A kanë firmosur vërtet dorëzimin e mandateve deputetët e opozitës?

February 20, 2019 21:06

A kanë firmosur vërtet dorëzimin e mandateve deputetët e opozitës?

Partitë parlamentare të opozitës kanë deklaruar sot se kanë dorëzuar mandatet dhe do të jenë në protestë si qytetarë pa imunitet.

Ajo që bie në sy është fakti se deklarata e dorëheqjes është e paplotë.

Nga PD e ka publikuar deklaratën e tij deputeti Ervin Salianji që shkruan se heq dorë nga mandati.

Por në deklaratën e publikuar ai nuk tregon datën se kur është nënshkruar kjo deklaratë.

Po ashtu dhe deputetja Nada Meçorapja e ka publikuar pa datë deklaratën.

Grida Duma gjithashtu e jep të palexueshme deklaratën.

Nga LSI vetëm Monika Kryemadhi ka publikuar deklaratën e dorëheqjes ndërsa të tjerat janë mbajtur sekret.

Por edhe deklarata e Kryemadhit ka paqartësi.

Gjithsesi, e kontaktuar nga “Dita” zyra e shtypit pranë LSI konfirmon se data në deklatratë është e saktë: 20-02-2019

Shikoni datën se kur është lëshuar.


Ndërkohë listës i është bashkangjitur edhe Sali Berisha, po me një deklaratë pa datë

Kjo është deklarata e dorëheqjes që ka firmosur kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha 

February 20, 2019 21:06
Komento

13 Komente

 1. Popullore February 20, 21:55

  Jo. Dokumentet jane pa date?!

  Reply to this comment
 2. Jeta N. February 20, 23:00

  Po edhe Monika qe e ka me date ka te drejte qe ne nje moment te dyte ta grisi dhe te mos e dorezoje ne protokollin e Parlamentit. Fundja nuk ka pse i merr leje njeriu per ta bere kete, njeri i lire eshte.

  Reply to this comment
 3. Beni February 20, 23:03

  Dokumenti i firmosur nga sali rame berisha ka dy kaligrafi te ndryshme. Poshte eshte shkrimini i tij ndersa emri lart me dore nuk eshte shkrimi i tij. Si eshte e mundur qe ne nje deklarate personale te kete dy lloje kaligrafishe ? Ky eshte falsifikim dokumenti

  Reply to this comment
 4. shqipe-pelivani February 20, 23:08

  Une kam thene dhe tjeter here:
  ” lajm si ky mos n’a dergoni
  se te gjithe fryemi vrerë
  me kët’lajm veç na helmoni…

  Mendoni,o te uruar
  se ka plot njerz me zëmer
  s’durojne dot per sa eshte shkruar
  Do donin te ishte ënderr!…

  Reply to this comment
 5. sopiqoti February 20, 23:16

  Te hedhish ne koshin e plehrave ” dokumentin qe identifikon besimin qe te kane dhene votuesit per ti perfaqesuar ne organin me te larte legjislativ eshte shperfillja me e madhe qe u behet votuesve.Heqjen e mandatit e kane te drejten VOTUESIT.

  Reply to this comment
 6. populli February 20, 23:29

  Berisha e do me cdo kusht pushtetin.
  Edhe me Nanon keshtu bente , Nano ik , Nano ik.
  Me mire te themi ik qerohu o Berish se Rama nuk e jep doreheqjen, as PS -ja nuk terhiqet, mblidhe mendjen, eshte populli qe ka vendos

  Reply to this comment
 7. Nga larg February 21, 00:53

  Dy rruge ka
  Ose te mos pranohen nga Kryetari i Kuvendit dhe te ridorezohen te kompletuara
  Ose te protokollohen dhe data e protokollimit eshte data efektive e doreheqjes. Askush nuk mund te pretendoje qe e ka firmosur pas dates se protokollimit

  Reply to this comment
 8. mirel February 21, 01:20

  A ta zdrypim dyshin..?
  ………………..
  A prish pune…?
  Jo..
  ……………
  Zdrypim dyshin

  E mban mend njeri ate skecin e Ramazan Ngjales?
  Ishte i forte

  Reply to this comment
 9. alphade February 21, 01:45

  Ainshtajni: “….idiotesia e njeriut s’ka kufi..” Anonimi shton:
  “Idiotesia e Lulit s’ka kufi, ndersa “dashuria” e Lulit dhe
  bandes se tij per Ameriken eshte hipokrizi pa kufi. Ky me-
  dioker “for excellence” mendon se Amerika nuk e kupton
  hipokrizine e ketij batakciu politik. I njejti fat do ta prese
  kete rufian,ashtu sic i ndodhi padronit te tij, ne “Listen e
  Zeze” do te perfundojne te gjithe keta kriminele te lindur.
  Bandat mafioze te Saliut dhe Metes,sidhe “derivatet” e ty-
  re i pret i njejti fat me ngritjen e SPAK-ut dhe BKH: RECI
  dhe t’i luten Zotit se mos do kene fatin e “El Chapo” Guz-
  man, kapobandes se kokaines meksikane dhe qe vitet qe
  i mbeten do t’i kaloje ne “Alcatrazin” e Kalifornise, burg i
  “Sigurise se Larte” ! Paci te njejtin fund ! Ky eshte mallki-
  mi i gjithe atyre shqiptareve qe pergjate 28 vjeteve kane
  gelltitur lot e gjak ne Shqiperi dhe ne dhera te huaja dhe
  qe 13-14 gangster tropojane me ne krye Monstren e Vici-
  dolet i shkaktuan vendit aq shume fatkeqesi sa qe edhe
  pushtuesit me te eger te Shqiperise nuk enkane bere nje
  gjeme te tille.Gjithemone kam bere dallimin drastik midis
  ketyre horrave dhe malesoreve te te gjithe treves se Veri-
  ut, karakteristike thelbesoreve e te cileve eshte: besnike-
  ria,ndershmeria,bujaria.,,Jetova ne ne brendesi te zem-
  res se tyre dhe e kam njohur shpirtin e atyre malesoreve.
  Por nga mbine keta monstra,monstrat e Vicidolit ?!,,,…..!

  Reply to this comment
 10. Teuta February 21, 07:55

  Mire bejne, qe e djegin mandatin! Tani drejtesia shqiptare e ka me te lehte per t’i arrestuar e denuar: Ata qe shkaterruan Shqiperise! Ata qe dogjen vendin! Ata qe e varferuan popullin! Ata qe e demtuan djersen e 45 viteve te popullit shqiptar! Ata qe e mashtruan kete popull! Ata qe shkelen mbi gjakun e te reneve deshmore nder shekuaj! Ata qe riabilituan tradhetaret e kombit shqiptare! Ata qe is nxine faqen Shqiperise! Ata qe futen vellavrasjen midis shqiptareve! Ata qe shiten detin dhe kane shitur interesat kombetare qe ne ’91! Ata qe duhen msllkuar nder shekuj e arrestuar dhe denuar sot! Teuta

  Reply to this comment
 11. Taraboshi February 21, 08:26

  Shkresa te tilla pa date nuk funksionojne jane fallso duhet te perdoren per riciklimne mos me thene si Sala dikur per gazetenme prestigjize te SHBA.

  Reply to this comment
 12. ALBAN DEGA February 21, 09:47

  LUFTA E FUNDIT E HUMBUR NGA NJE KRYEKRIMINEL SERIAL ….!

  – Unanimitet …. apo kthim ne
  origjine !?
  – Parti kazerma me pronare
  kucedra krimi dhe vrases
  seriale!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Urra ….. Urra… Urra…..
  Parti …. Enver !
  Jemi gati kurdoher!
  Kjo ishte cfare pame ne tufen e deleve te Sali Berishes, shendevere, ne Grupin e pseudodeputeteve dhe Komitetit Qendror te PDSH-se.
  Unanimitet mercenaresh e ushtaresh, numetoresh pa asnje vlere intelectuale, qytetare e demokratike te bindur te Shokut Sali Berisha me dy perjashtime!
  E njeh ta pamje qesharake, zbavitese sa edhe e peshtire deri ne krupe, neveritese deri ne te perziere te LSI-se , Partise se Tepesise se Like Floririt dhe Mona Cizme Lalezit !
  Deri tani vetem me nje perjashtim shembullir e burreror Z. Lefter Koka, qe nuk mund ta lejonte veten te krhehej ne nhe lepitke, me nje gallishe te nje kucedre kirrupsioni e kusarie Like Mona Cizmja !
  Nje shembull demokracie e qytetarie per tu ndjekur e nderuar !
  Parti kazerma !
  Parti Gatitu … Qetesou …. Para marsh!
  Parti cifligje te pronareve te tyre !
  Parti pasqyra te SaLikekracise ala Luigi i 14-te “
  “ Ligji jam une !“ !
  Partia Demokratike e Shqiperise si gjithnje ne keto 29 vjet kthehet ne origjinen e babait e pronarit te vetem te saj Sali Berisha dhe partise se pare te tij, Partise se Punes se Shqiperise,
  Unanimitet edhe pasi nena e demokracise boterore Shtetet e Bashkuara te Amerikes ia hoqi vizen liderit te saj e krejt familjes se tij…. ne prag te heqjes se vizes qytetare nga Ligji dhe drejtesia, te cilat ai i ktheu ne topuz dhe kobure per te mbrojtur sundimin e tij despotik ala Papa Doku i Haitit, Dyvalje ne nje njeri shtet, kusari, vrasje seriale te kryevrasesit serial te Shqiperise Sali Milllosh Chinchizkhani !
  Eshte orvajtja, perpelitja e fundit e ketij Shtrigu Vicidoli per te shpetuar koken e tij e te bandes se tij politike, familjare, oligarkike nga Ligji dhe drejtesia, nga SPAK-u e Byroja Kombetare e Hetimit per krimet e perbindshme te tij ndaj shqiptareve dhe Shqiperise!
  Eshte lufta per ekzistence, per mbijetese !
  Eshte lufta per koken !
  Lufta me mizore !
  Eshte lufta e humbur e fundit te turpshem te atij perbindeshi !

  Reply to this comment
 13. Rraca mashtruese kriminelesh vulhumbur February 21, 13:40

  Rraca mashtrues e PD po I del boja ! Kendojne si gjelat maj Plehut dhe krimeve!
  Duket qart mashtrimi me firmat dhe datat !
  Kane fir mosur por pa Date !
  Jane vul humbur Mashtrues 24 karat !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*