A u përmbyt autostrada nga palmat e Kasharit? Rama sqaron situatën

December 1, 2017 18:15

A u përmbyt autostrada nga palmat e Kasharit? Rama sqaron situatën

Kryeministri Rama ka mbledhur për të raportuar për situtën në vend pas përmbytjeve Komitetin e Emergjencave të Kryeminsitrisë.

Gjatë mbledhjes ku folën disa prej ministrave Rama tha se:

“Pa i hequr asnjë presje asaj që kam thënë, për falënderimin e kryetarit të Partisë Demokratike për të na dhënë mundësi për të qenë në punë, por ka pasur dhe zëra cinizmi që i kanë vënë fajin palmave Po ashtu thanë se është hapur Bovilla dhe Kasharin. Autostrada u mbyt për shkaqe të tjera dhe mbështes ministrin e Brendshëm. Aty është ndërhyrë drejtpërdrejt në sistemin e shkarkimit. Ne nuk do të falim asnjë përgjegjës për atë situatë, do ti shkojmë deri në fund.”

“Do të identifikojmë në të gjitha akset të gjitha bëmat apo ngrehinat që janë në rrugë. Natyrisht në shtete më të zhvilluara nga Shqipëria ndodh që të gjunjëzohen nga këto situata. Ama është e sigurt që ne jemi sot të mirë organizuar dhe të bëjmë detyrat e mirë caktuara. Bilancin e plotë ta bëjmë në fund të vazhdojmë të jemi në terren. Nëse pritet që Vjosa të arrij pikun e saj dhe besojmë që ta përballojmë siç duhet” shtoi më tej kryeminsitri.

 

December 1, 2017 18:15
Komento

1 Koment

  1. niku December 2, 11:31

    BRAVO BRAVO BRAVO
    PUNA JUAJ IA MBYLL GOJEN QENEVE QE LEHIN HAM HAM HAM

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim