A ka qenë i pirë në Tiranë miku i Bashës?

October 6, 2014 21:21

A ka qenë i pirë në Tiranë miku i Bashës?

Eksperti i politikës së jashtme në CDU, Andreas Schockenhoff, i cili ishte një javë më parë në Tiranë i ftuar nga Lulzim Basha, është kapur i dehur në festën e Gjermanisë në ambasadën gjermane në Paris.

Është gazeta e njohur gjermane “Bild”, e cila thekson se të enjten në mbrëmje në pritje në ambasadën gjermane në Paris, Ditën e Bashkimit, dëshmitarët thanë se Schockenhoff kishte pirë tre gota verë të bardhë në gjysmë orën e parë.

Pastaj më pas lëvizi drejt barit ku në fund arriti të vetëshërbente i pirë.

Ai ka një histori të gjatë me alkoolin. Në vitin 1995 dhe 1998 , politikani i CDU ishte kapur dy herë i dehur. Në vitin 2011 ai dëmtoi dhe një tjetër, në gjendje të dehur në makinë.

I pyetur nga Bild nëse pi përsëri, Andreas Schockenhoff tha fillimisht se “çështja e alkoolit ishte një kapitull i mbyllur për të…” por pastaj pranoi se ka pirë një gotë shampanjë në Paris .

Por për fat të keq , raportet e pjesëmarrësve të tjerë të pritjes dhe fotografitë e ngjarjes thonë diçka tjetër.

Eshte po ky tipi qe ka takuar Basha me Genc Pollon./E.K

3

October 6, 2014 21:21
Komento

9 Komente

 1. M A R K O October 6, 22:22

  Po Ristani ku ishte?

  Reply to this comment
 2. arif October 6, 22:35

  Po ristua ku qe te mernin na 1 dolli. Apo hante na 1 pace pilaf ristua.

  Reply to this comment
 3. SuloKapedani October 6, 23:03

  Po nuk diskutohet te tre kane qene dhe pa tjeter nje kafe do ta pinte zotria.mendoj qe do ta kene pire raki rrushi prej Skrapari tamam zakon shqiptari behen tap dhe pastaj ligjerojne si ristani me kompani.

  Reply to this comment
 4. Konti i Montekristos October 7, 07:14

  Kuqoja i PD-se nuk pi, Ristanin duhet te kishin therritur, as Berisha nuk pi, eshte mysliman i mire.

  Reply to this comment
 5. Saliu komunist October 7, 07:49

  Lulezimes dhe Adolf Berishes po i shtohen pijanecet duke bere duete dhe binjakezime PD-CDU, Ristani-Schockenhpff. Vetem nje pijanec ordiner mund te pranoje ftesa dhe pare nga Basha-Bisha, keta jane miqt e tyre.

  Reply to this comment
 6. sopiqoti October 7, 08:03

  Gjunah ne rast se mikun e Bashes nuk e ka takuar Arben Ristani se i te njejtit STAN jane.

  Reply to this comment
 7. LALI October 7, 09:05

  e paska nje shok ristani

  Reply to this comment
 8. BJORN October 7, 10:13

  E paska shok Ristani per pije kete gjermanin,po ke sapuni …se pastaj dal miku i shqiptareve.

  Reply to this comment
 9. Jimi October 7, 11:49

  E paska edhe Gjermania nje Risto! me c’duket jane bere xheloze kur kane pare Riston tone!?
  dhe ka ne thene :Pse te mios e kemi edhe ne nje Risto:?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?