SHËNIM: Sinqerisht, a ia vlen të protestosh me këta në krye?

January 27, 2018 13:01

SHËNIM: Sinqerisht, a ia vlen të protestosh me këta në krye?

Sot, opozita e bashkuar po zhvillon një protestë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Simbolet janë ato që e identifikojnë këtë tubim të 27 janarit.

Ka gjithmonë arsye për të protestuar, ndaj, për këdo është e justifikueshme dalja në shesh.

Por ajo ç’ka të bën të dyshosh dhe të pyesësh veten është: Çfarë përfaqësojnë emrat që dalin e mbajnë fjalim në podium? A janë ata njerëz me integritet dhe politikanë frymëzues?

A të bëjnë ata të besosh për një të ardhme më të mirë?

Ata që sot akuzojnë, në fakt janë të të gjithë të pandehur. Për krime të rënda deri në vrasje. Thuajse të gjithë të diskredituar publikisht. Nga krerët e partive me dështim të stërprovuar në qeverisje, tek figura groteske si Fatmir Mediu apo Nard Ndoka…

Sinqerisht, a ia vlen të protestosh me këta në krye? A ia vlen të protestosh për të risjellë këta në pushtet!?

e.r/dita

 

January 27, 2018 13:01
Komento

34 Komente

 1. peoples January 27, 13:16

  Ku ku Garbage.Fatmir Gerdeci.Van-Gjeli,njeriu me i mencur i kombit Nard Ndoka,pijaneci Shehu.dhe njeriu i klanit te Zemunit DUKA.Dhe kucka llapaqene Mona.

  Reply to this comment
  • mirel January 28, 16:15

   Kucka llapaqene eshte gruaja e presidentit Meta. Presidenti dhe Ramuti po programojne politiken e shtetit, sidomos ne bizneset me Greqine.
   Nuk te duket absurde qe gruaja Monike e ka burrin njeriun e pare te shtetit qe ajo proteston?
   Plani i thurrur bukur i Ramutit dhe Metes ka nje qellim: Meta vazhdon bizneset e nisura ne kohen e Berishes dhe deti falet, pazaret e energjitikes vazhdojne, varrezat falen, dhe cfare ka ngelur tjeter qe nuk beri Berisha..HECet mbi Vjose, Plerat, dhe Aeroporti.
   Skema te qarta korrupsioni, te mos flasim me per Armon, dhe grabitje e buxhetit te shtetit.
   Luli merr miliona dhe del proteston.
   Kush eshte per tu share ketu?

   Reply to this comment
  • ELIOT January 29, 18:12

   CJANE KETO MANIFESTIME ? ?? ?? BASHA BERISHA JANE HAJDUTA KRIMNELE ….POPULLI E DIN SHUME MIRE ..PRANDAJ NUK I MBESHTET ME MANIFESTIME NE BULEVARD ….KETO E KANE VENDIN PER NE BURG ..POR RAMA BEN SI BUDALLAH MBYLLE SYTE …. POR EDHE QEVERIA E RAMES ..KORRUPSION DHE ASGJE PER POPULIN .. ASNJE REFORME DHE VETM HIPOKRIZI ..RAMA BERISHA E KANE MBYLLUR VENDIN ME MAFIAN E TYRE …O POPULL FUTINI NE BURG KETO HAJDUTA .. DHE VENDOSNI NJEREZ TE MIRE …TE DREJTE JO NGA KETO …QELBESIRA …..PERNDRYSHE PER 100 VJET DO TE VDISNI PER BUKE …….. COHUNI DHE FUTINI NE BURGJE TE KORRUPTUARIT RAMEN BERISHEN BASHEN DHE …… GJIKEN MZIUN DH TE TJERE …MJAFT FJETET GJUME ……

   Reply to this comment
 2. info analitike January 27, 13:25

  Keta frymezojne njesoj sic frymezonin Tom Doshi, Saimir Tahorri, Tao Tao, Erion Brace, Frroket e Ndoket. Jepini shoke te Dites jini me te zellshem ne mbrojtje te partise.

  Reply to this comment
  • Gani USA January 27, 13:46

   O info idioti
   Ktheji pergjigje njeher pyetjes qe shtrohet ketu pastaj bej pyetjen tende.
   Ia vlen a jo?
   Mos bej kodoshin.

   Reply to this comment
   • info analitike January 27, 13:58

    O Gani po ti c’ne ne USA? Nuk te pati thene kumandari qe i ke armiq nr.1. Tradhetar i partise e i popullit ke fitire ti te kerkosh llogari pasi e tradhetove partine! Partia ti te denon si Kadri Hazbiun dhe Mehmetin. Cfare pergjigje kerkon nga une o shoku Gani. Nese me ke lexuar e ke kuptuar qe mua nuk me behet vone as per Lul as per Sali, as per Like e Mone, as per Ed e rilindjote. Une e kam me hipokrizine e ketyre palo gazetareve dhe tenden me shoke qe shitni dengla duke mbrojtur kriminelet e nje pale e duke iu versulur kundershtareve. Kuptove nashti apo e ke te veshtire se nuk te le militantizmi dhe dashuria per partine.

    Reply to this comment
    • Gani USA January 27, 14:35

     Une militantizmin e shof tek ty jo te vetja.
     Me thuaj ti kush duhet ta qeverise Shqiperine?
     Po pa u bere kopil si gjithmone
     Rri shtembt dhe fol drejt

     Reply to this comment
     • info analitike January 27, 16:15

      Ore Gani qenke i cuditshem ti se kerkon llogari po pa u pergjigjur. Ore ke mesuar ti bazat e debatit qytetar apo te ka mbetur vesi i vjeter i demaskimeve ne gjirin e kolektivit e te denimeve kolektivce, jeton dhe ne amerike pale. A e ke kuptuar ti se cfare kam shkruar ne ato dy rreshtat e pare une apo nuk e ke ndezur fare trurin? E nise me idiot e po e mbyll me kopil e kerkon edhe pergjigje. Bej nje xhiro nga kumandari se te pergjigjet ai me qetesi dhe dashuri.

     • Kris January 27, 21:39

      E keqja e Shqiperise jane politikanet por edhe tipa koti si Info! Koqe dhe loqe njerez te ceket qe nuk ndajne dot te miren nga e keqja!Politikanet tane vetem kane vjedhur!

    • Diza January 29, 05:56

     Edhe une ate mendoj, o detezi, Dita duhet të vijë më afër popullit, e jo Partisë….

     Reply to this comment
   • Araniti January 28, 18:38

    I sakte Info, veç do te shtoja se, “Dita” me kete politike editoriale, ja ka kaluar dhe “Temes” e “Sot”…veç mire do ishte sa e kishte shitur “menderen” te Rama….
    Harrojne qe …te protestosh eshte shendet…sipas ketyre duhet te presim 45 vjet qe te kalben ne pushtet pjellat e zeza te diktatures…qe te ngrihemi…!!??

    Reply to this comment
    • Lira January 29, 05:51

     Ore, çfarë kanë disa kundër rebelimit?
     A doni të mbeteni nën këmbët e autokratisë?
     Nuk ka rëndësi, se çfarë drejtimi kanë, kur të një materiali janë! Por mbysin njeriun….Protestoni çdo ditë, po deshte të mirën, apo jeni vetë autokratë…që keni shtëpi fundjavë me 12 WC e me WC për macen?

     Reply to this comment
  • Araniti January 28, 18:36

   I sakte Info, veç do te shtoja se, “Dita” me kete politike editoriale, ja ka kaluar dhe “Temes” e “Sot”…veç mire do ishte sa e kishte shitur “menderen” te Rama….
   Harrojne qe …te protestosh eshte shendet…sipas ketyre duhet te presim 45 vjet qe te kalben ne pushtet pjellat e zeza te diktatures…qe te ngrihemi…!!??

   Reply to this comment
 3. Flamuri January 27, 13:48

  Pershendetje “Dita”
  I nderuar z. K/Redaktor.
  E lexoj dhe rilexoj artikullin e z.Viktor Malaj,anetar i kolegjumit te gazetes suaj super te nderuar.
  Analize dhe sinteze.
  Objektiv dhe me kambe ne toke.
  “Rendesia e 27 Janarit..!?
  Natyrshem lindin pyetjet retorike:
  Kush e organizon dhe pse e organizon..!?
  Motivi,vizioni,pritshmeria..!?
  Dhe po natyrshem vjen pergjigja qe nuk ka nevoje per koment:
  E organizojne ata qe duan t’i shpetojne Vetingut duke haruar verdiktin e Madh qe:
  Shqiptaret ne 25Qershor votuan per Vettingun.
  Dhe ,se fundi,Qeveria aktuale duhet te nxjere konkluzione nga protestat.Eshte pergjegjese para popullit,Jo para liliputeve..!?
  Miku i “Dites”
  Flamuri-Vlore.

  Reply to this comment
  • Araniti January 28, 18:42

   I sakte Info, veç do te shtoja se, “Dita” me kete politike editoriale, ja ka kaluar dhe “Temes” e “Sot”…veç mire do ishte sa e kishte shitur “menderen” te Rama….
   Harrojne qe …te protestosh eshte shendet…sipas ketyre duhet te presim 45 vjet qe te kalben ne pushtet pjellat e zeza te diktatures…qe te ngrihemi…!!??

   Reply to this comment
 4. Beqar skenderi January 27, 13:48

  Kemi 27 vjete qe shikojme e degjojme neper podiume politikane qe flasin e shqyhen duke e bere gojen corape deri ne ngjirje per te miren e popullit. Hipokrizi dhe mashtrim me te madh nuk ka ku te vej. Cfare prete nga keta karagjoza? Cfare fitoi populli? Vec vuajtje strese cmenduri vetvrasje coroditje deri ne prishjen e familjes dhe cthurje e degjenerim. Keta qe flasin sot kush jane? A ishin keta dje dhe cfare bene? A jane me te besuare? Popull mos besn mos u mashtro. Derrat nje fecke kane. Cfare kerkon mona? Vajmedet po ra populli ne duarte mones. Sa keq jemi katandisur me keta politikane pa fytyre. Beqar skenderi. Tirane

  Reply to this comment
 5. . January 27, 13:50

  Pershendetje zoti Adrian Thano dhe stafi i gazetes.
  Nuk ia vlen te.protesosh me vrasesit ne krye por arsye per te.protestuar ka.
  Une jam nje qytetar i qytetit te Kavajes,qe nuk dua te ma nxirrni emrin. Fillon pune si shefe e hipotekes se Kavajes,Matilda Peza.Kjo eshte vajza e Aqif Pezes dhe ky ka qene po shef ne hipoteken e Kavajes,por qe eshte i denuar per shperdorim detyre ne ate post.Vajza e tij,ka hy ne ate post,per te rregulluar pislliqet e babait te saj,keshtu flasin te gjithe ne qytetin tone.Eshte shume lehte per ta verifikuar kete.

  Reply to this comment
  • Pushtet Vendor i Pambikqyrur January 27, 17:40

   te lumte per denoncimin

   nese jane kompetenca te bashkise se Kavajes, apo te Hipotekes /Administrates shteterore, nje investigim do nisur se s’ben, sepse Pushteti Lokal edhe ai duhet te kaloje vetingun si Administrata, Policia, Shendetesia, drejtesia

   Mund ta denoncosh edhe tek
   http://WWW.SHQIPERIAQEDUAM.AL
   por nuk funksionon pa u identifikuar ti personalisht

   ama denoncimin mund ta beje kushdo nga ne qe lexojme ketu, dhe s’ka probl. identifikimin atje.

   Reply to this comment
 6. Arben January 27, 14:06

  Per ata qe e kane shkruar, nuk vjen kurre koha per proteste, kundra partise, edhe bar do te hane.

  Reply to this comment
 7. protestues nga natyra January 27, 15:16

  Miq komentues

  Une jam i djathte me rrenje e dege.

  Sigurisht protesta është shumë gjë e mirë por me këtë opozitë që kërkon të imponojë interesat e veta strikt ekonomike dhe penale si interes publik, është një fatkeqësi. Është e pamundur që nga Lul Basha të rilindë opozitari i vërtetë sidomos në aleancë me LSI-në e Ilir Metës.

  Z. Basha edhe sot nuk përmbush asnjë standard publik minimal për të qenë të paktën dikush që i qëndron angazhimeve thelbësore që rrjedhin nga detyra e vet ndonëse kërkon ta rishpikë veten në skenë përmes aktrimit dramatik. Edi Rama themeloi Shqipërinë e kapjes nga krimi, por më keq akoma, ai ka si sukses strategjik tredhjen e opozitës.

  Reply to this comment
  • Tartufi January 27, 16:16

   Eshte me mire te keshe nje te zgjuar kundershtar,se sa nje
   idiot o hajvan ne krahun tend.
   Edi Rama themeloi Shqiperine e kapjes nga krimi !!
   Hajvani i djathte,jo qe je qorr ne mendje,por ti je dhe qorr
   ne syte e ballit dhe shurdhe ne veshet e tu !!
   Ky sharlatan ,qe nuk ka kufi,ja kalon te gjitheve deri tani. Te tjeret perpara tij te pakten e kishhin te kufizuar
   marezine e hashashit,ne dy apo tre fshatra,, Ky sharlatan ja kaloje dhe Avganistanit ne idiotizmin e te mbjellave dhe te shiturave. Hajvani i djathte eshte me mire te dalesh me nofke,por jo me bindje,se qullos dhe te tjeret qe i kane pese para mendje.

   Reply to this comment
  • Tartufi January 27, 16:27

   Te kerkoj ndjese,per komentin,te me falesh, shume dhe nje here.. e lexova me vemendje dhe kuptova ku e ka fjalen Ky sharlatan krijoje shoqerine e krimit per te kapur
   kete milet te mjere. Shpesh here lexojne syte,qe nuk shohin mire,, nuk lexon mendija,qe jep gjykimin.

   Reply to this comment
 8. m k bathore January 27, 15:37

  Pershendetje dita si u be djalli engjell ndoqa protesten e saliut dhe te monikes dhe pyeta veten si u zbuten keta kanibal qe dhe fashistet nuk kane qene me te dhunshem se keta sa here ja kane vene zjarrin shqiperise sa vjedhjet vrasjet mashtrimet shkatrrimet qe kane bere keta si ti harrojme zullumet e sali berishes tani e nderruan qimen populli i ka provuarr edhe pse i nxjerr ca primimitiv ne rruge

  Reply to this comment
 9. Kris 1 January 27, 17:37

  Sikur keta qe ishin ne krye te protestes ti bashkoheshin rilindjes si Xha Brahua ,Lefter Maliqi etj do te ishin te paster se i pastronte piktori dhe gazetaret do tu thurrnin himne.Pse nuk e meriton gruaja e babait ta kombit,Monika te udheheq protesten?Apo djali i mire lule njeriu me merita Sali?Hiq njerin e vur tjetrin ne qeveri qarkullim bujqesor i trustit te lulelakres behet.Ishim te bindur se bima e rilindjes do te qe e dobishme por ngaterruam faren u nisem per shalqi e na mbiu nje kastravec i madh

  Reply to this comment
 10. Dibrani January 27, 17:40

  Rrofte Mbreti Edi Rama dhe gruaja e tij Lulzime Basha.
  rrofshin Delet beeeeeeeeeeeeereeee
  Rrofshin paret e vjedhura te politikaneve

  U pershendes me nje mirmengjes me nje gazetat irlandeze
  Bukurit e Shqiperise ,… I juaji Edi iluzionisti

  Reply to this comment
 11. intelektuali January 27, 19:38

  OPOZITA SHQYPTARE NUK KA TE DREJTEN MORALE PER PROTESTE

  prandaj:

  Edhe kjo opozite e kriminalizuar njes si Rilindja e Edi Rames nuk ka kauze dhe program si te rezoje qeverine me mocion mosbesimi ne Kuvend si ne te gjitha vendet e civilizuara, por kerkon te perdore shoqerine civile me parrulla staliniste revolucionare.

  POSHTE EDI RAMA SE ESHTE I KORRUPTUAR

  Therret Lulzim Basha duke e trashur zerin si Lenini ne Smolni, por harron se e ka dosjen te hapur ne prokurori per korrupsion makaber ne rrugen e Kombit

  POSHTE EDI RAMA SE ESHTE RYSHFETCI

  Kakaris me zerin e cjerrur Monika Kryemadhi si Roza Luksemburgu ne Kohen e Qepes te Prusise, por harron se burri i saj ose Mbreti i Ryshfetit, Like Floriri i shpetoi Drejtesise me finte enveriste kur e pa gjithe Bota me ze dhe figure si kollofiste ryshfetin pushtetar me tefter ne dore.

  DUAM ZGJEDHJE TE LIRA DHE TE NDERSHME!

  Gerrthet Luluja e Saliut, por ka harruar si e hodhi mentori i tij me vota te vjedhura ne karriken e Kryetarit te Bashkise dhe si zgjodhi me pas veten ne krye te PD-se pa kurfare vote te lire dhe te ndershme brenda partise.

  POSHTE EDVINI QE KANABIZOI SHQYPNINE!

  Gerrthet me gjithe fuqine e zerit Monika e LSI-se, por harron se helikopteret me oficeret e LSI-se binin ne soanje si miza nga qielli plot me droge markoene qe me pare i kishte vizituar Like Fliriri, pikerisht burri i saj, qe ishte me Edvinin aleat dhe pjesmarres ne te gjitha aferat shteterore te qeverisjes socialiste pas rezimit te Saliut ku Like Floriri ishte perseri aleat dhe pjesmarres ne te gjitha aferat me te pista pushtetare.

  MIRE EDI RAMA ESHTE I POSHTER DHE KRIMINEL, POR KJO OPOZITE ESHTE ME KEQ SE EDI RAMA.

  Per cfare proteston atehere ky milet dru me pre?

  Reply to this comment
 12. intelektuali January 27, 19:39

  OPOZITA SHQYPTARE NUK KA TE DREJTEN MORALE PER PROTESTE

  prandaj:

  Edhe kjo opozite e kriminalizuar njes si Rilindja e Edi Rames nuk ka kauze dhe program si te rezoje qeverine me mocion mosbesimi ne Kuvend si ne te gjitha vendet e civilizuara, por kerkon te perdore shoqerine civile me parrulla staliniste revolucionare.

  POSHTE EDI RAMA SE ESHTE I KORRUPTUAR

  Therret Lulzim Basha duke e trashur zerin si Lenini ne Smolni, por harron se e ka dosjen te hapur ne prokurori per korrupsion makaber ne rrugen e Kombit

  POSHTE EDI RAMA SE ESHTE RYSHFETCI

  Kakaris me zerin e cjerrur Monika Kryemadhi si Roza Luksemburgu ne Kohen e Qepes te Prusise, por harron se burri i saj ose Mbreti i Ryshfetit, Like Floriri i shpetoi Drejtesise me finte enveriste kur e pa gjithe Bota me ze dhe figure si kollofiste ryshfetin pushtetar me tefter ne dore.

  DUAM ZGJEDHJE TE LIRA DHE TE NDERSHME!

  Gerrthet Luluja e Saliut, por ka harruar si e hodhi mentori i tij me vota te vjedhura ne karriken e Kryetarit te Bashkise dhe si zgjodhi me pas veten ne krye te PD-se pa kurfare vote te lire dhe te ndershme brenda partise.

  POSHTE EDVINI QE KANABIZOI SHQYPNINE!

  Gerrthet me gjithe fuqine e zerit Monika e LSI-se, por harron se helikopteret me oficeret e LSI-se binin ne Spanje si miza nga qielli plot me droge markoene qe me pare i kishte vizituar Like Fliriri, pikerisht burri i saj, qe ishte me Edvinin aleat dhe pjesmarres ne te gjitha aferat shteterore te qeverisjes socialiste pas rezimit te Saliut ku Like Floriri ishte perseri aleat dhe pjesmarres ne te gjitha aferat me te pista pushtetare.

  MIRE EDI RAMA ESHTE I POSHTER DHE KRIMINEL, POR KJO OPOZITE ESHTE ME KEQ SE EDI RAMA.

  Per cfare proteston atehere ky milet dru me pre?

  Reply to this comment
 13. ganiu January 28, 13:26

  E njëjta pyetje mund të bëhet dhe për krahun tjetër.
  A ja vlen të mbrosh kaq shumë qeverinë Rama?
  A mos vallë ka ndonjë ndryshim nga paraardhësit?

  Reply to this comment
 14. Ekonomist January 28, 13:34

  Gazeta DITA provo ta shtrosh ndryshe pyetjen : A ja vlen te protestosh kunder kesaj qeverie? Keshtu do ishte me e drejte.
  Kjo qeveria e Edi Taq Rames eshte krejt e deshtuar ne Ekonomi.
  Do fakt? Sa ishte Borxhi publik kur erdhi Rama ne pushtet ne 2013? Ishte 62%. Perdite ulerinte Ed Rama me konen Brace se kur te vinin ne pushtet “Do ta benin me ligj qe Borxhi te ishte jo me shume se 60%”
  Ka 4 vjet e gjysem Rama ne qeveri dhe e dini sa eshte ky Borxhi publik? Eshte 74%! Rama nuk e permend, Brace konja nuk kuis me.
  Po ju pyes ju , A eshte deshtim apo sukses kjo rritje e Borxhit publik? Po te keni sado pak njohuri ekonomike duket ta dini, po te mos keni syze derrasa ne sy duhet ta shihni, po te keni sado pak realizem duhet ta pranoni se Rama ka deshtuar ne Ekonomi ne kolonen kryesore, Borxhin publik.
  A ka sot varferi te shtuar, A ka sot 300 mije te punesuar keto 4 vjet? A ka sot “Shendetesi Falas”? A ka sot dyndje per tu larguar nga Shqiperia (dhe jo vetem hallexhinj, por me shume te shkolluar qe nuk shpresojne me te pallavrat e Rilindjoteve)?
  A ja vlen pra te protestosh kunder ketij pushteti? Pergjigjen e dha populli dje ne shesh, me shume se kurdohere. Pa pyetur se kush flet ne tribune, por i shtyre ne proteste pikerisht nga Ed Taq Rama, nje deshtak ne qeveri ne aspektin me themelor, ne Ekonomi.

  Reply to this comment
 15. Lili January 28, 22:53

  Kjo proteste eshte farsa e radhes e politikaneve te dallur nga PPShja..
  Bejne show sikur jane pozite e opozite kishe, edhe ne mbrembje njeri bene marreveshje me Ramen per pallati edhe fiton 13 million si shperblim sepse i mundeson Rames me thane: shikoni sa demokratike eshte bere shqiperia, tjetra shkon te burri qe eshte Presidenti i shtetit i votuar nga qeveria kunder se ciles kishe kjo po proteston…Cfare skandali do ishte ne cdo vend te botes ne qofte se Zoja e pare te dilte ne manifestim kunder shtetit te vete edhe qeverise… po n’albanistan,kjo sherben per te thane sekishe ne jemi nje shoqeri demokratike… farsa e radhes vazhdon,ne kurriz te popullit shqiptar,e do te vazhdoje derisa te kete dicka ne tepsi ,qe t’a ndanje nderveti…

  Reply to this comment
 16. MH January 29, 01:57

  Te gjithe keto ‘guximtare” te hunit dhe litarit kerkojne te vijne ne pushtet nepermjet forces.Vota e popullit i ka dhene dermen duke i ka deklasifikue per te tille.Ndersa protestat e tyre vepron ne te kunderten e deshires tyre duke ba seleksionimin simbas kontributit qe i kane sherbyer xhepit familjes dhe krimit e korrupsionit mbi kurrizin e popullit.Vec dokumenteve qe mbahen ne dosjet sekrete per cdo emer.Nji kontribut konkret sjell dhe ndihma prezantuesve e ketyre qafirve ne krye te protestes.Duke i dhane ndihme konkrete drejtesise te udhehur nga Vettingu.

  Reply to this comment
 17. Alban January 29, 06:50

  Analize me gjuhen e fakteve

  ALI KOMIKET E SALI LUL CIZME… VIDOVDANIT …

  Aresyeja kryesore e deshtimit te ” Bandes se Gangstereve”…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  … Trupat tona po dermojne agresoret amerikane ne te gjitha frontet, deklaronte telalli i Sadam Huseinit, Ministri i tij i Informacionit Ali Komiku .
  Cila ishte e verteta?
  Shperthimet e raketave dhe predhave amerikane mbi Pallatin presidencial te Huseinit gjemonin ne sfond.
  Kryeqyteti i Irakut, Bagdati kishte rene .
  Sadam Huseini ia kishte mbathur si lepur neper tunelet e ujerave te zeza….

  Fitorja e Sales dhe festa makaber e Vidovdanit ! …

  Te njejten gje po degjojme sot nga Sali Berisha, Lulezim Basha, Monika Kryemadhi, Petrit Vasil Shkollperlumi, Edi Palokari… e krejt “Banda a Gangstereve” dhe Kapot e ” Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit” per protesten e 27 janarit.
  Te gjithe shpallin fitore!
  Te gjithe festojne fitoren!
  Po te ishin ne pushtet me siguri 27 janari do te shpallej feste kombetare, Festa e Vidovdanit !
  Eshte festa me makaber ne Bote… Festa kryesore kombetare e Serbise !?
  Cfare perfaqeson ajo ?
  Disfaten me te madhe e me rrenimtare ne historine e Serbise. Diten kur ushtria serbe e udhehequr nga Car Llazari u shpartallua keqazi nga hordhite turke ne Vidovdan.
  Mbi 100 mije eushtare e oficere te vrare e masakruar.
  500 vjet roberi otomane !
  Ndaj protesta e djeshme e opozites laramane shqiptare ishte nje deshtim me sukses te plote njesoj si ajo e 18 dhjetorit 2017. Fitorja e djeshme ishte Fitorja e Pirros, domethene Fitorja e Sales
  Festimi i saj eshte njesoj si festa makaber serbe e Vidovdanit ! .
  Pjesemarrja sipas saktesise gjermane te droneve ishte 8- 10 mije veta… Njesoj me 18 shkurtin e “Cadres” se krimit !
  As nje e njezeta e aneterise se deklaruar nga vete lideret e partive pjesmarrese. Pra me pak se 5 per qind e anetaresise se tyre mori pjese.
  Hiq kureshtaret, kalimtaret e rastit… Kokoshi katandiset ne me pak se nje thele!
  E te gjithe kapot e “Bandes se Gangstereve” dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” bucasin Fitorje !
  Pse!?

  Pse-ja e kesaj “total failure” deshtimi total ?

  Pergjigjen e dha sot kryeavokati i Berishes dhe familjes se tij Z.Genc Gjokutaj ne ” 360 Grade” te Artur Zhej Kazanit mediatik te Sali Putinit “Ora News ” ku perballe argumenteve te Elisa Spiropalit u detyrua te pranoje se aresyeja kryesore e protestes ishte heqja e Adriatik Palles dhe zevendesimi i tij nga Kryeprokurorja e perkoheshme Arta Marku.
  Edhe me i qarte u tregua po ne kete emision Arjan Cani kur tha se ” Ata nuk kishin rruge te tjeter ! Duhet te mbrojne kokat e veta nga drejtesia “.
  Pra protestes i mungonte motivimi real qe eshte shpirti i cdo levizje popullore!
  Krejt e kunderta.
  Si mund ti perkrahte populli, perkrahesit apo anetaresia e painkriminuar kokat e krimit te organizuar, te kesaj
  “Bande Gangesteresh”( “The Times” e “Independent” e Londres 7 mars 1997 ) te ” kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit ” ( “The New York Times”15 mars 2008 )
  Si mund te mbahej ne detyre qofte edhe nje ore nje kryeprokuhor si Adriatik Palla me diplome te falsifikuar !?
  Falsifikimi eshte nje krim i rende per nje ordiner. Kur behet nga nje kryeprokuror eshte megakrim !
  Shtoj atij edhe te pakten 7 krime e vepra penale te tij kur grushtoi ne sy te qindra prokuroreve shqiptare kryetarin e Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise, Z. Shkelqim Hajdari, zhduku provat e genjeu!
  Bashkangjiti atyre edhe heshtjen e Presidentit sakat nga trute i PDSH-se Bujar Nishani. Zhvejku i Sali Gerdec Otrantos, ai qe duhej te ishte garantuesi i Kushtetuetes se Republikes, Bujar Perishani jo vetem heshti, por mbuloi dhe beri protektorin e ketij krimi madhor per llogari te Kryepresidentit de facto Sali Berisha dhe bandes se tij.

  A mund tu besohet ketyre Ali Komike… Nastradineve !?

  Pse!? Berisha i katapultoi te dy ata ne ato poste jo per te bere detyren ndaj shtetit e shqiptareve por per te bere protektorin e tij e te bandes dhe Mafias se tij familjare e politike sic ka vepruar gjithnje ne keto 27 vjet te sundimit te vet Salikracise.
  Shtoni edhe”qetesine e dashurine” per “gjysmagjelin 50/50 me Berishen”, Adriatik Pallen te kreut te Kuvendit Ilir Meta dhe buka behet mal krimi!
  Tepsia behet Kazan !
  Kazani behet Cisterne krimi e korrupsioni ….
  A nuk vepronte keshtu edhe Mafia! e dale krejt jashte kontrolit e Al Capones, Corleones, Toto Rines, Lucianos e… fijet e te cilave arriten deri tek Il Capo dei Capi Xhulio Andreoti e co.
  Kujt ti besojme !?
  Sali , Lul, Mona Cizmes…e co.!?
  Nastradin Saladinit apo syve tane !?
  Ali Komikeve apo te vertetes lakuriq!?
  A mund tu besohet Ali Komikeve Sali Lul Like Cizme Vasili, Palokari… pjelles bastarde te Vidovdanit e Beogradit, Athines Moskes , Dreqit e te bijve te tij qe ua bene Shqiperise e shqiptareve ate qe asnje pushtues e barbar as Pashici e Venizellosi, as Rankovici e Zerva, as Sllobodan Milloshevici e as Chinchizkhani… askush nuk do tua kishin bere ?
  E rrenuan mbi 7 here dhe zhbene te pakten tri here shtetin shqiptar ne keto 27 vjet te Salikracise rrenimtare !
  Enough it’s enough !
  Shqiptareve u ka ardhe shpirti ne maje te hundes me keta bandite, me keta gangstere e me keta mafioze atdheshites e atdherrenues !
  Boll me !
  Kupa e durimit te shqiptareve eshte derdhur …
  Boll me !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*