Abuzimi me pronat në bregdetin e Spillesë, gjykata lë në burg 11 ish-zyrtarët

November 16, 2017 14:53

Abuzimi me pronat në bregdetin e Spillesë, gjykata lë në burg 11 ish-zyrtarët

Gjykata e Kavajës ka lënë në “arrest me burg” të arrestuarit për tjetërsimin e pronave të paluajtshme në bregdetin e Spillesë.

Seancat për caktimin e masave të sigurimit personal kanë nisur paraditen e sotme dhe kanë vijuar për disa orë.

Në përfundim të secilës prej tyre gjykata ka vlerësuar arrestimet e kryera dhe vendosur “arrest me burg” për 11 të akuzuarit.

Mes tyre është edhe Seid Çikalleshi, vjehrri i ish-kandidatit për kryetar bashkie, Elvis Rroshi, që u dorëzua këtë të enjte në polici.

November 16, 2017 14:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim