Abuzimi me ndihmat ekonomike, në gjyq ish-zyrtarja

July 9, 2014 08:17

Abuzimi me ndihmat ekonomike, në gjyq ish-zyrtarja

Një tjetër ish-zyrtare vendore përfundon në gjyq për abuzimin me fondet e invalidëve dhe ndihmave ekonomike. Ditën e djeshme, Prokuroria e Lezhës dërgoi për gjykim kërkesën ndaj Liza Kola, administratore e Zyrës për Ndihmën Ekonomike në komunë Ungrej, e akuzuar për “shpërdorim detyre”, me një dëm ekonomik në vlerën e rreth 1 milion lekëve të reja. Dy ditë më parë u dërgua për gjykim nga Prokuroria e Korçës edhe ish-përgjegjësja e Ndihmës Ekonomike në Bashkinë Leskovik, Lisabeta Vezuli, me një dëm prej 4 milionë lekë të reja në fondin e PAK, duke futur të paktën 25 emra në listën e përfituesve, që në fakt rezultoi se nuk u takonin. Ashtu si dhe për Vezulin, për Kolën është vendosur që gjykimi të bëhet në gjendje të lirë, me akuzën “shpërdorim detyre”…

Shkrimin e plotë mund ta lexoni në versionin print të gazetës DITA. 

 

 

July 9, 2014 08:17
Komento

1 Koment

  1. Naci July 9, 08:49

    Per Lizen e Mirdites nuke perben ndonje cudi te madhe se vjen nga vendi i cubave te Saliut..po kjo Liza e leskovikut!!!!! Apo mbase eshte diku komshi me fshatin e Likes Mones ….nejse dava hajdutesh qe i merr persiper ortaket e tipit Gjin Gjoneve te dalin te pafajshem.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*