A është një paralajmërim i Bashës ky, për të mos njohur zgjedhjet?

June 9, 2015 08:12

A është një paralajmërim i Bashës ky, për të mos njohur zgjedhjet?

Është thënë disa herë, se Partia Demokratike mund të mos i njohë zgjedhjet e 21 qershorit, nëse humbet thellë, ashtu siç parashikohet.

Kjo gjë është lënë të kuptohet ditën e djeshme edhe nga vetë kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Por, ai thotë se zgjedhjet nuk do të njihen nëse vidhen.

Nëse konstatohen manipulime ne nuk njohim rezultatin e zgjedhjeve”, tha Basha gjatë prezantimit të kandidatit të opozitës për kryetar bashkie në Vaun e Dejës, Zef Hila.

Oferta e tyre është kërcënimi, sulmet dhe shpifjes ndaj kandidatëve tanë.

I paralajmëroj sërish, nuk do të gëzoni asnjë votë të manipuluar, nuk njohim asnjë rezultat që nuk del nga zgjedhjet e lira të qytetarëve shqiptar.

Tolerancë zero dhe drejtësi deri në fund për autorët e tyre”, tha më tej Basha.

Duket se tashmë Basha e ka gati justifikimin në rast të një humbje të rëndë dhe për këtë arsye, për të mos mbajtur përgjegjësi, mund të mos njohë zgjedhjet.

June 9, 2015 08:12
Komento

20 Komente

 1. shpatar June 9, 08:38

  Menyra me e turpshme mbas humbjes eshte qe te delkarosh se me vodhen votat .Iken kohrat ku Pd mendonte per skenar manipulimesh gjate zgjedhjeve elektorale .Kete po u faktoje me nje raste timin personal . Po te hapni ,nese jane ,listat e votimit ne lagjen ku banoja emri im dhe i familjes nuk figuraonte.Por cudia me e madhe ishte se figuroja ne vende te tjera . Te falenderojme per votat qe na dhe.Ishin fjalet e nje mikut tim demokrat.Keto pelivanlleqe dhe shume paturpsira te tjera kane sjelle ne pushtet keta qe sot ulurijne per manipulime .

  Reply to this comment
  • bledi June 9, 14:49

   vota me 21 qershor do jete me e lira qe eshte pare ndo nje here ne shqiperi. sepse iku koha kur behej presion ne emer te pushtetit qe te vidheshe vota. kte gje e keni bere vetem te PD edhe nuk perseritet sepse me 21 qershor popuilli do votoj qe cdo qytet te shkoj ne drejtimin e duhur!

   Reply to this comment
   • ladi June 9, 14:52

    Te gjesh justifikem sepse nuk te do populli kjo eshte pare shpesh here nga pd. populli e ka treguar qe nga 97 deri me sot qe pd ska qen kurre zgjedhje nga populli po gjithmon e kane vjedh faktet flasin vete.!

    Reply to this comment
 2. petro June 9, 09:24

  E kujt i plasi

  Reply to this comment
 3. Taulant June 9, 10:08

  Deklarate e bere ne te njejten dite me ato te ministrit grek te mbrojtjes, sipas te cilit Greqia nuk do fale asnje cm katror det, perfshire edhe ate siperfaqe qe i ka takuar dhe i takon Shqiperise, por per te cilen ish min. i jashtem basha firmosi per t’ia dhe Greqise, mqs kjo e fundit ka mungese deti.

  Reply to this comment
 4. arbi June 9, 10:21

  Qe do dalesh me kepuce te kuqe , kjo eshte e sigurte o lulash. Keq jeni katandisur

  Reply to this comment
 5. LORA June 9, 10:53

  Mos marrja pjese ne hartimin dhe votimin e reformes territoriale eshte alibia e pare, e arshivuar ,per theqafjen e merituar qe i pret me 21 qershor.
  Kur flet per vote te lire dhe drejtesi lul-puthador-kusar-krimineli ,ai qe voten e popullit te Tiranes e masakroi ne menyren me te pa-imagjinueshme ne nje proces perdhunues dy-mujor ristanian, ne maj qershor 2011,,,,te mbetet vetem te mendosh se ky moster nuk njeh as ligj e as nder,se ky eshte nje krijes totalisht e perdhunuar,,,,, deri ne tru.
  Ky paralajmerimi I tij ,per te mos I njohur zgjedhjet “nese vidhen”,nuk bart forcen e nje alibie te dyte,,,per mua, eshte vetem nje kushtrim inspirues per taborrin kriminal shqup-s,qe te prishin me te gjithe mjetet qe tash disponojne procesin zgjedhor dhe diten e zgjedhjeve.
  Besoj se tere garantet institucionale,te brendshem e te jashtem, te normalitetit te ketyre zgjedhjeve nuk do t’a nenvleftesone kete deklarate bandite dhe do t’a bejne me korrektesi maksimale detyren e tyre.
  TUNG.

  Reply to this comment
 6. D O K L E A T I June 9, 11:28

  KU KISHTE QENE SHQIPERIA NEN UDHEHEQJEN E SALI BERISHES ME BASHEN

  NDOSHTA NJE AFGANISTAN I DYTE.

  Reply to this comment
 7. lumi June 9, 12:04

  shtepia ndezet lulushja krihet
  e kem prjetu rrenat e lulushes
  si ka mbet tjeter s.l.m.gej.

  Reply to this comment
 8. Emigrant June 9, 12:15

  Vetem ju nuk kini te drejte te fllsini per zgjedhje dhe per manipulime se jeni ju qe instaluat me lidershipin tuaj vjedhjen e votave Jeni ju akoma kryetar bashkie me manipulime votash .

  Reply to this comment
 9. Sokrati June 9, 12:19

  Ky Lulzimi eshte nga ata qe nuk pranon manipulimin ! Pranon vetem fletet e votimit ne kutite e gabuara ……

  Reply to this comment
 10. Betixho June 9, 13:21

  Ç’farë strategjie! Ndërsa konkurenti Kosova eshte keshilluar te premtoje angazhimet e veta,te afishohet me sjelljen e tij plot etiketë siç eshte në natyrën e tij normale,të mos kritikoje as kundërshtaret e tij politike te maxhorancës dhe as paudhesitë e bëra në të kaluarën e afërt e të larget,pra të tregohet një “xhentëlmen” i vërtetë,që do fokusohet te hallet e popullit në të arthmen, dhe do ti zgjidhi ato duke vënë vulën e vetë, duke tundur flamurin e ujdisë dhe mirëkuptimit me Kryeministrin në detyrë,pra “do jem në paqe me të gjithë”se ky jam unë-Halim Kosova-,në anën tjetër kryetari i Opozitës po bën namin,nuk mbahet dot duke thirrur për hajdut,vrasës,korrupsion,krim i organizuar,duke ju drejtuar dëgjuesve të tij se “erdhi dita ti shporrim o “POPULL” e të vendosim drjtesine e munguar dhe lirinë,dhe mbyllet me intervistën e qoftëlargut se mediat po goditen,votat po blihen,parat e pista po përdoren për reklamat e fushatës sikur të jetë një fushatë elektorale,në atë far feje-thotë ky-që “s’është parë e dëgjuar nonjëherë në historinë 24 vjeçare të demokracisë”!!!!.Po pompohet media dhe zgjedhësit se fitorja e tyre”do jetë e sigurtë”!!!.Pra, një pregatitje psikologjike e shtirur për ta realizuar vërtet,mbasi “e kemi paralajmërua”,tërheqjen nga votimi ose mosnjohjen e zgjedhjeve.Këtu i shtyn frika nga e kaluara e tyre, nga veprat dhe kusuret e bëra mbi këtë popull,në kohën e mbretërimit të tyre te paskrupullt.

  Reply to this comment
 11. Niko June 9, 13:31

  Do ishte kenaqesi e madhe qe keta gomeret qe drejtohen nga nje vagabond ordiner, te mos njihnin zgjedhjet.
  Kur ka njohur ndonjehere PD-ja zgjedhjet kur i ka humbur ato?
  Ky bastard po terbohet per shkak te masave te forta qe jane marre nga koalicioni i majte per te realizuar per here te pare pas 23 vjetesh zgjedhje te lira dhe te ndershme. Ky bastard po terbohet se per shkak te organizimit te mire, nuk po mundet te organizoje me falangat e tija deformimin e zgjedhjeve dhe krahas kesaj, per shkak te ketij organizimi, nuk po gjen qofte edhe nje rast te vetem qe nga koalicioni i majte te kete ndonje perpjekje per manipulim.
  Kjo sic theksova per shkak te platformes se percaktuar dhe te vleresuar nga nderkombetaret.

