Abdeslam nuk do të bashkëpunojë me drejtësinë

March 24, 2016 11:14

Abdeslam nuk do të bashkëpunojë me drejtësinë

I dyshuari kryesor i sulmeve në Paris, Salah Abdeslam ka ndryshuar mendje në lidhje me bashkëpunimin e tij me drejtësinë belge dhe nuk do të kundërshtojë ekstradimin e tij nga Belgjika në Francë.

Lajmin e ka bërë të ditur avokati i tij , i cili ka thënë se:  “Ai do të donte të që nisej për në Francë sa me shpjet të ishte e mundur”, shkruajnë mediat franceze.

Sulmet vetëvrasëse në Brusksel ku mbetën të vdekur 31 perosna dhe u plagosën qindra të tjerë, u lidhën me arrestimin e tij nga ana e policisë belge.

Më parë avokati i tij, kishte deklaruar se Abdeslam kishte ndërmend të kundërshtornte ekstradimin e tij në Francë dhe do të bashkëpunonte me organet e drejtësisë begle.

March 24, 2016 11:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*