A janë të lumtur çiftet që nuk postojnë në rrjetet sociale?

September 12, 2018 17:26

A janë të lumtur çiftet që nuk postojnë në rrjetet sociale?

Çiftet të cilat e shfaqin lumturinë e tyre përmes fotografive, selfieve, dedikimeve apo mesazheve në Facebook janë aktualisht më të kënaqur me partnerët e tyre sa sa ata të cilët nuk bëjnë kështu, thotë një studim. Maily Nguyen Steers nga ‘’University of Houston” mendon se të postosh në rrjetet sociale diçka për marrëdhënien tënde me partnerin lidhet në mënyrë pozitive me kualitetin e marrëdhënies.
Studimi ekzaminoi sjelljet e 188 çifteve në Facebook përgjatë disa muajve. Ata të cilët shpërndanin rregullisht selfie me njëri-tjetrin dhe që shkruanin për lumturinë e tyre ishin në të vërtetë shumë të lumtur.
M.H/Dita
September 12, 2018 17:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*