Nga kush organizohen realisht protestat për parkun e liqenit?

February 28, 2016 13:10

Nga kush organizohen realisht protestat për parkun e liqenit?

Disa aktivistë iu drejtuan sot Parkut të Liqenit për të protestuar duke mbjellë disa pemë, por pikëpyetjet se kush i organizon protestat shtohen.

Sot kanë qenë të rinjtë e Forumit Rinor të PD që kanë mbjellë pemë në park.

Pas deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim Basha, se PD është pas çdo proteste që zhvillohet në Shqipëri, përfshirë edhe ato të shoqërisë civile, fotot e mëposhtme flasin shumë.

Kjo ndoshta nuk ndryshon asgjë në thelbin e tyre, por së paku të mos thuhet se janë protesta të shoqërisë civile e cila është apolitike.

 3
2
February 28, 2016 13:10
Komento

19 Komente

 1. intelektuali February 28, 13:33

  SHOQERIA CIVILE NUK KA NEVOJE PER “NUNE” KOMUNISTE

  Ne te gjithe Boten Shoqeria Civile nuk “komandohet” nga Partite Politike, por ndodh e kunderta Shoqeria Civile komandon Politiken dhe bile e korrigjon ate kur Politika behet lakmitare dhe kerkon te beje LEKA ne kurriz te popullit dhe kunder interesave kombetare, ashtu sic ndodhi edhe ne rastin e Armeve Kimike te Asadit qe Edi Rama dhe Rilindja e tij Socialiste i kishte gaditur ne terrin e nates per t’i dislokuar ne Dajt te Tiranes apo ne Mjekes te Elbasanit.

  prandaj:

  O gazeta DITA fotot tuaja jane shume mbreselenese, por nuk tregojne asgje per furtunen tip TORNADO qe mund te ngreje Shoqeria Civile kur pushteti mafioz eshte kapluar nga LAKMIA apo TAHMAJA per te bere LEKA ne kurriz te mjedisit dhe natyres.

  Reply to this comment
 2. eli-tiv February 28, 13:36

  …pemet ne nje park mbillen me projekt…jo per inat o per efekt poltik…m.gj.th…po mbjellin…dua t’ju kujtoje qe ne te gjithe shqiperine jane shkaterrur me mijra peme…le te vazhdojne te bjellim…mbase inati funksionon me mire..!!!??

  Reply to this comment
 3. info analitike February 28, 13:59

  Jo. Mos ngaterroni gjerat qellimisht se protestat i organizon PD-ja ashtu sic i organizon shoqeria civile, shokete e Erionit. Me mire pyeteni veten se ku perfundoi lali Eri revolucionari qe na eshte kthyer ne hierark e jep leksione nga kolltuku i bashkise a thua se i mori ato vota me merite. Se sa e perfilli shoqeria civile lali Erin e pame ne zgjedhjet qe ai beri nen siglen e Mjaftit. Tani nuk mund te shitet si socialist duke i rene me shkelm gjithe aktivitetit te tij anti-socialist ne vite.

  Reply to this comment
  • XHUNGLA February 28, 20:50

   O IDJOT INFOHALEJE , A I KE SYTE NE BALLE,APO TE KANE PLASUR, SE CFAR TREGOJNE FOTOT…
   Nuk ndani e s`dalloni dot shoqerine civle,nga militantet paraushtarake ,qe here dalin me maska se bandat e Kuklusklanit,here si kapucionet e zinj e here te tjera me ure te ndezur e hanxhare neper duar.S`po dini ku te kapeni , iu ka kapluar paniku e u ka verbuar urrejtja e humbjeve qe pesoni cdo dite e qe ,me gjithe problemet e sotme,populli nuk ua var fare trasten , se jini plehra , ka nje cerek shekulli , qe po e kruani deri ne kocke kete vend dhe nuk ndieni te ngopur . Keto qendrime iu largojne edhe me shume nga elektorati dhe shpresat per revansh o shtaze te specieve Vicidolase . Pthuuuuuuuuuuuuuuuuuu !

   Reply to this comment
   • info analitike February 29, 04:50

    Ti e paske mendjen xhungel e nervat kacurrel. Qetesohu o gomar e mos pellit kot e mbi te gjitha meso te lexosh se paku se te pretendosh qe ti te kuptish eshte e kote.

    Reply to this comment
 4. katarakti February 28, 14:13

  Qelbesirat. Shkaterruan nje vend te tere me themel qe nga 1990-te me terapine e Shock-ut dhe tani po na mallengjejne me disa peme qe po na mbjellin! Keni te drejte juve se duhet te vareshit te gjithe qe me 1997-ten.

  Reply to this comment
 5. Arturi February 28, 16:08

  Ai me syze, duket si intelektu(h)ali me serioz i FRPeDe-se.

  Reply to this comment
 6. Teuta February 28, 16:47

  Ka ardhur momenti qe te gjithe femijet nga mosha 5 vjec e deri ne 12 vjec te ngrihen e te shkojne per te mbrojtur parkun kunder ketyre rrugecerve te PD. T’a rrethojne parkun e te vazhdoije punimet. O rrugecer te PD.! O injorant te mbledhur me kokrra misri! Ju qe nuk kini mbaruar as klasen e 8-te, kudo ne qytetet e perparuara ka kende lojnash ne mes te pemeve! O injorantet e shekullit te 21 , o lovacet e PD. Lereni Bashkine te punoje . NUk udheheq pakoca por shumica. Me keto veprime ata me injorantet e kriminelet qe udrejtojne juve kurre s’kane per te fituar. O maskaren ! Ju qe prishet mbikalimin te “Zogu i zi” ashtu si kini edhe shpirtin e turirin, shkoni e shikoni ne Amerike se sa kalime e mbi kalime ka ne mes te qyteteve. O pjelle e keqe e ketij vendi……

  Reply to this comment
 7. E po kjo pune! February 28, 17:13

  sa kohe jeni nen hyqmin e atij qe shiti detin…. jeni halera. Distancohuni dhe pastroni PD po te keni bythe dhe pastaj ju vjen qytetari nga pas per te pastruar edhe korrupsionin qeverises, Deri atehere, mos na cani shume te pasmet sepse jeni komplet servila pa dinjitet.

  Reply to this comment
 8. info analitike February 28, 17:24

  Aman vetem me forumin rinor mos u merrni se ne kete moment FRESSH-in e kryeson Joleza, nje emer nje garanci budallalleqesh pa fund.

  Reply to this comment
 9. DASH CUBAKU February 28, 17:29

  si me qen çetnik jane bere keta te vezeve dhe letrave higjenike kastraveca hollandez si luli pune malokesh shikoni ç far surretersh jane si pyka pambuku

  Reply to this comment
 10. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. February 29, 05:49

  Cfare lesh forumi Rinor i SHQUP-it keta jane tullace dhe ne moshe, sic shikohet tye rinjte e Saliut jane 40 vjecare, maloke, qe rrine me baromina, vare dhe matrapik tek “Unaza e Re” dhe thone qe jane elektriciste… toca.

  Reply to this comment
 11. Qytetaret per Parkun February 29, 08:32

  Ja pra qe kjo nuk eshte e vertete. Fakti qe nje aktivitet te shoqerise civile e shperndan Forumi Rinor i Partise Demokratike, nuk do te thote se jemi ata. T’ju vije turp qe me lajmin qe beni duke ndjekur Facebook-un shuani perpjekjet per te pasur nje shoqeri te pavaruar nga politika.

  Reply to this comment
 12. Qytetaret per Parkun February 29, 08:59

  Grupi Qytetaret per Parkun eshte formuar pas lejes se dhene nga Lulzim Basha per ndertimin e kullave nen digen e Liqenit. Kete mund t’a vertetoni duke pare faqen ne FB. Nese keni mbetur tek PD-ja dhe PS-ja, kjo tregohet fare qarte ne realitetin shqiptare. I hidhni njerezit sa nga PD-ja sa nga PS-ja.

  Reply to this comment
 13. elio February 29, 11:31

  e perse duhet te paragjykojme per ke merr pjese???apo ti paragjykojme patjeter…
  LEVIZJA KUNDER NDERTIMEVE NE PARK ESHTE E DREJTE…per te tjerat nuk na kercet shume…
  Rama eshte ne fund te grahmave te te tij megjithese megallomania ia ka errur syte…Uroj qe PS ta nxjerre vete jashte kete KRM.e..

  Reply to this comment
 14. vasili February 29, 13:35

  Ky gjiriz,qe vazhdon te rrjedhe nga kulla dhe po kundermon dynjane,qe Rama nuk po e kanalizon dot dhe ta mbuloje,ahere kur ai fillon dhe vazhdon te marre rruget neper qytetet tona dhe se pari te vazhdoje te ndyje keq kryeqytetin gjithandej.
  Nuk duhej te ish pushuar polici,qe i fluturoi kapelja dhe u vetmbrojt,nga nje qenie e terbuar,por min Tahiri,qe me kete gjest tregoi qe nuk njeh dhe respekton themelet e shtetit.
  Ky tepelenas,qe tregoi se se paku i mungon kultura,donte te tregohesh´´demokrat tolerant´´,me ata qe ngrejne dore kunder veprimeve ligjore.
  Kur ti bashkon doren tende me banden e Saliut,per te qelluar simbolin e rendit,qe ti perfaqeson me karrigen tende,ne majen me te larte te tij,ahere ky vend ndjehet ne kaos dhe se pari duhet te largohesh ti dhe te rivije me respektin qe meriton,polici i pushuar.
  Trupi i shteti po shperbehet dhe ligji nuk po gjen doren e duhur, qe te godase ashtu sic e meritojne,keto qenie malinje te ardhura nga mesjeta e erret e pushtimit aziatik dhe komunizmi katundaresk.

  Reply to this comment
 15. NA U CA TRA... February 29, 14:13

  MERRNI DHE SALIUN GENC RRULIN DHE SHKONI DHE MBILLNI PEMET TE 7 LIQENET E LURES,, JU JENI KRIMINELAT E NATYRES DHE BUKURIS SHQIPTARE,, SHIKONE ME GOOGLE 7 LIQENET E LURES SI DUKEN,, DUKET SO HIROSHIMA,, MOS TE FLASIM PER PYJE E PYJEE TE PRERA PA KARAR,, KU ISHIT JU TE PD,,, NE FAKT JU I VODHET VETE,, KU PROTESTON PD VJEN ERA MU..KA DICKA QE SSHKON

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim