Sipas medias kosovare Ben Blushi po shkon drejt ndarjes me PS-në. Do ta fillojë lëvizjen e re nga Kukësi

May 2, 2015 10:09

Sipas medias kosovare Ben Blushi po shkon drejt ndarjes me PS-në. Do ta fillojë lëvizjen e re nga Kukësi

Deputeti socialist, Ben Blushi, me sa duket do të ndahet së shpejti me Partinë Socialiste të kryeministrit Edi Rama, shkruan sot Koha Ditore.

Sipas saj ai do të zbresë në bazë për të zhvilluar takime me elektoratin e majtë dhe këto takime do t’i nisë nga Kukësi.

Gazeta kosovare Koha Ditore raporton se Blushi kishte planifikuar një takim në Kukës më 30 prill, por e ka shtyrë atë për në datën 5 maj.

Nuk dihet nëse Blushi ka zgjedhur Kukësin si vendin më të prekur nga eksodi, apo në këtë rreth ka një terren të favorshëm për shkak të pakënaqësive të socialistëve tradicionalë që kanë mbetur të papërfshirë në qeverisjen Rama në qendër e në bazë.

Në Kukës ka shumë funksionarë të Partisë Socialiste vendore që kanë qenë përkrahës të ish­-kryetarit Fatos Nano dhe vazhdojnë të ruajnë miqësinë me ish-kryetarin socialist, shkruan Koha Ditore.

May 2, 2015 10:09
Komento

32 Komente

 1. TROJA May 2, 10:15

  Ne fakt,Blushi,Doshi,edhe 3 te tjere qe nuk po them,marin 30% te socialisteve.Llogarite jane bere te sakta,por,do pritet edhe 21 Qershori,qe rama te kuptoje se vetem LSI,e jo PS.Vete e degradoi,vete te mbaje pergjegjesine.

  Reply to this comment
 2. Besniku May 2, 10:18

  Levizja eshte e lire. Ben Blushi prej mundesive ekonomike gjezdis gjithe boten dhe mire ben. Te varferit zgjedhin rrugen e azilit, fale mungeses se parave. C’beri Blushi per 24 vjet per ti ardhur ne ndihme shtresave ne nevoje ? Po e shoqja kur grumbullon paisjet e ambasadave te huaja , ja fal te varferve ne Kukes e gjetke apo i con ne shtepite e saja.

  Reply to this comment
 3. A Hazbiu May 2, 10:23

  Rama e shkaterroj PS per nje GJALE.

  Reply to this comment
 4. Drenica. May 2, 10:27

  Ne Kukes jane prekur me shume nga ,reforma per energjine.
  Kuksianet kishin 25 vjet qe se paguanin.Ka dhe mundesi te tjera ,mund ti sigurojedhe Muli njerez per nje mbledhje.

  Reply to this comment
  • lili May 2, 19:22

   Kukesi meriton nje skeme tjeter per pagesen e énergise,se per hydrocentralin kukesit iu morren tokat pjellore,e sot njerezet nuk Kane me cka me mbijetuar! Ju morren prape tokat per autostraden,
   Kush perdorin nga hydrocentralja e autostrada: hôtelet e durresit,tiranes etj ne bregdeti,pa asnje kompensim per kukesin mbasi gjate ketyre 25 vjet asnje investi nuk u bâ nga Shtetin ne kukes!
   Nje shtet normal,merr te zonat e pasura e zhvillon zonat e varfera:,Kurse tek ne zona e kukesit vetem grabitet nga pasurite e saja-miniera,elektriciteti,rruga-e asgje nuk fiton! Pra kuksianet le te kerkojne nje perqindje mbi fitimin e hydrocentrales per zhvillimin e zones,nje perqindje ne pages en e autostrades,edhe nje perqindje mbi natet e hoteleve te qyteteve bregdetare mbasi u shkaterruan per t’iu mundesuar bregdetareve me pasur touriste kosovare!
   Me cka te pa vuajne rrymen kuksianet kur nuk ka asnje Pune,kur shpenzohet ma shume per dru se eshte vend i ftohte, kur shpenzohet ma shume se nuk eshte vend per bujqesi pjellore,e ku cdo gje kushton ma shtrenjt se ne tiranen,ndodh d’y deshmin e cmimit ne Tiranen!
   Ironia me mulli apo tjetri Jane krejtesisht te pa vendi ne nje vend ku njerezet vdesin nga keqyshimi,ku anemia tek femijet ka nivelé shqetesuese nga skamja etj etj, Eshte ma se domosdoshme nje skeme tjeter per veriun per sa i perket çmimin e elementeve baze te nje jeté normale!
   Ne kembim ,ju furnizojme me rryme,perndryshe edhe ne e ‘privatizojme’ hydrocentralin e rrugen e kombit’ per interesat tona ne kukes!

   Reply to this comment
 5. Jovan May 2, 10:28

  Kokra boshe që nuk i japin asnjë të mirë ka patur dhe do të ketë. Koha i pastron se në lëmë kur hedh grurin lart mbeturinat pa vlerë i merr era dhe kokrat e dobishme mbeten aty.

  Reply to this comment
 6. Arber May 2, 10:44

  Blushi vetem kur te ule bythet ne pune do ta kuptoje se cdo te thote te qeverise nje popull te varfer, e aq me keq nje toke te djegur lene pas nga Berisha. Edhte kollaj te lexosh libra e te shikosh endrra, por te shohesh realitetin ne sy dhe te japesh zgjidhje problemeve te pafund eshte krejt ndryshe.

  Reply to this comment
 7. Nje socialist May 2, 11:12

  C’ do ndryshim i ri eshte progres.

  kritikat e Blushit duhet te ndergjegjesojne se cfare duhet bere per ekonomine.

  Por e verteta eshte se ne keto dy vitet e fundit jemi me keq se me pare.

  Mire jane vetem ata te LSI se qe po punojne ne shtet.

  Reply to this comment
 8. miroo May 2, 11:13

  shiko arben malaj si zar pazarit tu shit lule dielli

  Reply to this comment
 9. cuci May 2, 11:20

  e moren vesh kosovaret dhe ne jo cjane keto media te felliqura

  Reply to this comment
 10. Zoro May 2, 11:22

  Asgje nuk do ndodhe, as ne Kukes nuk ka per te shkuar Blushi, te gjitha jane insinuata. Se besoj qe Blushi te jete falur tek gazetat e Kosoves per lajm.Ka gjera qe midis tij dhe PS-se qe nuk shkojne dhe mbase veshtire se zgjidhen po ndarje me 30% apo 33% nuk besoj.

  Reply to this comment
 11. Mato Hasani May 2, 11:39

  NUK ESHTE MIRE QE E MAJTA TE KETE PERCARJE PARA ZGJEDHJEVE .Mbas zgjedhjeve eshte e nevojshme qe te kete nje tronditje ne Partine Socjaliste .Duhet pa tjeter te kete opozite brenda partise qe udheheqja te mendohet mire para se te kryeje veprime te pa menduara . Partija socjaliste sot nuk eshte e socjalisteve te vertete e tradicjonale por eshte e Edi Rames dhe interesaxhijve te tij .Rama kur kerkon voten i drejtohet partiese , kur mer voten dhe pushtetin e harron partine dhe e katandis ne dite halli .Per Ramen Partija eshte nje iluzjon kalimtar . Ai nuk e kupton qe Partija eshte nje grup njerzish qe i bashkojne interest .Ky grup njerzish qe e zgjodhi Ramen ne krye te vendit kerkon qe ai te behet interpret i atyre interesave qe jane interest e shumices .Rama akoma s`e kupton qe ne radhet e socjalisteve ka shume pakenaqesi .Rol vendimtar ne sukseset e nje shteti ka administrate .Ne shtetin tone sundon administrata e Berishes . Pervec faktit qe eshte administrate politike e qeverrise se me parshme dhe kur te vije momenti do te veproje kunder interesave te mazhorances ka edhe nje shqetsim tjeter . Eshte administrate e korruptuar dhe me nivel te ulet profesjonal . Ne partine socjaliste si ne cdo parti tjeter kontributi i individeve nuk eshte i barabarte .Llogjika dhe eksperjenca thote se kush ka kontribut dhe aftesi me shume do te vendoset ne detyre me te larte .Ne partine socjaliste punen e bejne te tjeret dhe detyrat drejtuese i marin ata qe s`jane antare te partiese socjaliste dhe nuk kane asnje kontribut per partine dhe per fitoren e parties . Cuditemi nga i gjen Rama disa figura qe nuk i njeh populli . Elektorati voton partine per inerci por ne fakt duhet te votoje individin se partija eshte emer i pergjithshem ndersa individi eshte emer konkret me te cilin do komunikoje populli . Nisur nga kjo menyre zgjedhje eshte bere i njohur fenomeni qe kur dikush nga partija socjaliste mer detyra shteterore nuk mendon me per partine dhe vendos ne administrate dhe ne cdo pune njerez qe i sherbejne interestit personal te drejtuesit . Partija socjaliste e ka bere moto te saj ate fjalen e atij qe shan kalin mbasi hedh lumin . Kjo gjendje nuk do vazhdoje gjate . Ne partine socjaliste nuk duhet te mendojne te denojne Blushin pse kritikoi qeverrine sepse kritikat e Blushit nuk jane sekret .Populli ka edhe me shume kritika . Partija duhet te analizoje cfare eshte e drejte ne kritikat e Blushit dhe si te rregullohen te metat . C do qendrim tjeter eshte i gabuar .Ne qofte se do hesht Blushi apo do perjashtohet Blushi nga partija nuk eshte zgjidhje .Po pati pakenaqesi do dalin shume blusher te tjere .Ne nuk hedhim poshte punet e mira qe ka filluar qeverija Rama por duam qe te behet me e mira .

  Reply to this comment
  • dn May 2, 19:05

   Ashtu eshte populi ka edhe ma shume kritika!Ne krahasim me Cfare thot populi,Cfare thot blushi Jane lule!

   Reply to this comment
 12. Nona nga Tirana May 2, 12:07

  Formoje partine te keqen nona,formoje ! Te pakten qo quhesh Kryetar! Ja ka ka lexuar nona disa parti keto dite ,se per te degjuar nuk I kmdegjuar. Di se jne dis a parti komuniste, disa parti socialiste, di se jne disa parti te djathta, ,…….. Formoje formoje se do te humbasi edhe emir fare.PO me mire shko te xha Saliu e ulu me Kacin e zi. Eeee si do quheah ti? T’a gjen nona emrin Ben Mbupi ( ne myzeqe mbup quhet fiku I pa pjekur}

  Reply to this comment
 13. Azemi May 2, 12:58

  Sllogani i Edi Rames pertej te djathtes e te majtes,keshtu thot ai,eh more Edi çfar po u punon socialisteve i ke lene rrugeve,por mos kij merak se dhe keta do te lene rrugeve,ndrysho kurs sa seshte vone.

  Reply to this comment
 14. Ani May 2, 14:37

  Rama turp te ket kur mban ne pun pd dhe thot sme le europa, le tja jap votat europa se pd istat lesht do i japin

  Reply to this comment
 15. marko May 2, 15:17

  E KUJT JU PRISH GJIZA SE DO SHKEPUTET BLUSHI NGA PSja. SHQIPERIA KA NEVOJE PER REFORMA. E REFORMAT DUAN TRIMERI SE JANE TE DHIMBSHME POR TE KUROJNE. BLUSHI NGQE NUK MORI POST NGA RAMA BASHKE ME DOSHERAT FILLOI TE NA BEHET KRITIK. KRITIKUN E BEN PDja SHUME MIRE LE TI BASHKOHET PDse. PALE QE DO TE BEJE PARTI TE RE ME NANON. SIDUKET NANUA I KA HRXHUAR PARATE NE BIXHOZ E DO TE MERET PRAPE ME POLITIKE. UNE NUK E KUPTJE KETA NJEREZ TE KONSUMUAR CFARE DO TI PREMTOJNE KETIJ POPULLI , NE NJE KOHE KUR ISHIN NE QEVERI DHE NE VEND TJA LEHTESONIN DHIMJET JA THEDHUAN DHE ME SHUME.

  Reply to this comment
 16. LORA May 2, 18:55

  Edhe ”Koha Ditore” kishte mbetur mangut per tifozllek per blush-nano-kurven.
  Jane ende me inercine e dy dekadave perdhosje te vullnetit te drejtperdrejte te shqiptareve,,,,e ne kete hulli I siguron kolona e peste e PS-se,blush-ciprushi.
  Angazhimi I gazetave kosovare,ne kete problem qe nuk ka asnje interferim me politiken kosovare deshmon qarte nentoken e kamorres se integrume,andej e kendej kufirit,qe shqyhet e ndahet per te mbajtur statukuone e tranzicionit brekedhjere.

  Reply to this comment
 17. Baba Ali Tomori May 2, 19:21

  PS -ja ne keto zgjedhje do te dale me e forte, ndersa LSI-ja do te shkoje ne nivelet me te ulta. E dini pse? Sepse socialisteve ne baze, pra votuesve socialiste, u ka vajtur ku nuk mban me nga kjo parti-bande. Ne kete kuptim ata nuk do ta votojne kandidatin ne bashkite qe ka marre LSI. Votuesit socialiste do te votojne vetem per keshilltaret, per kandidatin do te abstenojne, pra do te nxjerrin voten te pavlefeshme.

  Reply to this comment
  • shen LLuka May 2, 20:35

   Bjeri shkurt Baba Aliu. Thuaj qe Ps-ja do te vej per lesh ne ato bashki qe ka lene Lsi-se. Aty do fitoje PD-ja. Po dhe ne te tjerat. Edin do ta votojne vetem drejtorat e drejtorevicat me sojin e sorrollopin e tyre qe ka vene ne pune. Ne nje vend pune dy kunata, Gjithe libri i familjes i punesuar. Kunata e pare si drejtore merr ne pune kunaten nga burri si nen drejtore. Ajo e Edit emeron kunatat e saj drejtore dhe burrat e tyre drejtora, qe deri dje ishin me Saliun. Partia e Sorrollopit ( PS ) te Edit u be me keq se stani i derrave. Ka moton : Hani derra pini derra , se ne nuk na plasi trapi per te pa punet. Tamam drejtimi i duhur.

   Reply to this comment
 18. Zionisto - Komunisti May 2, 20:28

  Duhen akoma shumë vite që Shqiptatët të dalin nga injoranca ku i la komunizmi sidomos kur mediad dhe shteti kontrollohen akoma nga njerëzit e futur në politikë me urdhër të Ramiz Alisë.

  Çprisni hapje dosjesh kur parlamenti drejtohet akoma nga nipi i Sulo Gradecit Iliri.

  Është vetëm luftë brënda llojit për të çorroditur të paditurit se gjoja na doli një alternativë e re e nxënësit të Nanos dhe me të ardhur ky në pushtet gjërat do rregullohen sa hap e mbyll sytë !

  Reply to this comment
 19. Teazri i kukullave May 2, 20:32

  Votoni ore njerëz kandidatë të pavarur se partiakët janë të varur me tela si kukullat në tetrin e fëmijve dhe telat ua komandojnë kryetarët që i vunë në listë jo ata që i votuan !

  Reply to this comment
 20. luli May 2, 20:46

  BABA ALI TOMORRI keto qe thua jane endrra se ata do votojne me nje kembe per LSI se
  ka dhene urdher vete naltmadhnia e tij qe hengri ngjalen.
  Pastaj edhe po nuk votuan ne kemi shoket tane qe e fusin doren ne kuti kollaj se kysh do i pengoje?,
  Po na dhane fitoren ju bejme nje amnisti pastaj se nuk u be qameti, siç e beme per Korçen.
  Prandaj e kemi shumicen per te bere prapesira ç’kujton zotrote?

  Reply to this comment
 21. i ri May 2, 20:48

  Po te jete e vertete udha e mbare iqofte e vafte ne djall,sd sherbetor i rroges dhe i Nanos ka qene pothuaj pa asnje kontribut.Me mire djepi thate se shejtani brenda.Pastaj do e shohim sa do marre ne mos e marte saliu me te paren,,,,,!

  Reply to this comment
 22. bostonian May 2, 21:39

  Opo kush eshte pas blushit!
  Nano thuaj.

  Reply to this comment
 23. bostonian May 2, 21:41

  do e mira ikin te gjithe keto

  Reply to this comment
 24. Vini May 2, 22:57

  Blushi Mos Ti Beje tani kritikat nqs do te quheshin keshtu megjithse PS eshte degjeneruar fare. Blushi pa Arben Malaj-n nuk eshte asgje sebashku bejne shume…

  Reply to this comment
 25. DRENICA E KUQE May 3, 05:43

  Mos do ta formoje LDK e UDB, si te Ibrahim Rugoves?

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 26. METEH May 3, 06:03

  Blushi eshte nje karrierist i pashoq.Ai ka dashur dhe do karrigen e kryetarit ndaj hedh shqelma.Ne i dim mungesat ne vendin ton por ato nukrregullohen per 18 muaj,pasi Saliu e la vendin ne humner.Le te shkoj Blushi te PD me Kaçin,etj.Nje dru i shtrember prish barren te tere,turp per kete llapaqen si puna e harixhofkes se keqe te GAB-i..!

  Reply to this comment
 27. Berlin May 3, 06:18

  Detyra e Rames eshte te shkaterroj PS.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim