A i druhet shkarkimit nga detyra? Si përgjigjet presidenti Meta

September 11, 2019 19:05

A i druhet shkarkimit nga detyra? Si përgjigjet presidenti Meta

 

Në konferencën e tij për shtyp me mediat, presidenti Ilir Meta u pyet ndër të tjera rreth një shkarkimi të mundshëm nga detyra. A i druhet ai gjithë kësaj?

Ndër të tjera, në përgjigjen e tij, presidenti tha se shkarkimit i druhen të gjithë ata që kanë frikë nga votimet demokratike apo dorëheqjet.

“Dua t’jua rikonfirmoj edhe një herë se do të punojmë bashkë deri më 24 korrik 2022.  Nuk ka asnjë shans dhe asnjë mundësi që Presidenti Ilir Meta të dalë nga kjo zyrë deri më 24 korrik 2022. Është betuar, do të mbrojë rendin kushtetues, demokracinë dhe të ardhmen evropiane të Shqipërisë në interesin e popullit shqiptar”, deklaroi ai.

 

l.h/ dita

September 11, 2019 19:05
Komento

9 Komente

 1. IVONI September 11, 19:23

  Po ai qe te vuri nuk te tha se “do besh si te them une ” ..?! Pergjigjmu ju lutem , zere se te pyet gazetari ,,! Jam qytetar i thjeshte por ndoshtaj “kushtoj” me teper se gazetari…

  Reply to this comment
 2. ETHEM September 11, 19:37

  KY NHERI OSE KA SHKARE NGA MENDJA,OSE ESHTE TIP MENDJE-MADHI,OSE ESHTE SHUME TRIM SI MIÇ SOKOLI E VOJO KUSHI OSE ESHTE FRIKUARE KAQ SHUME SA NUK DI ÇBEN.POR DEL DITE PER DITE NE KONF.SHTYPI.
  -QE KA VJEDHUR ME SHUME SE KUSHDO TJETER NE KETE VEND E DI EDHE BUFI I PULAVE.
  -POR KY SI SHUME TE TJERE PO TALLEN ME POPULLIN PER 30 VITE.
  -DHE POPULLI PO PRET SPAK+BKH.NESE ATO NUK DO ARRESTOJNE TE KORRUPTUARIT E SHEKULLIT 20,21,ATHERE KY VEND KA MARR FUNDE.

  Reply to this comment
 3. Bregu September 11, 19:45

  Ik mor sharlatan,kane fluturuar koka mbreterish,kush je ti perendia ?!
  Do besh kakerdhia do besh,po Spaku po te pret,ketu do jemi,do rrish atje ku je apo do shkosh ne te fëckës,kujton se e ke marre me tapine e cepanit per gjithe jete

  Reply to this comment
 4. USA September 11, 20:24

  Sa mori mendjen e saliut ai normal duhet shkarkuar po I duhen idiotet kesaj mazhorance.

  Reply to this comment
 5. fran September 11, 21:49

  nuk del ilir meta, po e nxjerrin me shqlema pas buthe

  Reply to this comment
 6. fteri September 12, 04:46

  PSE TË QUDITENI, KUR BUDALLAJ I FUT KËMBËT NË UJË TË NGROHTË,NUK I NXJERR MË NGA LEGENI ,VETËM ME SHKOP..
  Ai e di këtë ,Vetëm parlamenti e nxjerr përbythejashtë .Iliri Metën nga presidenca .Për këtë ai ka marr garanci të fshehur, dhe jo më kot ai u trimërua si Avni Rustemi ,apo Mic Sokoli dhe
  Dua t’jua rikonfirmoj edhe një herë se do të punojmë bashkë deri më 24 korrik 2022. Nuk ka asnjë shans dhe asnjë mundësi që Presidenti Ilir Meta të dalë nga kjo zyrë deri më 24 korrik 2022.

  Edhe para komisionit të ekonomisë ju e patë si sillej me Manjën ,faleminderit njëri ,faleminderit tjetrit ,faleminedrit njëri ,faleminderit tjetri kaloi gjithë takimi si një teatër para shqipëtarve ,asgjë tjetër.!…

  Reply to this comment
 7. Genti September 12, 06:59

  Mos u shtrengoni shume o njerez, se Meta e Rama jane dobicet e te njejtes kur..ve.

  Thjesht luajne teater me telekomandim nga pronaret e tyre.

  Te shohim se ku do ta nxjerri koken loja.

  Reply to this comment
 8. Kadavra September 12, 11:50

  meta ja ka merre doren pislliqeve, sic doli i pafajshem me bllokun 7 %, do dali i lare edhe me kete dekretim se ka mbrojtur kushtetuten, te gjithe keta gangstere jane te fituar vetem populli eshte i humbur me keta politikane qena, ujqer dhe degjenerata

  Reply to this comment
 9. Adih September 12, 16:08

  Thote se do rri president deri ne 22 .E do kete karrige si president ,dhe enderon dhe e genjen mendja , qe do te mbroje , shpetoje nga SPAK e BKH .Por e ke gabim ore fshatar cepani .Por nuk ke faj ti o Like ,e ka fain ai Edi Rama qe te zgjodhi president ,duke i vene ne rresht per nje te gjithe deputet sejmene te tij te PS , qe te ngrohesh bythet mire ne karrigen e Presidentit .Por mos haro thote populli i mencur .Eshte mire ai qe qesh i fundit …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim