A është e vërtetë që meshkujt e stresuar dëshirojnë për partnere seksuale gratë e kolme?

December 1, 2017 23:07

A është e vërtetë që meshkujt e stresuar dëshirojnë për partnere seksuale gratë e kolme?

Meshkujt e stresuar duan femrat e kolme? Po! Kjo të pakten sipas një studimi të realizuar nga Universiteti i Newcastle, i cili ka analizuar 80 burra duke i ndarë në dy grupe: një grup dërgohej në qendra relaksi, kurse grupi tjetër vihej nën stres me prova që do vlerësonin aftësitë.

Në përfundim të provës, të ekzaminuarve ju tregoheshin imazhe të grave me peshë dhe trupa të ndryshëm.

Pas provës doli një e dhënë mjaft interesante përsa i përket preferencave: burrat që ishin çuar në qendra relaksi ndjenin më shumë tërheqje nga gratë më të dobëta, ndërsa ata të stresuarit për ato të kolme.

Me sa duket gratë e kolme janë më të sigurta dhe mikpritëse për një burrë që ka nevojë për ngushëllim. b.m/Dita

December 1, 2017 23:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*