A ka mënjanuar Basha qëllimisht Topallin, Patozin dhe Ristanin në Dibër?

August 28, 2016 20:56

A ka mënjanuar Basha qëllimisht Topallin, Patozin dhe Ristanin në Dibër?

Lulzim Basha ka mbetur në Dibër duke bërë fushatë, i vetëm, duke iu përmbajtur si gjithnjë idesë së këto zgjedhje janë një bast i tij, ndonëse me shanse të pakta për t’u fituar. Kështu ai u takua me banorë të fshatit Brezhdan, ku ata i bënë të ditur Bashës se 80% e bagëtive të fshatit të tyre janë prekur nga sëmundja. Megjithë shqetësimin e shprehur në instancat më të larta, për dy muaj askush nuk u erdhi në ndihmë, derisa sëmundja u përhap me shpejtësi.

Para disa ditësh, thanë banorët, ka mbërritur një numër i kufizuar vaksinash përkundrejt pagesës prej 30 mijë lekësh.

Por ajo që ka rënë në sy në këto takime të Lulzim Bashës në Dibër ka qënë mungesa e numrit dy të PD Arben Ristani, ku vetëm në prezantim ishte, pa përmendur këtu dhe ish-nënkryetarët e PD Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi, dy njerëz me shumë reputacion dhe me mbështetje të fortë në këto zona.

August 28, 2016 20:56
Komento

3 Komente

 1. BLACK SWAN August 28, 22:10

  Aman o gaxeta e rrrrrrrrrriilindasve , ju partia e Shukriut
  po Qimin , ku e çoi partia juaj Qim Canin ??
  aman se eshte i klases se Nexhmijes ai , na ka ngele si relike , ku e çuat mar aman ???
  na tregoni varrin te pakten , nuk besoj se jeni si baballaret qe i pushkatonit pa gjyq ?!

  hiqi keto lajmet se le nam ,
  dhe behuni gati se nga Dibra do ikni me …shukriun neper kembe dhe Sadriun ne Kushtetuese !

  Reply to this comment
 2. Katharina die Große.Madona prej Sauku August 28, 23:46

  Partin Demokratike me Lulen dhe Riston ne Krye ,osht bo si grop ku mblidhen fekalet,
  Mjer Demokracia shqiptare per opoziten qi ka,prandaj tall bythen Ed Rama dhe Like Meta me shqiptaret

  Reply to this comment
 3. Kapedani August 29, 01:24

  Ej,BLACK SWAN!Baballaret tane s’kane pushkatuar pa gjyq! Ndoshta gjyqet s’kane qene ne lartesin e kerkuar,por gjyq eshte bere. Nese do kishin pushkatuar pa gjyq,ty do t’a kishin hequr bythen me kohe… Por,ja qe s’ka ndodhur kjo, se ju e kini bythen ne vend,ne vend jo xhanem, pasi ju kini koh’ qe e kini cvendosur ate, paksa me larte… Sa shume qe ha moj zonje,ndryshe si eshte e mundur qe dhjet’ gjithe diten?!.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*