A u fol në Bundestag për “dorëzimin” e Tahirit, Rama: Për çfarë më pyetën

April 26, 2018 18:28

A u fol në Bundestag për “dorëzimin” e Tahirit, Rama: Për çfarë më pyetën

 

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se gjatë vizitës dyditore në Gjermani është diskutuar edhe për çështjen e Samir Tahirit.

Pyetjes së gazetarëve nëse i është kërkuar që Tahiri t’i “dorëzohet” drejtësisë, Rama pranoi se ka patur një interesim në Bundestag.

“Është bërë një pyetje në komisionin e çështjeve evropiane dhe pozicionin tonë. Pyetja ka pasur të bëjë në thelbin e shqetësimit, edhe me baltën e eksportuar atje dhe tregimin e deformuar që është bërë atje”, tha Rama duke nënkupton opozitën shqiptare, ndërsa theksoi “por ne kemi qenë në Gjermani dhe jo në Venezuelë, që të kapim këtë dhe ta çojmë para drejtësisë. Dhe ata në Gjermani këtë e dinë se është çështje e drejtësisë që kur marrin qumështin e nënës”.

Konferencën e plotë të Ramës e gjeni KËTU.

April 26, 2018 18:28
Komento

4 Komente

 1. info analitike April 26, 19:01

  Ha ha po pse more shoke akoma nuk e besoni ju qe Tahorri eshte nje nder kushtet e BE se. Ore se MOS i t’ha Kazan edhe Testo Merkelit qy kriepsikoja apo e mbajti veten. Teto Merkeli nuk ta perton tani, AQ me teper qe due pressioni politik i brendshem i dijton nje politike sa me rigorose me vendetta si Shqiperia ku lulezon krimi, korrupsioni che droga.

  Reply to this comment
 2. Hammerhaituri April 26, 19:07

  Ne artikullin e Reuter it thuhet qe Rama tha para Bundestagut se do ishte me pasoja mos hapja e negociatave ketu vazhdon ai nuk nenkuptoj vetem radikalizmin mysliman !!!
  Me ose pa negociata radikalizmi nuk duhet te kete vend ne Shqiperi!!!! Ku jemi ne Palestine??
  Ky qe autogol Ediiiii !!!!!!

  Reply to this comment
  • Dibrani April 26, 21:08

   Rama eshte Donkishoti qe lufton me mullit e eres,..per ti mbush mendjen Merkelit,..qe ta fus ne Europ si lyps

   Reply to this comment
 3. leka i madh April 27, 10:02

  po ç’mutin don qe fut ne loje edhe venezuelen? kur do mesoni mos beni krahasime te kota?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*