  Ky koalicion nuk ka nevoje te beje kaq shume propagande parazgjedhore, te flasin kandidatet njehere te vetme per alternativat qe kane dhe kaq. Vetem kur te arrijne qe te mos e lejoje banden e ShQUP-it te fuse duart gjate dites se zgjedhjeve dhe gjate numurimit te kutive te votimit fitorja eshte apriori e sigurte pasi shumica e shqiptareve gjithnje kane votuar me shumice majtas por ristanet gjithnje e kane deformuar ate.

  Sa surprize e kendshme do jete kur pas fitores se Koalicionit te Majte te dale ky rrugaci te thote se nuk i njeh zgjedhjet.
  Shqiptaret dhe nderkombetaret do pyesin pse?
  Keta do fillojne shpifjet. Ato do hidhen poshte.

  Mbas kesaj, do filloje procesi i ngjizjes se opozite reale ne Shqiperi, se sa per keta te ShQUP-it Rama e Meta do vazhdojne te qeverisin edhe ndonja 30 vjet.

  Reply to this comment
 12. miri June 9, 13:37

  Menyra me e turpshme mbas humbjes eshte qe te delkarosh se me vodhen votat .Iken kohrat ku Pd mendonte per skenar manipulimesh gjate zgjedhjeve elektorale .Kete po u faktoje me nje raste timin personal . Po te hapni ,nese jane ,listat e votimit ne lagjen ku banoja emri im dhe i familjes nuk figuraonte.Por cudia me e madhe ishte se figuroja ne vende te tjera . Te falenderojme per votat qe na dhe.Ishin fjalet e nje mikut tim demokrat.Keto pelivanlleqe dhe shume paturpsira te tjera kane sjelle ne pushtet keta qe sot ulurijne per manipulime. vjedhjen e votave PD e ka treguar me fakte duke vjedhu votan ne ’96, rasti i ruzhdies. i nderronin kutite e votimit rruges, vjedhja me flagrante eshte marrja e bashkise se tiranes ne 2011 nga basha

  Reply to this comment
 13. Agim Cani June 9, 13:58

  …natyrisht qe ndryshimet duan kohe…as ne fantazine me te cmendur , ne vitin 90 – te nuk do mendonim se do kishim kete Shqiperi…kemi 23 vite qe mbi te gjitha mbjellim moralin e vjedhjes …dikush vjedh nje euro , dhe tjetri 1 milion euro dhe ne mes qe nje popull qe thote …”c ‘ me duhet mua se cfare bej une ….!….

  Reply to this comment
 14. Arben June 9, 14:31

  ME BLERJEN E VOTES QE KA BERE LSI-JA NUK DUHESHIN NJOHUR AS ZGJEDHJET E 2013, MEGJITHESE BASHA ESHTE VETE SI ILIR MUTI,

  MJER NE THUAJ.

  Reply to this comment
 15. bato June 9, 14:59

  Ndyresirat e 2009 qe nuk i hapen, por i dogjen fletet e votimeve sepse manipuluan llahtarshem, vjedhesit e bashkise se Tiranes me 2011, vrasesit e 21 janarit dhe me tej te Gerdsecit, vrasesit e Sokolit e kompani, doemos ate do bejne, do humbasin dhe do ulerijne se iu vodhen votat. Por le te ulerojne se keshtu do clirohen nga dhimbja e humbjeve qe do iu vijne njera pas tjetres, deri ne arrestimin e Sales, te Lulushes, te Zenit dhe dhjetra te tjereve, kriminele e bandite qe vrane dhe vodhen pasurine kombetare.

  Reply to this comment
 16. skifteri June 9, 15:43

  Aaaaaaaa !…Haaaaaaaa !…Uuuuuuuuu !….. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii U dorzua LULASHI PA HY NE RINGE ç’far burri muhamedane; ky eshte armiku I betuar I qendreses muhamedane ,I ke pa ata te I.SISIT? I bijen murit me koke deri ne kamikazellek bjeri dhe ti ,kurse ti Luli dorzohesh pa filluar ndeshja,je sherbetor I Saliut teknologjia e tije eshte humbja .populli ka caktuar kodet penale te cilat caktoje vetem ndeshkim per ty dhe Saliun per sjelljet antishoqror.Humbja eshte caktimi I çmimit per ty ,por mos u dorzo pa hyre ne tapet per te marre ca grushte fytyres qe te shperftyrohi si mostra.~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 17. Toni June 9, 19:07

  O luluqiiiii:))) po ti do humbesh me 220% o rrot:))

  Reply to this comment
 18. Kopaçe June 9, 21:38

  Hpdha nje Lulash ne ferre,… se çme mbiu ne dere..por Noc Rrokun kete here..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*