Kopertina 09 nentor

November 9, 2013 14:00

Kopertina 09 nentor

November 9, 2013 14:00
Komento

24 Komente

 1. Shqiptar November 4, 15:18

  ne asnje menyre e me asnje lloj cmimi nuk duhet te futen ne Shqiperi ato arme kimike. Le ti shkaterroje ne Siri Organizata per Ndalimin e Armeve Kimike qe mori edhe cmimin Nobel per kete pune. Sa keq qe i lini shteg futjes se atyre helmeve ne Shqiperi! Si shume naive po na e paraqet Ameriken. Me mire te mos kishe shkruar fare!

  Reply to this comment
  • open your minde November 4, 18:53

   zoti Rama eshte pa kuptim qe te ndalosh hyrjen e plehrave dhe te lejosh hyrjen e helmeve. Le te thone cfare te duan amerimanet, ruset dhe cilido tjeter. Mbroni interesat e njerezve qe ju kane votuar dhe jo interesat e atyre qe premtojne tju mbajne ne pushtet me injeksione. Mos beni gabimet e Berishes

   Reply to this comment
 2. i pashkolli November 4, 15:47

  Ne mund ti kerkojme Keshillit te Sigurimit te OKB-se te njohe Kosoven si shtet anetar ne shkembim te ndihmes qe Shqiperia do i jape OKB-se.

  Reply to this comment
 3. horri bulevardit 2 November 4, 16:19

  shkrim i mire dhe me goxha informacion. me ka bere pershtypje sot nje prononcim i Alfred Moisiut ne media ku thote qe “le te vi se kemi kapacitete” !!!! Skandal! kjo do te thote qe “burrat e Shqypnis” jane te gjithe legena. Ke kujton me te mirin, ai eshte em i shituri. Vend kot

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati November 4, 16:43

   Moisiu eshte burri me idiot i te gjitha koherave –Ai eshte gomar i teri dhe siy ne Shqiperi sic duket ju ben servilin amerikaneve

   Aty ne Shqiperi duhet te ngrihet gjithe populli ne protesta, se ato arme jane te rezikshme dhe ndotja e tyre do ngelet ne tokat shqiptare

   Do infiltrohet ne ujerat e lumenjve , ne ujerat e pishem ne det etj etj dhe do riten semundjet dhe defektet ne lindje ……Ndaj absolutisht Shqiperia nuk duhet ta pranoje futjen e armeve kimike te Sirise

   Ato arme ti marin vendet e medha , qe kane mundesi se ku ti shkaterojne , por jo ne qe jemi sa nje lagje e ketyre vendeve

   Reply to this comment
 4. gurish November 4, 17:45

  SHQYPTARET ME MIRE TE VDESIN NGA URIA SESA NGA LHL-TE E ASADIT.

  Reply to this comment
 5. TEX November 4, 18:49

  Te shohim nese zonja Kodheli do jete dakord. Se kur je ne opozite eshte e lehte te besh si burre apo grua e mire. Te shohim tani nese do mundet te sillet ndryshe nga Imam Ballajdia i arben sali berishes

  Reply to this comment
  • cen lukani November 4, 18:51

   Qeveritarët e sotëm nuk kanë pse të imitojnë si majmunë ishat e kallëpit Berisha, Mediu, Imami etj. Kryeministri Rama nuk ka në kurriz ndonjë hipotekë krimi, që t’i duhet të “blejë” indulgjenca” te amerikanët. Unë besoj se as ai, as Ministrja Kodheli nuk kanë hyrë në ato zyra shteti për të vjedhur, kështu, që nuk kanë pse të pranojnë qorrazi helmet e Asadit në këmbim të mbylljes së syrit për hajdutëri në Shqipëri.

   Reply to this comment
 6. usa November 4, 18:55

  Bravo!

  Reply to this comment
 7. boi November 4, 19:00

  Keta flliqesira e shkaterrojne kete vend sepse e kane ne gjak servilizmin dhe nenshtrimin karshi me te fortit.

  Reply to this comment
 8. lali K November 4, 19:08

  Po se Amerika mbeshtet Al Qaiden, sa i shpenzon keto dollare per kete organizate terroriste ne Siri le ti marre armet kimike ne shtepine vet. Ajo e kerkoj nje gje te tille dhe ta bejem shpenzimet eveta. Nukbesoi se do te shkaterrohen keto arme sepse Amerika nuk pagun asnje kacille. Por edhe Asad nuk i paguan sepse nuk eshte shqetesimi i tij, por i Amerikes. Ai qe eshte i shqetesuar le te marre masa dhe le te paguaj. kete ka kapitalizmi ne Amerike e kudo ne bote.

  Reply to this comment
  • geg hyseni November 4, 19:09

   Mareveshja Kerry-Lavrov per zhdukjen e armeve kimike ku jane 1000 ton lende kimike me kete mareveshje perfitoi Assadi ne kohe dhe ne forcimin e pushtetit te tij ndersa rebelet jane mish per top,fitoi Lavrovi me nje diplomaci fine ,ndersa tani Assadi luan poker me SHBA duke i thene se keto armet kimike per tu shkateruar kerkojne shpenzime dhe duhet 1 miliard dollare prandaj duhet ti paguaje SHBA dhe ti marin ne Amerike sepse na ndotet abjenti ketu ne Siri.tani Assadi flet per shtate pale qefe sepse ruan pasurine e tij maramendese se dyti Rusia fitoi nje vend strategjik sic eshte Rusia dhe mediat Ruse dhe sllave lavde Putinit dhe Lavrovit..Amerika ka nje ushtri dhe teknologji me te avancuare ne bote kete e pranojne edhe armiqte e Amerikes..

   Reply to this comment
 9. Kristaq Bashari November 4, 19:08

  se pari amerika eshte e interesuar per shkaterrimin e LHL si ant are e keshillit te sigurimit ,por barren e ka OKB-ja dhe Rusia qe ka furnizuar Sirine.
  kur nuk e merr persiper Franca qe ze vendin e trete per prodhimin e LHL cmund te beje shqiperia qe edhe ato kapacite njerezore qe kish ne kohen e Enverit I coi per skrap.
  Territori I shqiperise eshte I vogel ndersa Rusia ka step a dhe siberine ku dhe ti leash pa asgjesuar helmojne. Mjedisin dhe kafshet por Jo njerezit,se ka siperfaqe te pa banuara
  Se dyti Te luash me emrin e amerikes kur ajo nuk eshte prononcuar per nje gje te tille eshte metode berishiste qe na peplaste ne fytyre cekun e bardhe.Dhe vertete I bardhe ishte pa dollar e pa firm.
  mos luani me token ,mos helmoni nenen per te mare ca valute e mallra teak gabi
  do ju mallkoje gjaku dhe djersa e a tyre qe e design shqiperine zonje

  Reply to this comment
 10. tanino November 4, 19:26

  STOP lhl STOP

  Reply to this comment
 11. horri bulevardit2 November 4, 19:31

  Pa diskutim qe nuk duhet te vijne ato helme tek ne. Por kur shof qe del ne proteste edhe familja Berisha me vjen per te vjelle nga marrazi

  Reply to this comment
 12. TEX November 4, 19:31

  po zotni Basha pse nuk flet per ket ceshtje?

  Reply to this comment
 13. ushtaraku November 4, 19:54

  Mbesa e Saliut e di me mire kete pune 🙂 Pas saj, vjen Arjan Cani 🙂

  Reply to this comment
 14. Arben November 6, 11:09

  Ky Sazan Guri te shporret prej aty bashke me dhendrrin e Saliut. Esht vecse nje sahanlepires i qeverise per te mbrojtur interesat e familjes se tij.

  Reply to this comment
 15. ardi November 6, 11:28

  Pra pak kohesh,Lavrov i ftuar nga komuniteti ruso-grek,i beri thirje qytetarve te tyre qe te bejne pushime ne Greqi.Menjehere nje dipllomat Rus nga Amerika,dha nje gjysmen lajmin per angazhimin e Shqiperise ne kete procest.Pra ky menjehere e zbertheu fjalen e Lavrovit.
  Ne vazhdim te kesaj shohim nje angazhim te mediave Sllave(Ruse + Serbe),per gati reklamen qe po i bejne Shqiperise per angazhimin e saj ne kete mesele.Qellimi i qarte,neser do ti bejne me shume reklame kesaj historie,tek turistet e pritshem qe mundet te vizitojne Shqiperine.Kjo eshte nje arsye e mjaftueshme per te organizuar nje proteste para ambasades Ruse.Punonjesit e agjensive turistike,hoteleve dhe gjithe prodhuesit apo tregtaret e produkteve qe furnizojne keto hotele,Ne qe kemi vendosur te jetojme ne kete vend,duhet te marrin pjese ne kete proteste e theksoj :Para Ambasades Ruse.
  AKIP-i,ose me thjeshte z.Sazan duhet te organizoje urgjentish nje referendum popullor,per te gjitha problemet qe kane lidhje me mjedisin.Ky referendum eshte nje arme e mire ne dore te atyreve qeveritarve qe e duan kete vend,te cilin :”Ja kemi marre ne perdorim brezave qe do te vijne”,pak a shume keshtu ka thene edhe KM yne aktual.
  Ne takimin e te enjtes do te isha i kenaqur nqs z.Sazan nqs do te me ngarkonte ndonje detyre,per ta organizuar sa me mire kete Referendum.
  Respekte per artikullshkruesin,por s’jam aspak dakort me te,ne momentin ku ai keshillon qeverine per variantet e mundeshme per pranimin e ketyreve armeve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*