Votohet “komisioni i veshit”, opozita largohet. Islami, Dogjani e Kadeli votojnë pro

Redaksia Online April 29, 2013 12:50

Votohet “komisioni i veshit”, opozita largohet. Islami, Dogjani e Kadeli votojnë pro

Kuvendi ka miratuar vetëm me votat e maxhorancës ngritjen e një komisioni hetimor për incidentin e Vjenës. 71 deputetë të pranishëm në seancën e sotme kanë votuar pro, ndërsa opozita është larguar nga salla para votimit. Në votim kanë marrë pjesë edhe tre deputetët socialistë, që pak kohë më parë shpallën largimin nga forca politike për të cilën janë votuar: Kastriot Islami, Gjovalin Kadeli dhe Asllan Dogjani. Kryetar i komisionit hetimor është deputeti demokrat Fatbardh Kadilli.

 

Komisioni hetimor për veshin e Eginit, Ruçi: Vendimmarrje e jashtëligjshme

Ngritja e një komisioni hetimor për të ashtuquajturin incident të Vjenës është futur në rendin e ditës të punimeve parlamentare. Konferenca e kryetarëve miratoi sot rendin e ditës të seancës së sotme, ku përfshihet edhe kërkesa e maxhorancës për ngritjen e këtij komisioni hetimor. Opozita nuk mori pjesë në Konferencën e Kryetarëve.  Ndërkohë, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, tha në një prononcim për A1 Report, se një vendimmarrje e tillë është e jashtëligjshme. “Vendimet nuk mund të merren brenda 2-3 ditësh. Sipas rregullores së Kuvendit, duhen të paktën 15 ditë për të shqyrtuar kërkesën dhe për ta futur në rend dite. Axhendën e Kuvendit nuk mund ta bëjë PD-ja”, tha Ruçi.

 

Komision hetimor për incidentin e Vjenës, PD depozitoi të premten kërkesën në Kuvend

Pas deklaratës së kryeministrit Berisha dje në Kuvend se do të ngrihej urgjentisht një komision hetimor për incidentin e Vjenës, deputetët e PD-së nuk kanë vonuar për të mbledhur firmat. Ata kanë depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni që do të hetojë incidentin mes kreut të PS-së, Rama, dhe diplomatit Egin Ceka.

Incidenti që u propagandua nga maxhoranca si një skandal i madh, ndërsa organizatorët austriakë të eventit as nuk e dinin se kishte ndodhur pritet të përdoret shumë në fushatën elektorale që tashmë është çelur.

 

“Absolutisht ditën e hënë” Berisha do ngrejë “komision hetimor” për Ramën

Berisha e humbi qetësinë dhe ngriti tonet e zërit, duke përsëritur disa herë se një komision hetimor do të shqyrtojë incidentin që nga e hëna. Gjatë shpërthimit të tij, Berisha u tha deputetëve të opozitës se “jeni të pashpresë”, “thoni ç’të doni, komisioni do ngrihet” .

“Ju jeni të pashpresë, bërtisni sa të mundeni. I propozoj grupit parlamentar të nisë punën për ngritjen e komisionit parlamentar për këtë akt të turpshëm. Ulu more aty. Ditën e hënë ky parlament voton komisionin hetimor parlamentar. Akt i turpshëm, amoral, që nuk ka ndodhur kurrë, agresion i një diplomati të ri nga kreu i opozitës. Absolutisht, ditën e hënë do të votohet. I keni faktuar ju se sa mund të na pengoni ne. Ai ju tërheq ju nga turpi në turp, nga humbja në humbje, nga disfata në disfatë. Kryeministri do të përdorë të drejtën kushtetuese për të thirrur komision parlamentar. Thoni c’të doni. Kur ju rraf ju, nuk flisni”, tha Berisha.

Ndërsa kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, tha se Rama u prit me respektin që i takon nga kreu i shtetit austriak dhe shefi i OSBE-së. “E priti kreu i atij shteti, që ti ke tre vjet që i lutesh të vijë. Ai takoi kreun e OSBE së për të zgjidhur ato probleme që ke shkaktuar ti për votën e lirë. Edi Rama dënoi në përgjigje të interesimit të auditorit nepotizmin dhe mungesën e profesionalizmit në trupën tonë diplomatike. Djali diplomat në Vjenë dhe i ati kryediplomat në Romë. A ka më nepotizëm se kaq? Ky djalë ka anatemuar me shprehje aspak diplomatike papën. Kryeministri do të duhej t’i kishte kërkuar falje Ramës, popullit dhe ta shkarkojë nga detyra diplomatin në fjalë dhe jo ta marrë në mbrojtje. Ky është turpi i vendit tonë, i atij që e ka bërë dhe i juaji që e merrni në mbrojtje. Edhe dy muaj keni, por ky turp që i keni vënë Shqipërisë do të zgjidhet nga ata që do të vijnë pas jush”, tha Ruçi.

 

Redaksia Online April 29, 2013 12:50
Komento

85 Komente

 1. juna April 25, 16:09

  Ne grindemi ne internet dhe rropatemi per te nxjerr jeten, ketyre plehrave si Ceka me shoke u mjaftojne ca lepirje me llape ndaj Saliut qe te shperndahen neper punera paraitesh me status diplomati neper kryeqytete e europes. Dhe jo vetem ky. Me keta nuk mjaftojne fjalet. Duhet nje permbysje dhe nje ndeshkim i pashembullt. Shpresoj qe Rama te tregoj pas zgjedhjeve se ka brenda pak nga celiku qe tregoi duke i shkulur veshin ketij legenit muhaxhedin te Cekes. Shpirti i popullit nuk qeteohet ndryshe. Dhe me nje popull te trauar Rama do kthehet shpejt ne nje te urryer njesoj si Berisha sot

  Reply to this comment
  • lbraka April 25, 16:37

   Ky djali i Neritanit bashke me shikasit e Berishes ka detyruar nje botues ca vite me pare te djegi librat e Migjenit

   Reply to this comment
   • ANDY April 29, 13:28

    Qeveria e Saliut nuk ka me cfare tjeter te merret dhe merret me liderin e OPOZITEN, edhe nje here tjeter tregojne se qeveria e Saliut ka falimentuar.

    Reply to this comment
    • Sneki April 29, 13:47

     Sikur nuk e dinim qe do te ndodhte keshtu. Sigurisht qe do te miratohej sepse parlamenti eshte kthyer ne nje tufe robotesh qe skane te drejte te flasin dhe te mendojne por vetem te votojne pro Saliut. Cfare thote ai eshte ligj per ata sepse ai qe i del kundra duhet ta mendoje shume mire kete gje. Por ky komision eshte komplet nje farse e kot, qe nuk do te arrije te zbulojne asgje sepse ajo ngjarje u sajua nga vete ata, me nje qellim te vetem te demtojne figuren e Rames.

     Reply to this comment
  • gzimi April 25, 16:57

   e bukura eshte qe Migjenin sot e permend Jozefin leshi, kur para do kohesh njerzit e saj ne Shkoder mbyten qytetin me llafe qe migjeni i ndjere nuk keka shqiptar. C hipokrit ordiner jane keta dreqer, qe oti i vrafte duke nisur nga ai karagjozi i dhunshem qe kane ne krye

   Reply to this comment
   • m98 April 25, 23:05

    Ore e njihni ket Eginin ju? po ta njihni do qeshnit me kete qe po ndodh

    Reply to this comment
    • indrit April 26, 08:41

     cfare do ndodh pas 23 qershorit me mediat mercenare qe kane vite qe vjedhin taksat bashke me Saliun duke na shitur per burre te mire skizopsiqikun sali? Pyetje per z.Rama dhe kehsilltaret e tij kjo

     Reply to this comment
    • ILDI April 29, 13:24

     Po Egi eshte nje njeri i pavlere qe e ka marre ate post fale babait te tij sepse me merita nuk do ta kishte marre kurre.

     Reply to this comment
    • Besnik April 29, 13:24

     Cfare mund te presesh nga keta kriminele qe e sajuan vete kete incident sepse duan nje gje me se te merren dhe te shkepusin vemendjen e publikut. Nuk do te arrijne asgje me kete komision sepse e vereteta ka dale me kohe ne shesh, por keta do ti bejne vetem nje certifikim kesaj te veretete. Ata thjesht e ngrejne kete komision per te prishur imazhin e Rames ne publik, por nuk do ja arrijne nje gjeje te tille.

     Reply to this comment
  • qerosi April 25, 22:09

   Veshi i Eginit nuk ehte asgje… Ah ca meritojne keta. Po nuk ka burra ajo PS=ja e mbarume. Burrat ne Shqiperi kan ikur te leshi Jozefines

   Reply to this comment
  • sali trapi April 25, 23:34

   Nuk di te ket njeri qe shkakton me shum urrejtje se ky Berisha kur flet. Prandaj rri me 200 truproja diteziu

   Reply to this comment
  • video April 26, 14:06

   Neritan rri ne krye te misionit ne Rome per 3 muaj qe te kane mbetur. Pastaj ik shkul veshet e Saliut

   Reply to this comment
  • hasani April 29, 12:14

   Nje saktesim per te gjithe koleget e respektuar. Rama nuk i ka shkulur veshin- i ka futur gishtin e mesit ne vesh eginushkes, dhe ketij i vjen turp ta thote. E konfirmuar nga diplomate te pranishem ne takim.

   Reply to this comment
  • ILIRI April 29, 13:15

   Ka shume te drejte Z. Ruci, ky akt eshte i jashligjshem por Saliu nuk njeh ligje, diktatori nuk i njeh ligjet e vendit.

   Reply to this comment
  • INDRITI April 29, 13:18

   Kjo eshte nje histori e sajuar nga Saliu per te prishur figuren e Rames para zgjedhjeve lokale, por nuk do tja rrije dot sepse e dime te gjithe se kto jane vetem histori qe ka pergatitur Saliu.

   Reply to this comment
 2. iliriTirane April 25, 16:11

  Djali Cekes eshte koqe kandari me te meta mendore, por me koqe eshte AI qe i del ne mbrojtje gjoja ‘SKANDAL DIPLOMATIK”. Ky veprim i SRB eshte ne cmenduri e siper, nje vrime ne uje.
  Deri me 23 qershor nga ky K/PUSHTetar vetem skadale do kemi, po ndjen friken.

  Reply to this comment
 3. Genti April 25, 16:21

  Egin Ceka ndodhet ne Vjene vetem e vetem se eshte i biri i Neritan Cekes. Te gjithe shqiptaret e qyteteruar duhet te ndihen te turperuar qe sherbimi diplomatik eshte katandisur ne agjenci punesimi per familjaret e pushtetareve.

  Reply to this comment
 4. Eljart April 25, 16:22

  Sa njeri banal qe eshte,te vjen per te qare qe nje injorant vendos per jetet tona,e mjera Shqiperi!!
  Po kryetarja e parlamenit,si ka mundesi te jete aq arrogante,c’eshte kjo edukate,sa TURP,dhe populli prap i voton,pasi eshte dy here me banal se keta te dy,i gezofshi…

  Reply to this comment
 5. BAY AREA Ca. April 25, 17:57

  Gjendja e te semurit kronik pacientit Sali Ver Palla, i eshte renduar shume nga gjendja shendetsore dhe ka kaluar ne skizofreni. Duhet izoluar se eshte shume agresiv, sipas raportit mjekesor eshte me i dhunshem se ne v.1997. I kerkojme Ministrise se Shendetetsise te rihapi spitalin e te cmendurve ne Vlore, ku nje ambjent te jete per specien ne fjale dhe nje dhome pritje per vizitoret qe do te vine nga 4 anet e Shqiperise per ta pare. Dhomen e pritjes e ka privilegjin ta Drejtoji z. Zhozi, qe ta ruaj se mos i vjen ndonje leckaman apo me zhele, per t’u tallur me te semurin psiqik Sali Ver Palla,

  Reply to this comment
 6. Mark uk April 25, 18:01

  Ne qoft se e ke baba qe i del per zot edhe ne se ilegal ju pergezoj.Pse fyeni kur une nuk ju kam bere as edhe nje te keqe.As me nifni as nuk ju njof.Si do qofte jo se ja vlen te merrem me ju.Dukesh se cfar edukimi ke marre e cfar prindersh keni.Nuk po ju fyej se te 99 me ti thene ju i meritoni.Sikur te ralizohej nje takim me ju,nuk do ju binte ndermen te fyeni njeri.

  Reply to this comment
  • zoge April 25, 18:54

   mark .uk mos u zgjero si shume se se rruan kush per ty mos u hiq si i forte se ta shklyej tarravicken fort fol si njeri ketu e jo duke bere presion e more vesh pusht shpreh mendimet e tua e pik jo te na hiqesh si gangesterr …

   Reply to this comment
 7. kris April 25, 19:11

  Mua me vjen keq qe i kushtoni kaq vemandje nje personi, Mark.uk, qe eshte analfabet.Keto plehra i kane mbetur Berishes qe ta mbrojne.Me falni, Jozi tha sot ,se Berisha komunikon ne FB me reth 550 mije apo 1 milion te rinj..?! Vendi duhet te pastrohet nga keta si Berisha dhe Topalli e CO. qe jane, me e pakta , injorante dhe pak KRIMINELE!

  Reply to this comment
 8. LORA April 25, 19:44

  Hajde krijoje komisionin hetimor me eunuket e tu shpirtdhjere;po derman nuk gjen dot.
  E ke hesapin me shqiptaret o dr.dhjeramani; rrekesh te gjesh prehje me mender-komisionet e tua te hic-produktit.,,,Sa do gajasemi me ty dhe gjirizet qe do te nxjerresh nga goje-haleja jote,deri ne 23 qershor.

  Reply to this comment
 9. tomorri April 25, 20:25

  Populli duhet te ruaje gjakeftohtesine para ketyre presioneve te kreminelit Sali Berisha.Ai nuk do lere gur pa levizur per te mbajtur me shprese ata qe mban prane vetes se tije.Ai tani te mbyt si ai qe ne momentet e fundit kapet pas fijes se kashtes.Une dhe shume te tjere ketu ne perndim kemi besim se edhe kete furtune te tradhetrit Sali z. Edi Rama duhet ta kaloje me gjakftohtesi dhe me me shume mençuri,duke shpalosur te gjitha idete e qarta para elektoratit i cili tani mbas daljes se karafilit kreshnik ne skene si tradhetar mbi tradhetaret e ka vendosur se ku do ta çoje VOTEN e cila katerciperishte kete here duhet te jete plumb ballit per tradhetret dhe kreminelet e shqiperise me ne krye Sali Berishen.

  Reply to this comment
 10. amatori April 25, 21:59

  ky ka vetem nje huq kujton se ben te fortin kur bertet !

  Bertit se do te bertasesh me fort mbas 23 Qershorit!

  Reply to this comment
 11. Daja April 25, 23:24

  Lavire politike, babe e bir. Po ky qen i terbuar qe ka kercenuar ne mes te Parlamentit “qe te vras”, apo i harroi? Po djalin e Haklajave qe tha e dua “gjalle a vdekur, apo harroi? Por do t’ja marrin hakun te gjithe mabs 23 Qershorit.

  Reply to this comment
 12. Devolliu April 26, 02:18

  E gjeti një sebep Salih Shpellari.
  MOS U MERRNI ME KQZ-në, as me krimet e Saliut; merruni me të birin e Cekës.

  Reply to this comment
 13. Ertp April 26, 05:34

  Mos u merni me fjale te kota.dihet kush eshte Sala dhe ato qe i qendrojne prane.aq me hsume te flasim per ato aq me shume i ngrehet vlera.kryeministri nuk meriton as-edhe-nje fjale nga ne .po na detyrohet shume ,aq shume sa nuk do ti mjaftonin 5 jete per te syer bor hin qe i ka ketij populli,dhe ketije vendi.me mire do te flasi data 23 qershore.kure do te shikojme nje fytyre te deformuar nga mellefi dhe keqeardhja e largimit nga pushteti.perqendrohuni o shqiptare ne te ardhmen tyaj,dhe filloni dhe mendoni sikure Saliu te mos te jete ne pushtet.vetm keshtu mund te hecim perpar .dhe vetem keahtu mund ta injorojme politiken e tmerrshme ,qe ka krijuar ky hale.

  Reply to this comment
 14. Mark.uk April 26, 08:30

  Me vjen keq qe prisni tu japin nje dhjetmijlekesh per te henger nje hamburger per votuar.Do ti thonja nje zoge qe ne komentin e saj fyen,gjej nje menyr tjeter per nje dhjetshe se i ben qefin edhe vehtes.

  Reply to this comment
  • zoge April 26, 08:48

   mark.uk qefin mund ta gjej vetem me mamicen tende e more vesh bastard ,dhjetmijelekshin ja coj plakes tate per tampon mbasi tja kem zberthyer pjeshken ,po ik tani boll u hoqe ideollogu i lokut sali…

   Reply to this comment
 15. SALI HAJNI April 26, 11:56

  sikur ti kishte hyp sipêr ati pleh mir do ja kishte ba asht ba trupi diplomatik vetem -jozefina ma dhanur -neritan ceka te birin ekan privatizu shqiperine qa jan keta lopqar kane zbrit ne tirane me morra sot jane ba me porshe kuku per ne qa na ka gjet

  Reply to this comment
 16. amali April 26, 14:28

  kjo eshte nje turp me i madhe i diplomacise shqiptare prandaj nje turp qe Rames i vihet nga mbrapa!!

  Reply to this comment
 17. sara April 26, 14:29

  delenxhi ka per te ngelur, nje komunist i pa ndrequr ka per te qene gjithmone ky gomari se nuk i hoqi nje here keto vese prej te cmenduri

  Reply to this comment
 18. sara April 26, 14:30

  dhe ky do te jete ne krye te qeverise se ardhshme…. ekush do ta votoje kete njeri kaq pa kulture dhe etike!! Nuk e di por nuk mund te quhet nje njeri me keto vese Politikan prandaj sa me shpejte te merret nje vendim per kete horrin!

  Reply to this comment
 19. koli meka April 26, 14:32

  Hajde se duhet me i ra dhe ketij tani qe ka dy drasa manget…. do te jete dhe politikan ky hihihih

  Reply to this comment
 20. goli April 26, 14:33

  hajde hajde cfare perfaqesimi do na bej ky ne te ardhmen… ky do na flliqi fare mire qe nuk i miratoi 3 ligjet por dhe me keto gjera ne kurre nuk kemi si te furemi ne BE- me delenxhij te tille!

  Reply to this comment
 21. goli April 26, 14:34

  Per te eshte pak te ngresh nje komision hetimore por duhet te shfaroset fare nga politika shqiptare njerz te tille lloji!!

  Reply to this comment
 22. miku April 26, 14:35

  Ky do te jete e ardhmja e Shqiperise …..

  Reply to this comment
 23. dora April 26, 14:36

  Per mua eshte turp te votoje per ate lloj njeriu qe nuk di sjellje me minimale!!!

  Reply to this comment
 24. realisti April 26, 14:51

  por per veshi e kapi .. pse jane bere keq nje pjese ,nuk i tha se do ta bej fytyren si kepuca , eke mamane k.. apo motren p.., pastaj babe e bir ne dipllomaci tani ne demokraci ..vetem soji i ketyre qenka i zgjuar …ne kohen e atij mikut i jati me cikic ne brez rrinte tere diten ,ne kohen e nanos minister ..etj .. etj por mjaft meketo fise harbote.. rrofte demokracia qe ja u nxorri bojen te gjitheve, pale babai i del zot te birit .. bir amake ,,etj etj.,, qe ne kete moshe ai ka ne bark majmun….

  Reply to this comment
 25. Mark.uk April 26, 15:09

  zoge. Mendova se je femer per ket ju kerkoj te falur.Ju qenkeni mashkul,Qenke i dashuri i ati qe ju e delni zote.

  Reply to this comment
  • zoge April 26, 16:33

   mark .uk po ik more sallator se ti qenke me fiksime mer psiqik i kalbur ,bjere 1 here mamicen tende se do ngelesh i kenaqur dhe ti, mire thoshte njeri ketu qenke me te vertet analfabet

   Reply to this comment
  • ILIA April 26, 16:52

   O Mark u bere tabele qitje dhe inatin e talebanit ta zbrazen te gjithe ty,rri rehat dhe mos i dil ne mbrojtje Sharlatanit CEKA se ata e kane ne terezi ,edhe ne kohen e xhaxhit NERITANI ka bo qef edhe ne kete pseudodemokraci po bos eshte prape me X5 te bytha ne dispozicion.Si ta marre Edi si ta mbaje turkofagu Berisha populli gishtin pas e ka gjithnje..

   Reply to this comment
 26. ediora April 26, 15:50

  a ka me turp se kjo sjellje prej gangsteri qe ben lideri i PS! Nuk me duket fare normale edhe sikur vetem te kete folur me tone te ashpera!

  Reply to this comment
 27. komshiu April 26, 15:59

  Nuk ke cfare te presesh nga njerezit e deshtuar ne te gjitha hapesirat e jetes dhe nuk ke cfare te presesh!!

  Reply to this comment
 28. ARBEN DUKA April 26, 16:12

  si ps dhe pd nje fytyr kan pandaj mos u besoni se jan vjeteruar jan te lodhur shum mavrinjt

  Reply to this comment
 29. koli April 29, 08:29

  Berisha akuzon te majten si shtepine e ishbllokmeneve dhe vete maloku ekstremist komunist sillet njesoj. Emerimet nepotike jane copy-paste e regjimit te vjeter kur neper ambasada e pune te mira vendoseshin sahanlepiresit e Enverit. Mbas 23 Qershorit mbylleni ne cmendine plakaruqin e rrjedhur, celesin hidheni ne Bjeshket e Nemuna…

  Reply to this comment
 30. ANA April 29, 11:46

  Po ikni more se late name pas veshit te Eginit…u be ky palo diplomat legjende…..

  Reply to this comment
 31. ANASTASIA April 29, 11:47

  Vazhdoni te shkelni kushtetuten Berisha, ngrini komisione hetimore 1 muaj para zgjedhjeve…sepse je mesar ti te shkelesh ligjet e ketij vendi……..

  Reply to this comment
 32. cama April 29, 11:47

  Ngritja e një komisioni hetimor për të ashtuquajturin incident të Vjenës është futur në rendin e ditës të punimeve parlamentare. kjo qeverisie vetem gjera te pa ligjshme di te ngre. mjaft me Berisha se po behesh qesharak ne syt e gjith njerzise, megjithse ty aq te ben. duhej te beje komision hetimor per familjen tate dhe pastaj te flisje per te tjeret, pra ti nuk ke kredo morale ta besh nje gje te till

  Reply to this comment
 33. ARSI April 29, 11:48

  Po Berisha kete Eginin duhet ta kishte bere minister te jashtem qe te na ofendonte e te na e fyente vendin akoma me shume sec na e kane fyer keto te tjeret…….

  Reply to this comment
 34. Bush April 29, 11:49

  Diplomati i baba Cekës,
  Na i bëri një shërbim,
  Për ta parë me sy të lirë,
  Këtë llum e degradim!

  Mburren: ‘Vijm’ nga fis i mirë’
  Shyqyr Zotit që i kemi!
  Kujt i plasi se nga vini,
  Sot çfar’ jini ësht’ problemi!

  S’është i vetëm Neritani
  Që me Salën “pati fat”,
  Soj’ i tija Shqipërinë,
  E kanë bër’ si bankomat!

  S’ka mjedis që s’e ka prekur,
  Tentakul’e injorancës!
  Prishur krejt kjo Shqipëria
  Prishur krahët e balancës,

  Ndaj dhe janë shpërfytyruar,
  Në harbutë e në harbute,
  Ngrihet sot parajsë e tyre,
  Mbi mizerjen absolute!

  Na ësht’ bërë sot “mençuria”,
  Atribut i maskarenjve,
  Ne na mbeti që të tundim,
  Flamurin e budallenjve!

  Nuk mund t’i përmend me radhë,
  Të gjithë llojet e kancerit,
  Po kuptohet lehtësisht,
  Që jetojmë Kohën e Derrit!

  Reply to this comment
 35. ARSI April 29, 11:51

  Nuk le gje te keqe dhe ne kundershtim me ligjin pa bere ngri edhe nje komision hetimore per 2 3 dite dhe tregoje edhe njehere fytyren tende te vertet para shqiptareve qe me 23 Qershore do te denojne me vote popullore……..

  Reply to this comment
 36. Arbenita April 29, 11:54

  O Bush i ke rene pikes me kete poezi qe ke krijuar….Ky palo Egini qe beri gjithe kete buje me nje skandal te inskenuar. na u be i famshem…….

  Reply to this comment
 37. luani April 29, 11:56

  po cke ore ditezi qe ne koh fushate do te shkelesh ligjin me te dyja kembet, apo edhe tani ne castet e fundit te pushtetit tend do t iu tregosh shqiptareve se ti di vetem te shkelesh ligjet e shteteit shqiptar. me dukesh tamam nje donkishot shqiptar me sacot e tu qe te ndjekin nga pas me udhtimet e tua te cmendura. mos do dhe ti te ngrihesh kunder mullinjeve te eres?!! tani je von per tu kthyyer prappa! me vjen keq, te pakten preite humbjen sic duhet ta pres nje burre

  Reply to this comment
 38. arba April 29, 12:03

  Po nuk te mjaftojne shkeljet qe ke bere per 8 vite rreshte, kerkon te shkelesh akoma ligjin dhe kushtetuten e vendit edhe tani ne kohe fushate…….Do te ta tregojne shqiptaret komsionin hetimore dhe te gjitha shkeljet e tjera qe ke bere me 23 Qershore…

  Reply to this comment
 39. BARBA April 29, 12:04

  AI KELYSH NUK DONTE SHKULUR VESHI PO DONTE PRESHIN SI DRITANI NE LUSHNJE

  Reply to this comment
 40. Rei April 29, 12:18

  Do ta ngren shqiptaret ty Berisha komisionin hetimore per te gjitha krimet qe ke bere ne emer te ligjit….per te gjtiha vjedhjet qe ke bere nepermjet koncensioneve, privatizimeve dhe shitjeve te pasurive kombetare….Do ta kuptosh se si funksionon drejtesia e vertet dhe shteti ligjote menjehere pas ardhjes ne pushtet te se majtes se bashkuar…..

  Reply to this comment
 41. ANJA April 29, 12:20

  Nuk pyet Berisha per rregullore parlamenti apo ligje shteti, ai ecen me mendjen e tij te plakur se ligjin e ben maliqi, por nuk eshte keshtu Berishe sepse ka ikur koha e maliqit sot ne demokraci eshte koha e ligjit, shiko se mos te ka ngeur sahati ty…….

  Reply to this comment
 42. Bruna April 29, 13:01

  Si kane guximin dhe duan te ndermarrin ngritjen e nje komisioni hetimor per gjera te tilla nderkohe qe ne shqiperi po vriten njerez te pafajshem dhe askush nuk e vret mendjen te gjej fajtoret. Kjo qeveri nuk meriton te qendroje me as edhe nje dite me shume

  Reply to this comment
 43. Stela April 29, 13:02

  Perse te ngrihet komisioni hetimor? I gjithe i ashtequajturi ‘incident’ne Viene u be vetem per tu bere i famshem ky Egini .
  Mos ngrini komisione te kota po merruni me gjera qe vertet kane vlere se po e shkaterroni shqiperine

  Reply to this comment
 44. evi April 29, 13:07

  turp me i madh ne 23 vjet demokraci eshte krijimi i ketij komisioni hetimor qesharak vetem per te kercenuar opoziten dhe liderin e tyre

  Reply to this comment
 45. beni April 29, 13:08

  nuk eshte pare dhe nuk eshte degjuar ne asnje vend te botes te ngihen komisione hetimore kaq qesharake vetem e vetem per te denigruar dhe baltosur liderin eopozites

  Reply to this comment
 46. besnik April 29, 13:09

  si mundet qe mazhoranca edhe 2 muaj ka kohe te iki nuk mendon tu paraqese shqipatreve ate cka bere ne kto vite po mundohet sesi te nxjerr keq opoziten me sharje e provokime

  Reply to this comment
 47. besi April 29, 13:10

  egin ceka ky maskara e gjasme diplomat en ambasade kaq te rendesishme ne vjene provokio dhe trilloi nje histori kaq te turpshme kundra nje figura kaq te shkelqyer si ajo e zotit rama

  Reply to this comment
 48. ergi April 29, 13:11

  i vetmi obligim i mazhorances ne keto kohe eshte sesi te nxjerrim ne publik keq opozitem sesi ti zeme keq ato sesi ti provokoijne qe te reagojne keq e gjera te tjera

  Reply to this comment
 49. eri April 29, 13:12

  kjo per mua me te drejte ashtu sic tha zoti rama duhet te shpallet dita nderkombetare e shkuljes se veshit se kuptim tjeter ska vecse nje mashtrim nga palo diplomat

  Reply to this comment
 50. gjergji April 29, 13:13

  ky egin ceka menjehere do ngihet ne detyre sepse arriti te provokoi dhe te trilloi ne lidhje me zotin rama dhe vetem kshu diplomatet dhe funksionaret e pd ecin ne karriere

  Reply to this comment
 51. ervin April 29, 13:14

  imagjinoni cfar qeverie qesharake kemi ngren komision hetimor per nje gje te trilluar nga nje palaco diplomat dhe pa apsur asnje fakt dhe asnje prove qe kjo gje ka ndodhur

  Reply to this comment
 52. endri April 29, 13:15

  sali berisha mos u mundu kot edhe po te besh 1000 komisione hetimor nuk do nxjerrsh gje kundra edi rames nuk do nxjerresh gje kundra opozites por thjesht ne 23 qershor do denohesh me vote kundra nga shqipatret

  Reply to this comment
 53. gega April 29, 13:16

  trup per cdo shqipatr e emigrant pefaqesohet nga keto palaco diplomate ne kancelarite tona diplomatike,nga keto hajduta dhe korrupsionista qe kane arritur aty vetem me ane te nepotizmit

  Reply to this comment
 54. perla April 29, 14:39

  Ne kurre nuk do mund te sillemi si njerez ndonje here. Gjithmone Ambasadat Shqiptare do te lejne ndonje reagim per te rene ne sy per gafat e tyre si psh. diplomati i ps qe vodhi me gjith familjen ne Qender tregetare dhe kjo perseri nga Socialistet ndodh ky inciden …. kurre nuk mund te behen njerez keta!!

  Reply to this comment
 55. lapra April 29, 14:46

  u be legjende veshi hahaahah

  Reply to this comment
 56. Jani April 29, 14:56

  kemi nje perfaqesim shume te ulet dhe emigrantet tane nuk e meritojne kete nivel perfaqesimi kaq te dobet

  Reply to this comment
 57. pilogllava April 29, 16:18

  Sa te jete rrumpalla sali populli shqiptar kete katrahure do te kete .leh o sali ,leh se qenin e ngordhur ke per te gjetur

  Reply to this comment
 58. BAY AREA Ca. April 29, 16:26

  Kemi per te pare estrade, me kete komision te ngritur, qe do te studioje e analizoje Terheqjen e Veshit te Eginit, cuni babit vet, femija me pampers 37 vjec. Ne krye te komisionit eshte vene Rekordmeni ne librin Gines per gjatesine e h u n d e s Fatbardh Ka…i. Komisioni do te ngrej edhe nje nenkomisjon te drejtuar nga doktor Muli , per ta pare sa eshte xhvendosur veshi nga “rrenja” e tij dhe sa cm i eshte zgjatur pas terheqjes veshi, nga Z. Rama etj, etj. Cfare Zhvejku, del zero para kesaj gallate. Sali V.P. e ben kete se ka hall se mos e terheqin ate nga veshet, por te mos kete frike si “trim” me antiplumb qe eshte, populli ka per ta teheq nga hunda e gjate e do ta dorzoje tek Kryeprokurori, Kosimeuje per te proceduar ne denimin e kriminelit

  Reply to this comment
 59. leshja shkodres April 29, 21:01

  ku je ti kamikazi i sales ti nje taliban kur nuk degjon me ardh ne shqipoeri kur ke salen po neser ku do shkosh o pleh me 23 qershor do ta bajme veshin ty e burrit nanes tane salukut 1 meter te gjate o qorr

  Reply to this comment
 60. Qemali April 29, 21:34

  Po sala di sesi te krijoje diversante dhe si ti perdori ata, plus qe Egini po kthen nderin qe i ka bere sala duke nje te paafte ne Austri per te perfaqesuar diplomacine shqiptare.

  Reply to this comment
 61. Erjoni April 29, 21:35

  Gjithcka qe po ben sala po e ben per nje qellim te vetem, do ta shperqendroje popullin ne menyre qe te mos shikoje faktet, te mos shikoje sesi po i shkaterrohet partia dhe sesi po i largohen te besuarit e tij.

  Reply to this comment
 62. Renato April 29, 21:37

  Me mire ta kishin quajtur “komisioni i leshit” se vetem me lesh mund te merret ai komision se fakte ska per te analizuar, prandaj ia vlen ta quash komision leshi

  Reply to this comment
 63. Taulanti April 29, 21:42

  Eshte vertet e turpshme per 3 ish socialistet qe te kthehen dhe te bashkohen me salen, ndoshta shume veta mund mos ta kene kuptuar Edi Ramen kur i ka larguar keta personazhe, por tashme e kuptoj, nuk ka vend ne RILINDJE per persona pro diktatures dhe pro sales

  Reply to this comment
 64. Ylli April 29, 21:45

  Po cfare do hetoj ky komision??? Genjeshtrat e nje te llastuari, apo thjesht po e ben sala se ska ca te beje deri ne 23 qeshor, ka kohe te lire dhe ndoshta ka menduar meqe po del ne pension ti fusi nje komision, sa per shplarje.

  Reply to this comment
 65. Iliri April 29, 21:51

  o saliiiiiii sa i papam qe je, i ke bere komisionet si tenderat cdo here qe te zene ngushte i ben komisione dhe ke 8 vjet qe asnje nga komisionet hetimore qe ke ndritur kane bere vetem vrima ne uje, meqe e dime sesi do perfundoje pse nuk e mbyll komosioni dhe thuaj nje here qe gabove se nuk je “perendi” qe gjithmone te kesh te drejte

  Reply to this comment
 66. pacienti April 30, 06:41

  Zhelefine moj shpirtfashiste/te ndriti ylli si saliste/nga qejfi e nga frika e preshit/ngrite komisionin e veshit.Moj zhelefine, moj shpirtzhele/ke marre flake prej salbere/ke marre flake te kruhet barku/per salberen te ha meraku.Te dy sku

  Reply to this comment
 67. relaso April 30, 08:01

  Nuk kam lind në kohën e ashtuquajtur “demokraci” por jam i hershëm. Kur u bë skandali diplomatik në NEW YORK në 1992 apo fillim 1993 me kryediplomat A.Serreqin ku diplomatët i kërkuan agjentes së FBI-së sex oral nuk mbaj mend se u ngrit komision parlamentar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim