A duhet të merret për bazë ‘qytetari dixhital’ i Berishës?

January 19, 2016 13:36

A duhet të merret për bazë ‘qytetari dixhital’ i Berishës?

Sali Berisha vijon përditë të bëjë publik çdo lloj mesazhi që i vjen në llogarinë e tij në “Facebook”.

Kësaj radhe ish-kryeministri Berisha pretendon se një qytetar e ka informuar që kryeministri Rama është konfrontuar fizikisht me zv.kryeministrin Niko Peleshi.

Sipas tij, Rama ka goditur numrin 2 të qeverisë.

Por pyetja që shtrohet është: A mund të merret për bazë çdo mesazh apo deklaratë e një personi që për më tepër ruan anonimatin?

Pak kohë më parë, deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla i dërgoi një sms ish kryeministrit Berisha ku i shkruante se gjoja Balla vetë dispononte sera ku kultivonte bimë narkotike.

Berisha ra në grackën e deputetit Balla dhe e lexoi sms-në si të ishte e vërtetë.

Zakonisht shqiptarët kanë besuar shumë broçkulla nga Berisha, por me këto të fundit duket se vërtet e ka ekzagjeruar.

Lexoni më poshtë statusin e fundit dhe gjykoni vetë.

 Statusi i plotë

“Qytetari dixhital informon rrahjen para pak ditesh nga Edvin Kristaq Rama, ne zyren e tij, te zevendesit te tij Niko Peleshi. Uganda ne vitet 70 ka patur nje diktator qe quhej Idi Amin Dadah, i cili kishte qene dhe kampion boksi. Ai u be famoz edhe per rrahjen qe u bente ministrave te tij ne zyre apo mbledhje te kabinetit.

Agresiviteti ne momente te caktuara i Edi Rames eshte i njohur nga te gjithe. Ai eshte akuzuar publikisht per shfaqje agresiviteti ndaj familjareve, bashkepunetorve dhe zyrtareve ne Bashki dhe ne kryeministri. Thuhet se kjo e Peleshit nuk eshte hera e pare. Po ju rikujtoj te dashur miq ketu fjalet qe u perhapen ne mbare Tiranen per shtrimin ne dajak brenda ne seline e PS te nje udheheqesi kryesor te PS sepse Rama dyshoi se familjaret e tij ndihmuan ne fitoren e z. Luzim Basha ne Bashkine e Tiranes.

Gjithashtu dihet se rrahje me grushta dhe me nxirje te forte te syrit pati dhe Tahiri ne muajin gusht por atehere u tha se nuk e rrahu vet Rama, por Gysi i Rames sepse Saje qorri gjeti lidhje te Gysit me grupin e droges te Ajet Sules ne Durres dhe Rama i tregoi Gysit per informacionin e Tahirit, gje qe Gysi e kuptoi si leje per te shtruar ne dajak Tahirin! sb

“Mirëmëngjes z Berisha Info e sigurt, i gjati ka ka goditur Peleshin ne zyrë para pak ditësh… Dhe nuk është e para herë…Nuk e di kush mund ta nxjerrë në ndonjë portal apo faqe FB… kete informacion, se mediat nuk e japin nga frika,ju lutem me ruani anonimatin se..me shume respekt per ju G.V”

January 19, 2016 13:36
Komento

7 Komente

 1. Eagle's Voice January 19, 14:34

  xha Sali,po sikur te jete tallur ky qytetari,te ka shkuar ne mend? po po apsolutisht te jete tallur se keshtu si je katandisur ti do tallen edhe femijet e do ngelesh ne histori te kujtohesh nder vite si Hasan pordha

  Reply to this comment
 2. prizem January 19, 14:52

  Nuk eshte qytetari dixhital por eshte ky burri i perdale dhe delirant qe nuk po i shqitet nga kepucet shqiptareve.

  Reply to this comment
 3. E po kjo pune! January 19, 15:24

  po ju po i botoni ama keto brockulla me llafe pazari, spiunime nga vrima e celsit etj etj. Jo se jane shenjt, se prandaj shkojne ne kishe e xhami te lajne shpirtin se secili ka te vetat por ama shikoni kush flet! Pse i botoni dhe nderkohe thoni a duhet marre parasysh? Ky frymor te na shpjegoje me kete rast se ke qene vete ne zyre se kush ia nxiu syrin komandantit te gardes dhe pse gjate 21 janarit!!! O Dita, nuk ka drejtesi sepse akoma llapin halete qe duhet te japin llogari nga shkaterrimet qe i paraprine 1992, 2 prilli, bomba tek vefa, piramidat, etj etj zinxhir pafund krimesh deri ne tradheti kombetare sic ishte rasti flagrant i detit ne Sarande. Po luan serbo-greku me ne prej 1990 dhe Enverin agjentet e serbo-grekut e shane jo si antidemokrat por si antigreko-serb.

  Reply to this comment
 4. Labi January 19, 17:43

  Ky ka pjerdhur fare.Ky shikon endera dhe ngrihet nga krevati dhe shkruan,ose se pranon Liria ne krevat!Ti more Sale ke vetem nje ane te mire,sic deklarove dhe vete me ze dhe figure nga foltorja e parlamentit:-qe si ke ngelur asnje qindarke asnje prostitute te ndercme!.Mjere vendi tone,se cfar malli ka patur ne krye per 23 vjet,qe ia beri nenen SHqiperise,i nxori uje te ZI!.

  Reply to this comment
 5. Bilbil Sulovari January 19, 18:04

  Saleshi i ha shume shpejte kastravecat e lulushit dhe duke patur tellall fejzbukun ,i jep drejtim vehtes vete duke u bere lolo si qeni me kocke ne goje.Jepi lolo

  Reply to this comment
 6. juli January 19, 19:42

  Po me ke e gjete ta krahasosh me I’ll Amin-in !!!!
  Kam pare filmin ‘mbreti i fundit i Skocise’. Aty nuk tregon fare qe ai vete i dhunonte.
  Por e kunderta. Ai bante si ke ba ti. Neper tv tregohesh sikur punonte per popullin nga Ana tjeter te besuarit e tuj ddhe te tij I vrisnin , terrorizoshin,…….. Me urdherat e juaja.
  Ke rane me kamet e tuaja mrena.
  TURP te kesh.
  Ske lane njeri pa marre ne goje.
  Ke ba dhe ate Lulen si vetja jote. Atij i shkon se duket si Kur..
  Ty jo se e ke hunen e madhe dhe je fytyr maloku.
  Ah mereato qe ju degjojne perdite. SShyqyr zotit kam 24 vjet qe ju kam ba M…

  Reply to this comment
 7. as January 19, 21:26

  Po ky fshatari i rendomte ka haruar qe vite me pare ka qelluar ne zyre Emin Gjanen dhe ne shtepine e tij Ferdinand Xhaferin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*