Abuzimi me rrugët, lirohet nga burgu ish-kreu i ARRSH Dashamir Xhika

July 26, 2018 13:49

Abuzimi me rrugët, lirohet nga burgu ish-kreu i ARRSH Dashamir Xhika

 

Ish-kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika do të presë në shtëpi hetimet që do të zhvillohen ndaj tij për tenderin e rrugës Tiranë-Elbasan.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë për Xhikën nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”.

Ndaj tij rëndon akuza e shmangies së Bordit, si dhe ka përftuar 35 milionë dollarë pa një studim.

l.h/ dita

July 26, 2018 13:49
Komento

7 Komente

 1. Arben July 26, 14:03

  Nashi jepini edhe nja 200,000 dollar demshperblim

  Per.burgun.

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi July 26, 14:32

  Epo ky e meriton se detyren ka bere. LSI kete pune ka. Te vjedhe. E ketu keta gjyqtaret jane per ti varur nga gjuha jo te kalojne ne veting.

  Reply to this comment
 3. info analitike July 26, 15:36

  Nje tjeter sukses i vettingut apo jo shoke? Po pastrohet llumi!

  Reply to this comment
 4. perkthyesi July 26, 17:15

  E kam thene gjiithmone ne komentet e mia se duhet te tregohemi shume te rezervuar per reformen ne drejtesi (vettingun). Fakti qe nje pjese e llumit po I a hedh paq.. tregon dhe nje here se sa e vestitire, per te mos thene e pamundur, eshte vendosja e shtetit ligjor te ne.

  Reply to this comment
 5. mirel July 26, 18:47

  Suksesi i radhes i Reformes se Ramutit

  Reply to this comment
 6. lana July 26, 20:16

  I pari Zagajnori i dyti xhika e keshtu me radhe dhe populli si gjithmon ka ngrene e do haje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*