveluar duke i lene pa pune .Populli i gjukon gjithecka qe i serviset por kurr nuk te degjone kur argumentat jane boshe e me qellime politike .
  Une e pergezoje gazetem Dita qe jep nje kontribut te vecante per keto ceshtje kaq te mprefta te politikes sone .Edhe pse ngandonjehere hedh ndonje shkrim, qe sme pelqen nga niveli, e vlersoje per vete faktin qe gjen kohe per ta korigjuar .U duk sikur filloje te dali ne mbrojte te veprimeve te disa politikanve te LSI qe dolen nga orbita .Meta dhe disa krere kryesor me ate gjuhe komunikim treguan nivelin e tyre si bashkqeverises te te dy krahve .Gabuan rende qe per mua duheshin ndeshkuar me shkrime per ato qe cfaqen me nje isretizem partiak .

  Reply to this comment
  • Nausika June 27, 17:31

   Humbesveshte pjesa me e madhe e popullit shqiptar, po te marresh parasysh perqindjen ne zgjedhje, apo jo?!
   Keto elitat politike nuk janë perfaqsuesit e popullit, por te interesave te pakices

   Reply to this comment
 6. Eri June 26, 20:20

  Cili, po kerkon kocken e se ardhmes?!

  Reply to this comment
 7. Jimi June 26, 21:16

  C’i bini me qafe lules se shkrete, perse kerkoni ta linconi?
  Nuk eshte faji i saje qe ne kohen e gabuar ne vendin e gabuar vune njeriun e gabuar. Ju niuk po i lini mundesine qe se paku ta perjetoje edhe disa dite efektin e adrenalines qe i krijoj fushata!?
  Mos per hire te zotit mos mekatoni o njerez!

  Reply to this comment
 8. siamezi June 26, 21:17

  zoti shpatar ke bere nje koment
  te lavderueshem por ke bere disa gabime elementare:
  1

  te pakten ne shqiperi nuk e hodhen Aleatet dhe PD komunizmin….ai rend ne shqiperi u rrezua ne 17 dhjetor 1981 me vdekjen e mehmet shehut.kurse pas 1992 me shume quhej kanibalizem lufta me kufomen e ashtuquajtur “kamunizem”
  2

  nuk ka zog kurve ne bote te ndaje nga pergjesia kriminelin berishe nga krimineli bashe

  per vrasjen e 21 janarit
  per tradhetine e detit jon
  per sabotimin e uck

  ..
  shenim per moderatorin:

  ky eshte komenti i dyte pasi i pari ose eshte bllokuar ose po vonohet “unlited”

  ..
  sidoqofte urime per Ramen qe i dha leksione jo vetem shqiptareve por dhe nderkombetareve….

  Reply to this comment
 9. Albamich June 26, 22:34

  Nuk duhet te japi doreheqjen,ai sapo ka filluar ta reformoje PD e cili ne te ardhmen me gjak te ri do te zevendesoje te gjithe kasten e vjeter te korruptuar tePD nga baza deri ne qender

  Reply to this comment
  • info analitike June 27, 06:36

   Ore po ju e mendoni cfare shkruani apo futja kot! Po si ore na qenka reformator Luli qe nuk late akuze pa i bere per Rrugen e Kombit, Detin e shitur grekut, 21 janarin. Po qekur na e paskeni nxjerre palare more shoke kokpalare!!!
   Luli eshte shprehja me e keqe e hipokrizise politike e babezise dhe e paaftesise per te qene nje lider.

   Reply to this comment
 10. MH June 27, 00:27

  N’as nji menyre me dhane doreheqjen sepse iken ne drejtim te oaditur dhe ka pune me Vettingun.

  Reply to this comment
 11. Plaku Xhuxhumaku June 27, 04:02

  Or njerez te mire, doreheqja eshte nje akt individual qe dmth njeriu jep doreheqje nga nje post a pozicion, kur e ndjen vete se duhet te iki. Askush nuk dorehiqet se ashtu i do menderja njerit, a tjetrit. Basha nqs e quan qe duhet te dorehiqet do ta kryeje vete ate akt, ne te kundert ai do te vazhdoje te rrije derisa ta heqin ata qe e kane kompetence.

  Reply to this comment
  • Joni June 28, 02:42

   Sh interesante se si e shohin doreheqjen e lulit rilindasit e edi tradhtarit. Ti si kelysh i edit qe je, na del hapur se luli paska zgjedhje personale doreheqjen dhe po se dha aska prob. Normal, i duhet edit qe te vazhdojne pazarin per percarje dhe vjedhje.

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku June 28, 18:09

    Une kelysh i Edit???? A ke lexuar ti o pordho ndonje koment tjeter nga une? Dhe po, eshte ne te drejten e cdo njeriu te jape ose jo doreheqjne, doreheqja nuk imponohet or pallosh.

    Reply to this comment
 12. Lira June 27, 07:49

  Te nderuar blogista,
  A nuk do ishte me mire qe te mos fokusohemi tek emrat e udhëheqësve e te lavderojne njerin apo te gjykojne tjetrin, po te analizojne pse morri pjesë vec afro gjysma e elektoratit te afte per te votuar ne zgjedhje?
  Ne, si ballkanas anojme ne sentimentializem e jo ne analize te llogjikshme…
  Zgjedhjet ne gjithe vendet, po behen nje fallce e nje genjeshtre te hapur, perderisa merr pjesë vetem nje pjesë e elektoratit.

  Reply to this comment
 13. force pare,force e pa pare June 27, 08:46

  Ne fakt duhet te jape doreheqje salikomunist kriminel e spiuni ,servili,intriganti me i madh i te gjitha kohrave.
  ai komunist i rrezikshem shkatrroi Shqiperin,degjeneroi nj shoqeri te tere,i beri shqiptaret te urrejne njeri tjetrin.
  ai cmendi nje popull te tere me fjalimet (i thencin fjalime) e tij te cmendura duke share kedo nga familja nga motrat etj dhe duke mos pare familjen e tij se cfare vidhte se cfare ishujsh bredhin.
  Ky pleh eshte fateqsia e kombit dhe ky duhet zhdukur dhe ky beri prapasken me ilirfloririn qe e cuan lulushin ne kete mjerim,pavaresisht gabimeve qe ka bere ky hollandezi fluturus……

  Reply to this comment
 14. beni June 27, 09:41

  Lideri i PD duhet te Jet nje i besimit katolik,atehere Ka per te fituar zgjedhiet,dhe mbeshtetje nga Konservatoriumi perendimit!
  Asnjeher leider i PD…..se nuk i Ka pasur kto ciles i e predikus te katolicizmi!

  Reply to this comment
 15. Amerikani... June 27, 10:39

  …Organizata terroriste islamike ,me siglen PD, u formua nga llumi i kombit me ne krye SRB-ne, kjo dhe me ndihmen direkte te te gjitha sherbimeve te fshehta antishqiptare,..Ne kete organizate, gjeten strehe ish sherbetoret me te devotshem te regjimit, ish sigurimsa, ish hajdute e prostituta, ish servile dhe te paafte,…dhe gjithe ishet qe me plot gojen quhen …llum…Prandaj kjo organizate duhet te fshihet nga faqja e historise, dhe te behet nje parti e re demokratike, me gjak te ri dhe te pa helmuar, bartese e vertete e idealeve Europiane….Ne kete kuptim ….,Lushi i ka bere nje sherbim te paçmuar kesaj partie dhe vete historise…Vete ky duhet te pergjigjet per krimet e kryera dhe te njohura boterisht…sebashku me djallin e kombit te quajtur …SRB…!!!………..

  Reply to this comment
 16. Amerikani... June 27, 10:40

  …Organizata terroriste islamike ,me siglen PD, u formua nga llumi i kombit me ne krye SRB-ne, kjo dhe me ndihmen direkte te te gjitha sherbimeve te fshehta antishqiptare,..Ne kete organizate, gjeten strehe ish sherbetoret me te devotshem te regjimit, ish sigurimsa, ish hajdute e prostituta, ish servile dhe te paafte,…dhe gjithe ishet qe me plot gojen quhen …llum…Prandaj kjo organizate duhet te fshihet nga faqja e historise, dhe te behet nje parti e re demokratike, me gjak te ri dhe te pa helmuar, bartese e vertete e idealeve Europiane….Ne kete kuptim ….,Lushi i ka bere nje sherbim te paçmuar kesaj partie dhe vete historise…Vete ky duhet te pergjigjet per krimet e kryera dhe te njohura boterisht…sebashku me djallin e kombit te quajtur …SRB…!!!………….

  Reply to this comment
 17. Jevi June 28, 18:00

  Cdo humbes duhet te hap krahun e ta lere detyren kur humbetzgjedhjet.(Luli ka humbur dy pale zgjedhje)Te fshihesh pas slloganit se fajin e ka Saliu ,se ai qendronte pas vendimeve eshte egabuar.Edhe per kete qe ai nuk u be dot kryetar duhet te largohet.Cdo arsyetim tjeter per ta mbajtur Lulin ne drejtim eshte renim i metjshem i PD.

  Reply to this comment
 18. MH June 29, 12:54

  Politika shqiptare asht komedi e gjalle.
  Shume shkrime hamendesime kur partia ka nji statut qe duhet zbatue.Te tjeret nuk duhet ti haje meraku.Nese nuk zbatohet statuti do te thote qe kot kane krijuar parti dhe statut.Ne don te rrije ne don te ikin.Kjo nuk ka te baje hiq me te tjeret.Vetem analistet llafazan frymezohen per te shkruar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*