A është Shkodra bashkia më e rëndësishme për të majtën këto zgjedhje?

May 19, 2015 10:42

A është Shkodra bashkia më e rëndësishme për të majtën këto zgjedhje?

Bashkia e Shkodrës duket se është një nga objektivat kryesorë nga e majta, për zgjedhjet e 21 qershorit.

Për këtë, mjafton të shohësh faktin se kryeparlamentari Ilir Meta ka qenë në këtë qytet tre herë brenda një kohe të shkurtër.

Ai ka qenë sërish sot në një takim me të rinjtë, përkrah candidates Keti Bazhdari.

Meta tha se bashkia nuk duhet të konsiderohet si llogore politike, por si një institucion që duhet të zgjidhe hallet dhe problemet e qytetarëve dhe të përmirësojë jetën e tyre.

Nuk ka arsye që të përdoret për të akuzuar qeverinë sepse këto janë zgjedhje lokale, për problemet e përditshme të qytetarit në lagje, në fshat , kudo që jeton. Bashkia ka përgjegjësi më tepër tani”, tha Meta.

Në vijim ai shtoi se Shkodra duhet të ishte në një tjetër stad, pasi të gjithë kemi detyrime ndaj këtij qyteti.

Nuk besoj se jeni të lumtur që Vllaznia nuk lufton për titullin kampion, dhe jo vetëm në futboll por në gjithato sporte sepse Shkodra ka shkëlqyer në të gjitha llojet e sporteve, po kështu edhe jeta kulturore e këtij qyteti me tradita të fuqishme nuk është ajo që dëshironi dhe aspironi, përveç mundësive për një punë më të sigurtë dhe dinjitoze”, theksoi kreu i Kuvendit.

Edhe Rama ka kërkuar një angazhim maksimal nga PS-ja në Shkodër.

Ky qytet ka marrë një rëndësi të veçantë për të majtën, pas ngjarjeve dhe akuzave të disa muajve më parë nga ana e Tom Doshit.

May 19, 2015 10:42
Komento

20 Komente

 1. Majtas May 19, 11:31

  Prandaj ka marr rendesi per kete ciftin edi iliri,se kan hallin se po smorren shkodren nuk e shtypin dot tom doshin,dhe po se shtypen nuk ia mbyllin dot gojen per krimet qe keta po bejne

  Reply to this comment
  • funjarda May 19, 13:08

   shkodra eshte nje qytet ku duhet qe baskine duhet ta fitoje ps pasi vetem keshtu mund te bejme ate qe nuk e kane bere keta 25 vite.pra ne 25vite vetem 1 pedonale,pra qeveria nisi superprojektin per stadiumin e ri.pra qeveria po punon shume per kete mundesi te reja,plus qe edhe jane hapur shume vende te reja pune me ket projekt.

   Reply to this comment
  • tani May 19, 13:11

   njie bashkite me te medha te shqiperise eshte e vetmja menyre qe ta kthejme dhe ta bejme ate qytet te zhvilluar duke hequr dore nga prjoketet e ketyre qe mbveten vetem ne leter.

   Reply to this comment
  • tiku May 19, 13:12

   ashe e ka te sigurt fitoren ne shkoder dhe do punoje fort per qytetin e shkodres,dhe pasi ta marrin dhe ne shkoder do fryje era e re e ndryshimeve dhe e shume projekteve te punes.shkodra djepi i kultures eshte gjynah qe eshte perfaqesuar nga jozi qe pi cigare ne lokal dhe ben presjone per nxjerrjen per zhelesh.

   Reply to this comment
  • todi May 19, 13:15

   ashe e ka kuptuar qe duhen bere shume ndryshime ne qytetin e shkodres dhe kjo eshte arsyeja e vetme qe duhet ta marrin me cdo kusht per te sjelle ndryshime reale.edhe kandidatje e respektuar e bazhdari eshte grua punetore dhe eshte grua karrieriste dhe qe vertet do te punoje per shkodren pasi eshte bije shkodrane.

   Reply to this comment
  • tiguana May 19, 13:20

   bashkia e shkodres duhet te kthehet me ashe dhe duhet dhe vet shkodranet duhet te kthehen majtas pasi eshte e vetmja rruge zhvillimi dhe te bejme plane dhe gjera serjoze per arsyen e vetmeqe keto 4 vjuet te behen me shume se nj pedonale ne 25vjet.

   Reply to this comment
  • albi May 19, 13:22

   per te majten keto zgjedhje jane shume te rendesishme dhe ka prezantuar kandidatet me te mire dhe me te afte per bashkite e qyteteve

   Reply to this comment
  • ina May 19, 13:27

   per shkodren po ben me shume koalicioni rama-meta te pakten nuk po kujtohen vetem tani per fushate por po ndermer projekte serioze per shkodren dhe per shume qytete te tjera te veriut

   Reply to this comment
  • flora May 19, 13:34

   drejtimi i duhur per shkodren eshte vetem nen drejtimin e Keti Bazhdarit eshte e afte dhe nje kandidate shume e zonja e te majtes per shkodren kete here e majta ka dhe me shume avantazhe per ti fituar pasi ka bere investime serioze jo vetem ne shkoder por edhe ne disa qytete te tjera me pak fjale nuk e kane ndare veriun nga jugu dhe per kete meritojne vleresime

   Reply to this comment
  • dori May 19, 13:42

   per ps-ne te gjitha bashkite e qyteteve jane njesoj qeveria e ka justifikuar edhe rendesine qe ka shkodra me angazhimin e saj nepermjet projekteve dhe investimeve dhe ka shume propabilitet per te fituar se fundja ka punuar

   Reply to this comment
 2. ana May 19, 12:41

  Nuk voton Shkodra komunistat! Shkodranet kane luftuar nen regjimin totalitar te Enverit e jo me tani!

  Reply to this comment
 3. altin May 19, 12:45

  Nuk do mund ta ktheni dot Shkodren e majte, ju bijte e oficerave!

  Reply to this comment
 4. lili May 19, 12:48

  Po na flet Sheiku qe edhe palmat i mbolli neper plazh per nje ditelindje per dignitet!…
  Allah allah!
  Menyra ma e mire per me i humbur zgedhjet eshte te dallish ne krah te ketij horri,moj Keti!
  Ky vjen ne Shkodër vetem per bregdetin qe do me betonizuar si gjithe jugun,se sa per Shkodren u pa ne keto 25 vjet sa pyeti ky per Shkodren!
  Jo kryemaffiozit ne Shkodër!kemi alternativa tjera votoni per alternativa tjeter jashte PD e PSse!

  Reply to this comment
 5. altinleshi May 19, 15:09

  altin ata bijt e oficerave ti bejne te fala mamit ku ta kesh

  Reply to this comment
 6. shkodra May 19, 15:41

  Like njeshi nuk e ka hallin te fitoje shkodren per te fituar per per ta shtrydhur deri ne fund ai vete dhe Agron Cela & banda….Te gjithe ne shkoder e dine se te marresh ne hipoteke nje dokument eshte e pamundur nqs nuk paguan vetem me EUR dhe se ne Hipoteke jane ” trimat e Likes “…E degjuat para ca ditesh se c’u be me drejtorin e spitalit i cili dha doreheqjen nga dhuna e Agron celes….po keshtu drejtoria arsimore,AKU,Zjarrfikesit,Policia dhe kudo ku ka administrate apo ku ka para dhe tendera….Like mbretit i duhet shkodra sepse te gjithe shkodranet e dine si zvogelua oborri i perparme i gjimnazit sepse i duhet hotelit te Likes,po keshtu Velipoja..etj,etj…

  ….por nuk do ta marrin ! Pavaresisht se Lol Luka nuk administroi shkodren por i sherbeu xhepit te vet,pra per turpin e tij dhe te PD,shkodra do t’ia jape voten perseri kandidates Blu,Voltana Ademit….

  Reply to this comment
 7. noco May 19, 15:44

  ketu disa komentus ,kane te drejte..nuk mund ta administrojne SHKODREN komunistat,.POR UNE KAM NJE PYTJE-kush e ka administruar SHKODREN keto 23vjet????????kush ju ka ba zhele keto 23vjete?????kush e ka vjedhe e rrjepe per se gjalli SHKODREN dhe shkodranet???????a po ju gezoheni ju GJAKMARJES qe jua solli prape sali-komunisti,,,,,?????A eshte KETI komuniste??????Jeni mbajte per njerez te sgjuet ,por me sa shofe te zgjuetit paskan dekeee ,e paskan ngele vetem budallet me imarre prej zhele xhozi-spiuneja dhe berishe -serbi .SE ME KENE NJI KESHTU -hallall ju kjofte ta gezoni edhe nja 23vjet te tjena……….

  Reply to this comment
  • info-analitike May 19, 16:52

   Noco,
   Po te sillet Keti me Shkodren ashtu sic u soll me nipin e Gjergj Leqejzes atehere mund ta kaloje edhe me keq se me Berishen. Pastaj keto piroetat e Ketit qe dikur nuk linte gje pa thene kunder Ilir metes ndersa tani del buzagaz perkrah tij i paraprijne ngjalave rilindese te cilave i doli boja shume shpejt.

   Reply to this comment
 8. luli May 19, 16:14

  Te votojme Ketin dhe te i kthehet Shkodres vemendja e qeverise Shqiptare se bashu dy qeverisjet ne Tirane dhe ne Shkoder te bajme edhe nje here Shkodren kryeqender te veriut .

  Reply to this comment
 9. PUNE TE MBAR . May 19, 17:59

  Shkodra nuk duhet te rrine me peng i disa familjeve qe nen flamurin e Pdse e kane kthyer Shkodren 50 vjet mbrapa pa bisnese te fuqishme , pa parqe e mjedise kulturore e sportive me nje bajpas te lenur pergjysem e te kthyer ne vend mbeturinash me lumej e liqen te mbushur me inerte qe i kan zene frymen Shkodres . Shkodra per te shpetuar nje here e mire duhet te votoje Keti Bazhdarin dhe keshilltaret e PS , asnje te Pdse as te LSIse por te gjitha votat kryeministrit evropian EDI RAMA .

  Reply to this comment
 10. Pac May 20, 09:31

  Te gjitha votat Ketit dhe Edi Rames se kane projektin per ta ba Shkodren metropol te veriut .
  asnje vote te mos na shkoje kote ne terrin 24 vjeçar .
  Te gjitha votat ne drejtimin e duhur per Ketin per qytetin dhe per PSne per te ringritur ku e meriton Shkodren .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*