“A keni motra ju?” Ministrja Balluku e revoltuar: Mercenarët përdorin emrin tim në fotot e të tjerëve, thonë shpifje e poshtërime

July 22, 2020 09:53

“A keni motra ju?” Ministrja Balluku e revoltuar: Mercenarët përdorin emrin tim në fotot e të tjerëve, thonë shpifje e poshtërime

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku është shprehur tejet e revoltuar me anë të një postimi që ka bërë së fundmi në rrjete sociale.

Balluku tregon se rastësisht ka parë foto dhe video të një gruaje të panjohur, por personat që e kishin postuar kishin thënë se ajo ishte Belinda Balluku, në Ksamil, ndërkohë që ajo vetë ishte në shtëpi.

Ministrja prek me fjalët e saj kur thotë se është nënë, grua e motër, dhe familja e saj nuk ndihet mirë kur sheh çdo ditë të tilla shpifje nëpër rrjete sociale, nga persona që ajo i quan mercenarë.

Sakaq, Balluku nuk nguron të përmendë këtu edhe ligjin antishpifje, si një nevojë në vendin tonë, për të shmangur të tilla ngjarje. Nuk dihet se çfarë ka parë ministrja, pasi ajo vetë ka publikuar vetëm shkrimin revoltues dhe jo postimin që e kanë etiketuar emrin e saj në fotografinë e një personi tjetër.

Reagimi i plotë i Ballukut:

Ka kohë që rezulton se nëse merresh me politikë apo je pjesë e ekzekutivit, duhet të durosh lloj lloj ofendimesh, nga lloj lloj mercenarësh, të cilët nuk bëjnë më as dallimin mes goditjeve profesionale, të cilat janë të mirëpritura, dhe goditjeve të ndyra personale, gënjeshtra e trillime, që realisht pyes veten deri ku arrin kjo mënxyrë. Kam muaj që as denjoj t`i përgjigjem cirkut, por sot kaloi çdo limit.

Sot pashë një video dhe disa foto të një gruaje të panjohur, të cilën e kishin pagëzuar Belinda Balluku. Gruaja e panjohur nuk bënte ndonjë gjë të çuditshme, por teksti shoqërues i pagëzimit të së panjohurës si Belinda Balluku, ishte më i neveritshëm se vetë cirku prodhues. Ku janë limitet e dhunës verbale? Ku janë limitet e shpifjes ndaj personave publik, të cilët mbi të gjitha janë njerëz?

Unë jam nënë e dy fëmijëve nga të cilët nuk ndahem asnjë ditë, jam bijë e jam motër. Keni motra në shtëpi ju të cirkut? Po nëna e gra keni? Si do ndihej fëmija juaj nëse gruan tuaj do e përgojonte çdo mercenar i paepur, ndërkohë që nënën e kishte në shtëpi dhe jo në Ksamil? Ja pse duhet ligji antishpifje.

Sot nuk do të bëja status, por padi për ata që marrin fotot e të tjerëve dhe i pagëzojnë me emrin tënd, pa e vrarë mendjen se sa thellë janë zhytur në gënjeshtra e poshtërime, pa e vrarë mendjen se si merr fotot e një personi tjetër dhe e pagëzon si t’i dojë kokrra e qejfit, për t’i rënë atij apo këtij ministri që s’të vjen pas fijes, apo sepse thjesht je mercenar.

Merruni me punën tonë, pasi kritikat përmirësojnë çdo kënd. Merruni me punën & jo me trillime të ulta. Merruni me punën dhe jo me falsifikim lajmi, se ruajna Zot çfarë duhet të presim tani që morët dhe fotot e të tjerëve dhe i pagëzuat me emrat tanë. Uroj 1 ditë të ndjeni mërzinë & indinjatën që ndjejnë fëmijët e mi sa herë ju gënjeni për nënën e tyre, se ndoshta atëherë do kuptoni që mund të punoni & ju pa shpërndarë shpifje e trillime.

Mund të punoni & ju si qënie normale & jo si vjellës vreri të nxitur nga çdo lloj interesi. 1 njeri i mençur thotë: mos fajëso kllounin që është klloun, por fajëso veten që ndjek cirkun. Dhe unë se ndjek kurrë, por & cirku duhet të ketë ndonjë parim të fundmë, që sot e shkeli & atë.

 

 j.l./ dita

July 22, 2020 09:53
Komento

15 Komente

 1. Al July 22, 10:08

  Ke te drejte…..por dhe te abuzosh me leket e Shqiptareve nuk eshtee ndershme….nese nuk ke abuzuar e majmur ke te drejte te irritohesh.Njerezve vetem mllefi e fjala u ka ngelur per sa kohe askush nuk ndershkohet…

  Reply to this comment
 2. Niko July 22, 10:32

  O bela linda, si eshte ajo puna e viles ne rivieren tone te bukur, a na e shpegon pak, meqe deshiron te permiresohesh

  Reply to this comment
 3. Eshte e Turpeshme se ku ka degjenruar shoqeri Shqiptare July 22, 10:35

  Nji nga gafat e ksaj Qeverrie eshte mosImpenjimi i Reformes ne Drejtesi .

  Lenia e Drejtesise ne durt e Mutit te Lalzit ,

  nji Drejteesi qe ne vetvehte perben Krimin ee Orgnizuar

  ne ate Shtet dhe si pasoje i sherben veteemt degjeenrimit te shoqerise duke qenn vet nji institucion

  nga me te kurruptuarit e degjenrurit ,tyre si bejne aspak pershtypje

  maskaralliqe te tilla dhe kjo ka penalizuar dhe do vazhdoje te penalizoje pjesen qytetare te Shqiptreve ,
  nga shpifjet e ulta qe prodhohen ne Fabriken e mutit te Shpelles .

  Vetem Ligji hipenn mbi shinat e jerezimit te shoqeri

  dhe kjo eshte per ne shqiptret tshme e P r o v u a r

  ne sistemin e kaluar .

  Kafshet sot ,me Demokraci , kuptojne c’thurjen e shoqerise ,
  degjenrimin , vjedhjet ,krimet , antivlerat ne shoqeri qe

  n u shite per Vlera Demokratike kto 30-vjet marrezi totale .
  Nuk mundet te funxionoje nji Shoqeri Demokratike ,

  kur institucionet kryesore si Drejtesi qe eshte nji nga

  Shtyllat e Shtetit eshte komplet jashte funsionit te shtetit .
  Me vjen keq ,qe Ministrja Balluku perballet me te tilla fyerje e maskaralliqe te Opozites se surrat Cizmes ,

  por mjerishte sduhet te befasohemi se mundet te presim edhe gjera me te kqia ,se kaq ,

  eshte pasoje e rruges se ksaj Politike te Deshtuar .

  Te votosh per Presoidentnji nder njerzit me te inkriminuar te Politikes ,
  qe ka qen ne politke thjeshte ne rolin e Ngercit (mbeshtetur nga te Huajt)
  dhe qe bemat e tij i ka par gjithe Bota ne TV etj , atij kazani mbush me plehra toxike ,do te thote ,
  qe virusi te rrezikoj cdo shqiptare .
  A nuk ja tthureen filmi me Babalen Tahirit ne bashkepunim me Boten dhe e shkaterruan ? Kush ?

  Ja pra kta, banda e Krimit te Organizuar Drejtesi qe

  urdherohet nga dyKriminelet e Shqiperise nga Lalzi

  Reply to this comment
 4. Lalai July 22, 10:50

  Kete ta kesh Dashnore bashke me Manasterliun kenash ne seks lek e la vita loka…

  Reply to this comment
 5. mirel July 22, 13:02

  Mercenare jeni ju qe hani parate e shqitpareve me PPP dhe tendera. TI je mercenarja me e felliqur e Ramut qelbesires, bashke me Ahmeten dhe Gjiknurin.
  Kujtoni se do i vije keq njeriu per kriminele si puna juaj qe e keni mbytur popullin ne borxhe dhe silleni si qehallare.
  Jo moj shoqa belinda, e ballove me balerina bythejashte. Kjo eshte Shqiperia, sa me shume tja mbash hejbet shefit tend, aq me shume te ulet morali.
  Nuk ke goje ti drejtohesh publikut se je deri ne gryke me vjedhje dhe mashtrime

  Reply to this comment
 6. Ton July 22, 13:27

  Ku e pe…pse ka gjykata e prokurori Shqiperia? Di ndonje minister te denohet mgjs te gjithe shikojme cpasuri kane e me ke rrine?

  Reply to this comment
  • Quo vadis Albania ? July 22, 15:55

   Athere njerzit ti gjykojme sipas opinioneve ose sipas urdherit politik te partive politike mafioze ! Po tha Partia eshte e vertet !
   PD ish komuniste nuk mund te bej ligjin duke beshtyre cdo person ! e kam fjalen per te majt te djatht qender jasht qender
   Shqiperia ka gjykata prokurori te ndertuara nga partite politike dhe te varurura nga partite politike prandaj 70% e ketyre gjykatave jane skarcuar pikerisht se kjo pjese e kalbur gjykonte
   : “Cthote Partia e ben gjykata ” Cthote gjykata e anullon Partia!” Vulos Partia ! Enveri Berisha Nano Edi Rama Ilir Meta keta jane ligji !
   To qish plakat mentalitet osmano ortodoks ! Ligjin e ben Maliqi !
   Vetem ne Shqiperi ndodh kjo vendi i shqiponjave sigurisht edhe ne Bullgari Maqedoni Serbi Mal i zi Rumani Rusi

   Thojn se amerikant po investojn miliona dollare per sitemin e drejtsis spak bkh ect.. ..
   Amerika e kap leprin me qerre ! DO ti vij radha te gjitheve koha po afron laku po ngushtohet ..do shohim spekt akel sho-u es-trad

   https://www.youtube.com/watch?v=XIZA_fKVgbg

   Reply to this comment
 7. KORÇARI July 22, 15:34

  Balluçkë, që tallesh me IQ-në e shqiptarëve duke na treguar rrugët italiane që për 1000 km rrugë paguajnë pothuajse 100 euro tarifë , duke na e krahasuar me rrugën e milotit ,për të na mbushur mëndjen se qënka E LIRË, por “HARROVE” MOJ BALLUÇKË QË RROGA E ITALIANIT ËSHTË MBI 4 HERË MË E LARTË SE AJO E SHQIPTARIT QË ME ZOR TË MADH ARRIN 120 EURO NË MUAJ ????
  Duke na treguar rrugën Egnatia në Greqi, por duke “HARRUAR” QËLLIMISHT SE , TARIFA E KËSAJ RRUGE , QË NË KORÇË DERI NË SELANIK 260 KM ËSHTË VETËM 6.5 EURO, PRA SHUMË MË E LIRË SE AJO RRUGA JOTE E MILOTIT, PAÇKA SE GREKU E KA RROGËN POTHUAJSE 4 HERË MË TË LARTË SE E SHQIPTARIT.
  PRA BALLUÇKË, PËRDERISA TI NA OFENDON ,DUKE U MUNDUAR TË NA TALLËSH, ME KËTO “FAKTET” E TUA QESHARAKE , NA JEPET E DREJTA DHE NE TË TË OFENDOJMË.
  PËRDERISA TI NA “VJEDH” DUKE E NXJERRË KILOMETRIN , MË TË SHTRENJTË SE E RRUGËVE GJERMANE ,ATËHERË NE KEMI ÇDO TË DREJTË TË TË SHAJMË DHE TË TË OFENDOJMË.

  NQS DËSHIRON TË TË SILLEMI ME RESPEKT, ATËHERE RESPEKTONA DHE TI , NE DHE INTELIGJENCËN TONË (IQ-në) ,RESPEKTOI LEKËT TONA QË NA I MERNI NGA TAKSAT.!!!!!

  Reply to this comment
 8. Quo vadis Albania ? July 22, 15:59

  Athere njerzit ti gjykojme sipas opinioneve ose sipas urdherit politik te partive politike mafioze ! Po tha Partia eshte e vertet !
  PD ish komuniste nuk mund te bej ligjin duke beshtyre cdo person ! e kam fjalen per te majt te djatht qender jasht qender
  Shqiperia ka gjykata prokurori te ndertuara nga partite politike dhe te varurura nga partite politike prandaj 70% e ketyre gjykatave jane skarcuar pikerisht se kjo pjese e kalbur gjykonte
  : “Cthote Partia e ben gjykata ” Cthote gjykata e anullon Partia!” Vulos Partia ! Enveri Berisha Nano Edi Rama Ilir Meta keta jane ligji !
  To qish plakat mentalitet osmano ortodoks ! Ligjin e ben Maliqi !
  Vetem ne Shqiperi ndodh kjo vendi i shqiponjave sigurisht edhe ne Bullgari Maqedoni Serbi Mal i zi Rumani Rusi

  Thojn se amerikant po investojn miliona dollare per sitemin e drejtsis spak bkh ect.. ..
  Amerika e kap leprin me qerre ! DO ti vij radha te gjitheve koha po afron laku po ngushtohet ..do shohim spekt akel sho-u es-trad

  https://www.youtube.com/watch?v=XIZA_fKVgbg

  Reply to this comment
 9. info analitike July 22, 17:43

  Kjo qe u vetedeklarua si nje nga zhenite e zgjedhura nga kriekaqoli do te bente mire te revoltohej keshtu kur kriekaqoli i fyen e i keqtrajton mbledhjeve apo takimeve te ndryshme. Se cfare gjenie eshte kjo e tregoi ne ate fjalimin skandaloz qe mbajti ne kuvend Qe po drejton nje ministri te mbytur nga korrupsioni ky nuk eshte nje opinion por fakte te denoncuara e te cuara ne prokurori nga KLSH. Per performancen e dobet te ministrise qe drejton u shpreh edhe vete Ministria e Finacave qe nuk mund ta akuzoje si te Lulit, te Likes apo te njerezve te keqinj e llafazane. Tani si nene e si grua do te bente mire qe te sillej edhe atehere kur nuk eshte perpara kamerave e te mos cirret e te sillet tere arrogance. Une akoma nuk e kam kuptuar se cfare pune po ben realisht kjo ne ate ministri. Ne ANTA e kenaqi derisa i plasi korrupsioni sheshit, ai kursi i anglishtes ishte epic! Fatkeqesisht keto mbrohen nga kriekaqoli e rrjedhimisht edhe nga sistemi i drejtesise i kontrolluar prej tij e prandaj edhe kur kapen me presh ne duar vazhdojne te te bejne moral.

  Reply to this comment
 10. Arber iliri July 23, 04:45

  Belinda ka te drejte persa ngren por keta mercenaret zhduken kur politikanet kriminele qe i paguajne keta shkojne ne burg.bejeni kete e shikoni.saliu eshte shpifesi me i madh dhe antishqiptar ku jeni ju 7 vite qeverisje.apo e ka fajin drejtesia. Bla bla bla.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim