Po shkon opozita drejt përplasjes me SHBA? Çfarë deklaroi sot Basha

May 14, 2017 13:18

Po shkon opozita drejt përplasjes me SHBA? Çfarë deklaroi sot Basha

 

Kryetari i Partisë Demokratike i ka dhënë një përgjigje indirekte sot edhe zv/ndihmës sekretarit amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee.

Zyrtari amerikan një ditë para mbërritjes në Tiranë tha se ishte kundër çdo lloj bojkoti.

Parlamentet duhet të përfaqësojnë dhe të mbrojnë interesat e qytetarëve. Deputetët nuk mund të heqin përgjegjësinë që kanë duke bojkotuar parlamentin”, tha zyrtari i lartë amerikan ndërsa kujtoi këshillën e ish-presidentit amerikan Ruzvelt “se është më mirë të jesh një lider i guximshëm në arenë sesa një kritik apo vëzhgues nga jashtë”, tha Yee.

Basha duke u kërkuar “miqve të huaj” ta dëgjojnë, theksoi edhe njëherë se kushti i opozitës vijon të mbetet qeveria teknike dhe pa u plotësuar ky kusht nuk ka zgjidhje të krizës politike.

Le ta dëgjojë çdo mik i huaj dhe shqiptar që i do të mirën vendit, ne do ta çmontojmë krimin dhe drogën për të bërë zgjedhje të lira, ne do ta përmbysim Republikën e Vjetër, rrugë tjetër nuk ka. Në një mënyrë apo tjetër do të çmontohet, Republika e vjetër do të përmbyset” deklaroi Basha.

May 14, 2017 13:18
Komento

16 Komente

 1. Tajari May 14, 14:50

  Po e kruan me gjethe figu or mik….

  Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... May 14, 16:21

   Pse o bash o krimb plehu? Pse po te duhet te luftosh kaq rendshem per nje republik kur ajo c’ka eshte me e shtrenjta ne kete bote per ty, pra familja jote zgjodhi te jetoj ne nje monarki te huaj. Cfare burri je ti more kopil qe nuk shkon te punosh per vendin qe po te mban gruan dhe femijet por zgjedh te punosh per nje vend qe per ta eshte i huaj.

   Reply to this comment
 2. fshatari pafshat May 14, 14:51

  O ju lumte bytha. E nderuat PPSH. Juve tu kishte bere ENVERI members of PolitByro, dhe ai lart e me lart do te ishte sot e neser, e pergjithmone. Kajani nonen Shqip … .

  Reply to this comment
 3. Adih May 14, 15:03

  Ju kane hyre vezoret ne bark .cfar keni mbjellur do korni , ju , o katavicare te te gjithe aneve , ngado ku ndodheni . I trembeni transparences dhe diktatit te ligjit pro perendimor..Ka ardhur koha qe te gjithe ju ,qe shikoni dhe keni shpirtin nga lindja , ti lironi krahun politikaneve te rinj pro perendimore, e te pa perlyer per te mare fatin ne dore te shqiperise . Kete ka vene ne plan AMERIKA , dhe eshte natyrisht per rimekemjen e forcimin e shtetit ligjor shqiptar , kundra korrupsionit galopant ,kondra monopoleve ,kondra droges e kondra vjedhjeve te pasurise se privatit dhe gjithashtu pasurive te shtetit ,sic dihet , i takon te gjithe popullit shqiptar ,veri, jug, lindje e perendim. ne interes per popullin e mjere e te dermuar shqiptar ,nga bandat neokomuniste mafjoze shqiptare. Koha e juaj ka mbaruar dhe kujdes ,mos e kruani me buldazerin qe perfaqeson shtetin me demokratik ne bote ,Ameriken .

  Reply to this comment
 4. betixho. May 14, 15:12

  QEVERIA TEKNIKE NUK E PLOTESON DOT KETE MISION.NUK KA DHE S’MUND TE KETE KURRE AFTESINE MANAXHUESE EFEKTIVE PER NJE PERIUDHE TE SHKURTES KOHORE,QOFTË EDHE SIKUR TË POSEDOJNE TREGUES BRILANTË TË CIVISË TË TYRE,MBASI EFIÇENCA OPERATIVE KERKON EDHE CILËSI SHTESË QË MVAREN DHE NGA KOHA NË DISPOZICION.
  QEVERIA TEKNIKE ËSHTË NJË KURTH E CILA DO SJELLË PËRPLASJE TË MËDHA DHE FAJI NUK DO GJËNDET KURRË.
  BASHA PAS QEVERISË TEKNIKE SHIKON VETËM TRIUMFIN PERSONAL TE DYSHES 2B DASHAKEQ TË EDI RAMËS.

  Reply to this comment
 5. dj i cadres May 14, 15:46

  Te “lumte” Lul, e ke prehur shpaten, te jesh vigjilent ndaj Imperializmit Amerikan, komunistet nuk dorzohen.
  I kuq do te behesh te henen, …… por nga pas.

  Reply to this comment
 6. sopiqoti May 14, 16:23

  Po kush je ti more ” b……..” palare qe na krekosesh si gjeli maje plehut dhe na mer pozat dhe rolin e Leninit duke na bere thirje per te permbysur “..republiken e vjeter” dhe per te vendosur “.republiken e re..”te krijuar ne mendjen tende shterpe.

  Reply to this comment
  • Artemisa May 14, 17:45

   O Sopiqot !
   Ajo “Republika e Re ” qe thote Basha padyshim qe do te jete ME E MIRE edhe per ty , qe kujton se sot je Mire.
   Ndoshta per ty MIRE eshte kur komunistet jane ne pushtet dhe pak rendesi ka se si dhe me cfare e shtyn jetesen.

   Reply to this comment
   • Pse May 15, 00:56

    O artemise, di gje ti si do te jete kjo republika lulit? Po ma the si do jete at’here vertet e paske bere me vend komentin! Po ik moj goce lexo noi gje se late name! Po si e beson ti nje njeri si basha! Me e keqja qe ka bere ai eshte lyerja e duarve me gjakun s njerezve te pafajshem! Nga emri duhet te jesh e re, por mendimet ……..mos kujto se mbroj ramen, se edhe ai tip derri eshte, nje turi kane, por deri tani as ka vrare e as ka prere, se per cik vjedhje patjeter them qe do kete marre noi fjo te vogel aty ketu. Tung tani artemise dhe them se duhet te jesh me objektive, mos beso qorrazi ca thone politikanet, sidomos ata qe kane qene ne pushtet

    Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic May 14, 16:57

  Basha vazhdon te fluturoje si Liza ne boten e qudirave.! Keta e kan humbur fare dhe kjo eshte nje an e mire qe te krijojn terren qe te eleminohet kjo kupol e krimit.
  Keta budallej pellasin per kriminel ne nje kohe qe te gjith jan te penalizuar si kriminel.
  Pra Hajduti pellet kepeni Hajdutin.
  Kjo situat vazhdon gjate dhe ka irretuar jo vetem Evo[ropen pore edhe SHBA-ne.
  Une them qe partneret tabn strategjik nuk duhet tu japin asnje mbeshtetje pasi keta jan te mbushur deri ne fyt me mekate ndaj shqiperise dhe ndaj shqiptarve.!

  Reply to this comment
 8. ELIOT May 14, 17:16

  republika e re ;;;; ,,, ha ha ha me berishen dhe bashen ;;; gjejme republiken e napolen bonopartit ; ik more basha se te gjithe e dime cfare ke bere ti per shqiptaret ;;; korrupsion dhe pallate ;; prandaj lerini zgjedhjet te lira dhe POULLI TE ZGJEDHI PER CILIN … PERSON DUHET TE ZGJEDHI …NE FAKT TI DHE RAMA DUEHT TE JENI NE BURG …POR ….

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA May 15, 00:01

  Date: June 9, 2016 at 1:03:09 AM EDT
  To: Alban Dega <[email protected]

  Opinione

  USA- EU WE LOVE YOU !

  – Pavaresia dhe Clirimi i dyte i Shqiperise

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Bashkimi Evropian u dhane fund spekullimeve, mashtrimeve, trillimeve dhe intrigave te Sali Rrrenes dhe Lulezim Genjeshtarit.
  Ne nje ze , ne nje kohe dhe me te njejtin qendrim ato shpallen hapur e vellazerisht qendrimin e tyre te vendosur kunder SHQUP-it per Reformen ne Drejtesi, si nje emergjence kombetare dhe ceshtje jetike per shqiptaret si popull e Shqiperine si shtet.
  Te votohet Reforma nje minute e me pare dhe cdo deputet te votoje sipas ndergjegjes e vetedijes se tij te lire demokratike dhe qytetare e jo sipas urdherave e nen kercenimet e Sali Impunitetit e Lulezim Antishtetit.
  Cka i dini deputetet! "Ushtare te Partise dhe Shokut Enver" apo marioneta ne duart tuaja te lara me gjak e me hajni! Marrja qofte me impunitetin dhe korrupsionin tuaj pa fund e pa ane!
  Mallkuar qofshi o kusare e vrastare te mallkuar! Eshte "urata" nga mijera nena e motra veja, femije jetime e pleq pa femije te 97-es e Gerdecit, te Orantos e 21 janarit… !
  Thank You US and EU Brothers!
  God bless USA and EU !
  Kjo Reforme jetike e urgjente per shqiptaret e Shqiperine krahasohet me Paavaresine Clirimin e dyte te Shqiperise
  Eshte Reforma qe do te cliroje shqiptaret e Shqiperine nga skallaveria e korrupsionit dhe skllaveria e impunitetit.
  E meritojme !
  Jemi populli me properendimore e me proamerikane ne Bote!
  Jemi populli e kombi i Gjergj Kastriotit Skenderbeut dhe Nenes se Perboteshme Tereza!
  Asnje popull ne Lindjen ish- komuniste nuk shkallmoi ish- diktaturen me barbare me kushtrimin :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  – E duam Shqiperine si Amerika Demokratike!…
  "USA…. EU…
  We love You
  We love You! "
  Ishte edhe thirrja e grevisteve te urise ketu ne Nju Jork kunder "Bandes se Gangstereve " dhe kunder "kesaj Mafie qe ka dale krejt jashte kontrollit " qe na i mori peng jo vetem aspiratat tona por edhe Shqiperine me flamurin e tyre te rreckosur dhe me slloganin " Ne Saliu, me Saliun, per Saliun " te impunitetit e antishtetit.
  Drejtesia vonon por asnjeher nuk harron !
  USA…. EU…
  We love You!
  We love You !
  Donald Lu dhe Romana Vllahutin Nderibi Kombit shqiptar !

  Reply to this comment
 10. RIGONI May 15, 02:21

  O Lulja i LGBythe..i b”””reve po mundohesh te mbahesh gjalle i i mbyturi qe mbaHET NE LESHIN E KOKES…..MORE FUND BASHKE ME QENIN E VICIDOLIT….ATE BYRAZERIN E rADOVANIT TE kATAXHICEVE/…

  Reply to this comment
 11. Alban Dega May 15, 02:32

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

  Reply to this comment
 12. fteri May 15, 08:10

  Bashës do hi kastraveci 136 centimetra i gjatë në bythë nëqoftsë nuk e pranon sot propozimin e SHBA-së .kjo është e sigurtë.Kurse ajo republikë e re është marrëzi !..

  Reply to this comment
 13. Atdhetari May 15, 13:18

  Te pengosh popullin diten e zgjedhjeve, te besh presion per dhune dhe lufte dhe te shkelesh normat elementare te Kushtetutes, do te thote se menderisht dicka serioze nuk shkon, te le pershtypjen se ne politike jane futur aventuriere te rrezikshem.
  Evropa u thote te shkoni ne parlament, shkoni ne zgjedhje. Pd me salihin e lylin ne krye kunder. -Ne nuk shkojme ne zgjedhje me kete kryeminister dhe pa ne nuk ka zgjedhje. -thote lyli. Kane krijuar ate qe ne politike e quajne “nyje gordiane”, nyje qe per nje kohe te gjate me mjetet normale, me aresyetimin normal, me rregullat normale nuk po zgjidhet. Kur u ndodh perpara ketij lemshi, Aleksandri i Madh e zgjidhi, duke i futur shpaten “nyjes” se pazgjidheshme gordiane. Drejt kesaj po shkon edhe zgjidhja e ceshtjes se çader mavrisë…
  Nuk eshte e veshtire, mendoj se ka ardhur koha te hyje ne funksion rruspa apo fadroma popullore.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim