A po organizon Blushi një “bërthamë anti-kryeministër”?

June 6, 2018 22:36

A po organizon Blushi një “bërthamë anti-kryeministër”?

 

Ditët e fundit, Ben Blushi është duke bërë përpjekje për të afruar në TCH disa emra të njohur nga televizionet e tjera.

Pas lajmeve se është bërë një ofertë për Blendi Fevziun, ditën e sotme është publikuar në media dhe një takim me disa gazetarë të tjerë që njihen për sulmet e vazhdueshme që bëjnë ndaj kryeministrit.

Sipas portalit ‘Pamfleti’, ish-kreu i LIBRA-s dhe njëri ndër kritikët më të fortë të Edi Ramës, tashmë në krye të një prej televizioneve më të rëndësishme të vendit, ka vendosur të mbledhë në këtë TV një “bërthamë” anti-kryeministër, në përpjekje për t’i rikthyer shkëlqimin këtij televizioni.

Nga takimet që ai ka pasur me personazhe të botës së medias, ka vënë theksin se një media e fortë është një përgjigje e mirë, për të kundërshtuar qeverinë dhe sidomos kryeministrin Edi Rama.

Sipas të njëjtin portal pak ditë më parë, Blushi ka mbledhur në një lokal në Surrel, Blendi Fevziun, drejtuesin e Klan Plus, Armand Shkullaku dhe analistin Andi Bushati, ku ka marrë dhe miratimin e Fevziut për të shkuar në TCH.

e.k/Dita

***

Foto kryesore: Ben Blushi, Blendi Fevziu, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku në një lokal në Surrel.

June 6, 2018 22:36
Komento

17 Komente

 1. Bushi June 6, 23:20

  Ti rruani bythen Edi Rames.Ate e ka vene kryminister njemiljon shqipetare,dhe jo Blushmuti me ca gogolesh te tjere.Neve do ta votojme me shume Ramen ne zgjedhjet e ardheshme,se ai nuk te vret e te vjedh si Sali Berisha.Ai eshte me popullin qe e votoi dhe po punon per popullin.

  Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu June 6, 23:25

  Keni pare o milet ish Kryecari i “Partise Fletore” Beni qe nuk ecen vete, po krijon (shkaterron) nje media per t’ju kundervene Kryeministrit te dale me voten e qetetareve z Edi.
  Eh more Tan Hoxha qe ike para kohe, te kishe lene nje testament se qelbsat dhe hijenat i jane versur Tch dhe po e shqyejne per interesat e tyre.
  Cohu nga varri e jepi drejtim se nuk do te njohesh asnje nga ata qe ti i le ne Tch, shumica prej tyre jane prurje nga “Koha Jone” me pronar be-qirinNikolle Lesi.
  Po falimenton media me e madhe dhe me e fuqishme ne Shqiperi, pas shitjes se “Lori Kafe” qe gruaja juaj Vjollca e shiti per 2 lek, rradhen e ka tv. Tch, me kete vrull qe ka marre ajo ka per te ngelur pa breke bashke me femijet dhe dhenduret toca.

  Reply to this comment
 3. DinPaku June 7, 00:49

  Ore artikullshkruesi, në diçiturën për foton kryesore emëron një pas një 4 persona kur në foto janë 5. I bie që emri i të pesti të jetë Lokali në Surrel.

  Reply to this comment
 4. Araniti June 7, 01:15

  Uau…ku qendron problemi ketu !!
  Ju te “Dites”…shume n’merak jeni per “rehatine” e Rames !
  Shume mire do bente Blushi…Nese vertet do pasqyronte realitetin ekzistues ne Shqiperi.
  Rama e ka “dhjere” Shqiperine dhe pergjegjes per kete jane ata qe e kane votuar…dhe qe Rama u zbrazi vatrat duke i detyruar femijet e tyre te rimarrin rruget e botes…eee kuptoni ju te dites se 300. 000 mije Shqiptare aplikuan per vize amerikane…si pasoje e politikes se tokes se djegur ekonomike qe ndjek Rama..dilni nje xhiro ne Fier dhe numeroni sa dyqane jepen me qera ne rruget kryesore te ketij qyteti…se une numerova rreth 100-te te tille…e para tre vitesh nuk kishe shans te gjeje.
  Dhe imagjinoni qe u prish dhe Gjanica…eee pra,Rama qe ju mbroni me aq zell e shkretoi kete vend dhe une do deshiroja vertet qe TC te ishte nje Tv opozitar i vertete, pasi opoziten e ka futur ne “brekushe” Edi dhe Lulushi ben”xhiro” brenda tyre si “pordha nder brek” sikurse thote populli.

  Reply to this comment
 5. tani June 7, 01:38

  Blushi po behet si fassone i Milanit qe bere 200 milione blerje me leket e kinezit dhe deshtoi Pse me figura te deshtuara si A shkullaku blerje quhen … se harrova Al pazarin e A llakajt as gjyshi im 90 vj se shef me

  Reply to this comment
 6. Adih June 7, 01:41

  Kjo pritej ,dhe do ndihmoje ne demokratizimin e vendit .Bile jemi te vonuar . Duhet me nje pergjegjesi te ndershme te kritikoni pa kompromis e frike ,per te vene me shpatulla mbas murit ,mos zhvillimin ,teatrin e majmuneve nga te gjitha ,partite ,per te penguar reformen ne drejtesi ,mos inkuadrimin e shqiperise ne BE ,Ku as edhe nje nga 5 pikat me koshjence nuk eshte realizuar me qellim nga politikanet e socem dhe te djeshem ,se ne momenntin e pranimit ne BE , fillon diktati i ligjit dhe transparenca e BE ,ku ketyre azganeve tane , nuk ju intereson ,i tremben , nga pislleqet ,vjedhjet e tj qe kane bere dhe mos zbatimi i ligjeve dhe shkelja me brutalitet e kushtetutes .Dhe nga ana tjeter ,ne dem te punesimit dhe imvestimeve te miliarda eurove , qe po humbasim ne populli , nga ndihmat afate gjata e te shkurtra te BE .Duke shkelur kushtetuten ,sidomos ceshtjen e pronave ,nenin 181 te saj ,dhe nuk investon as edhe nje firme serjoze ,”por shyqyr kemi Zamir Manen ,ku nen emrin e tij ,i kemi nxjere namin si
  ” miliardieri i pa haritshem shqiptar e europjan dhe i dyti ne bote “,zaptojme prona ,vjedhim pronaret dhe trojet edhe te shtetit me nje euro dhe ndertojme rezorte .Ka ardhur koha qe shqiptaret ,te civilizohen (perqindja e madhe )te zgjohen nga gjumi , e te mendojne per fatin e tyre e mbi te gjitha te femijeve te tyre ,dhe nga ana tjeter ,mos shkaterimin betonizimin me brutalitet te natyres ,ku zoti na i dhuroi nje perle dhe politikanet me keqeardhje po e shkaterojne me hapa te shpejta brutale .Mungon deri tani ,prespektiva afate gjate e zhvillimit ekonomik ,ku deri me tani cunat e dulles , ja kene kaluar te jatit te tyre shpirteror ,dhe po ta shikojme , e ti krahasojme Dulla kishte ne ate kohe arkitekte dhe per cudi i pyeste e i degjonte ata ,kurse tani nuk pyeten me specialistet ,Arkitektet ,kane vdekur dhe keta pashallaret e sotem ,nuk kane as spango ,te pakten ta dine ku ta hedhin betonin .Ka shume gjera per te thene e kritikuar ,por per shkaterimin e natyres ,do me kujtoni me vone dhe brezat e ardheshem , femijte e niperit tane ,kane te drejte te na lene pa varre ,qe te gjithe neve ,keti brezi frikacak , qe e ushqejme vete ne kete korrupsion galopant ,e mbi te gjitha bashkefajtore , e jam une i pari , sinqerisht e them ..Ne keto momente z Blushi ndihmo shqiperine ,kemi nevoje tna hapen syte dhe kemi nevoje , mbi te gjitha ta njohim e ta mesojme per here te pare , cdo te thote dinjitet ,ku kemi me keqeaedhje mbi 70 vite , qe na i kane rrembyer dinjitetin me dhune ,dhe e ndjejme vehten ,tamam si nje qen i ngordhur ,ne rruge e pa zot fatkeqesisht ,.e nuk e mer as edhe njeri persiper ta varrose.!!!!. .Dhe per kete ka faje ,mos rrespektimi i ligjit dhe korrupsioni i pinjolleve neokomuniste te ketij tranzicioni te pa fund ,me koshjence e gatua prej tyre .

  PS :::Shoh ketu ne foto B Fejfziun ,ku ne pozicionin e tij te meparshem ,qe ka pasur shume gjera ne dore ,per venien me shpatulla mbas murit ,cdo mafioz te katovices ,ka punuar pa dinjitet ,jo per mos aftesi ,por si nje pinjool bythe lepires i politikaneve ambulante ,te pa skrupullt shqiptar ..Sinqerish z Blushi ,as edhe njeri nuk ka ne dore kur do te vdese ,si do jete koha neser ,cfare ben vellai i im tani ,smbaj pergjegjesi per te ,nuk e di ,por nje gje e di ,dhe e them me ze te larte ,Karakterin e tij personal , ne cdo kohe ,cdo njeri ne kete rruzull tokesor , e ka ne doren e tij ,qofte per shtrember ,apo me dinjitet ,drejte ..Prandaj eshte kenaqesia me e madhe ne jete , karakteri i drejte e pa kompromis..

  Reply to this comment
 7. Hosteni June 7, 01:57

  Obobobobo….ne foto 5 cecene nga Grosny.

  Reply to this comment
 8. Kush e shkaterroi Shqiperine. June 7, 03:40

  Topi dhe Beni do perfundoje si partia e Bent

  Reply to this comment
 9. A June 7, 06:51

  I deshtuar ne cdo hap qe ka ndermarre. Te shohim ne cfare pike do ta coje TCH me keto sharlatane qe po mbledh.

  Reply to this comment
 10. Eno June 7, 07:09

  Blyshi nuk la më budallenj në Vlorë pa mbledhur , për te krijuar gjoja degën e partisë së sapokrijuar/haruar. Fantazi idjote që do ti bëjë oponencë Ramës. Megjithatë çdo njeri ka të drejta kushtetuese të ushqejë budallëkun e vet!!!

  Reply to this comment
 11. Xha Spiroja June 7, 07:22

  Inatet dhe zemratat personale ndaj dikujt, sidomos ndaj atyre që mbajnë përgjegjësi ndaj shtetit, tregojnë varfëri mendimi dhe mendime armiqësore ndaj atdheut. Nëse këta zotërinj dhe Fatos Lubonja, Çimi, zhei etj kanë inate me personin Rama, të kenë kujdes të mos ngatërrohen me Ramën si institucion kryeministror. Mos luajnë rolin e budallait, siç bëjnë drejtuesit e PD-së dheLSI-së. Bëhuni seriozë dhe profesionistë. Kritikoni ekzekutivin për problemet që nuk ecin dhe nuk ka pak dhe mos u merrni me babaleshët apo shpifjet, mashtrimet sepse kjo rrugë ju shpie në shtretërit e lumenjve me llumra dhe ujra të zeza. Shpëtojeni këtë popull nga baltërat politike që ka hedhur dhe hedh paaftësia drejtuesve të opozitës së sotme.
  Ju nuk ma kërkoni, por do e mendoni, prandaj ju them nuk jam socialist por jam një nga njerëzit e ndershëm që dua zhvillim, unitet dhe debate të frytshme mes krahëve të politikës shqiptare. Përdorni mediat me këtë këndvështrimi dhe të jeni të sigurtë se do arrini më shpejt atë që keni 27 vjet që nuk e keni arritur ju dhe të gjithë ne.
  Xha Spiroja .

  Reply to this comment
 12. Arben June 7, 08:24

  Masturbim

  Reply to this comment
 13. Dashamiresi June 7, 08:29

  Mbase kete pune di te beje me mire Beni, se per punet e tjera ne shtet eshte provuar disa here dhe e keni pare cka bere. Beni vuan nga mendjemadhesia dhe agoizmi. Te gjitha problemet qe ka ngritur kur ka folur ne kuvend ,kane qene te njohura nga te gjithe,pra nuk ka then gje te re. Problemi eshte qe nuk ka thene asnjehere si duhet te zgjidhen ne kushtet e tanishme qe ka vendi i jone. Shoket qe ka zgjedhe i njohin te gjithe. Ata me shume se sa kane vjelle deri tani, nuk kene çte thone me per Edin dhe stafin e tij. Me emisjonet qe do krijoi me keta persona ne TCH Blushi, veç do te fundos me keq kete kanal kaq te preferuar per shumicen e Shqiptareve. Keqardhje. Tani ngeli qe te themi : Na ishte dikur nje kanal tv…….)

  Reply to this comment
 14. Gezimi June 7, 08:33

  Kjo pyetje ju le pa gjume he? Keni hallin e Rames me shume se Rama hallin e vet …Ahahahaha sa te mjere jeni dhe sa qesharake ju ben ky servilizmi per nje kryeminister te deshtuar ne gjithe sektoret e qeverisjes.

  Reply to this comment
 15. betixho June 7, 09:17

  Më të fortët jeni JU??11.
  Përgjigja e Ramës:
  Bash me JU të fortët ma ka qejfi me u përplas-Unë me vepra, Ju me llafe.
  Kazan cilësor ky,në këtë kazan janë zhytur “peshqit”e medias,peshq tuafër por me ZË ama.

  Reply to this comment
 16. Sallakja June 7, 09:55

  I vetmi njeri me zanat aty, eshte ky djali ne mes , qe kam idene se duhet te jete guzhinjeri.
  Kater gazetar VIP te medias Shqiptare. Che schifo ? Injoranza ne maksimumin e shkelqimit te saje. Keta qyqare jane per tu meshiruar. Blushi dhe Fevziu dine te flasin shqip (i kam degjuar vete) ndersa dy te tjeret nuk artikulojne dot, kane veshtiresi.
  Ed Rama i quan kazan, nuk e kuptojne qe eshte komplimemte. Kam idene se nuk do ta kuptojne dot kurre.
  Besomeni,
  Nje nga arsyet qe shqiptaret ikin nga Shqiperia eshte se me gazetarine meret kjo kategori njerzish

  Reply to this comment
 17. Arben June 7, 13:00

  Te jete per ekipin qofte-rakia ka ymer 100 vjet i gjati.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim