Adelina me paradën LGBT, Prishtina “nën këmbët” e komunitetit ylber

October 10, 2018 17:29

Adelina me paradën LGBT, Prishtina “nën këmbët” e komunitetit ylber

“Krenarë në shesh, komuniteti LGBTI që ende paragjykohet nga shoqëria kërkon të drejtat e veta”, shkruan gazeta Express që në titullin e kësaj kronike.

Për rreth dy orë në sheshin kryesor të Prishtinës mbizotëroi flamuri ylber, i cili simbolizon komunitetin LGBTI. “Born this way” në shqip “i/e lindur kështu”, këngë e kënduar nga Lady Gaga, hapi zyrtarisht Paradën e Krenarisë. Nën tingujt e kësaj kënge dhe shumë të tjerave që përçojnë mesazhe të tilla, komuniteti LGBTI dhe përkrahësit u argëtuan, vallëzuan lirshëm, shkëmbyen përqafime dhe në fund qetësisht mbyllën paradën. Gjithçka u moniturua nga Policia e Kosovës, që sipas tyre i tërë ky aktivitet përfundoi pa ndonjë incident.

Një furgon me balona shumëngjyrësh i paraprinte masës. Në rreshtin e parë të marshimit qëndronin organizatorët e Paradës dhe fytyra publike të profileve të ndryshme. Në duar mbanin pankartën “Walking for those who can not join us” në shqip “Ecim për ata që nuk mund të na bashkohen”.

Marshimi vazhdoi nën tingujt e këngëve të ndryshme nga këngëtarët botërorë, por mbizotëruan edhe ato të Adelina Ismailit, e cila po ashtu ishte pjesëmarrëse në paradë.

 

v.l/ Dita

October 10, 2018 17:29
Komento

11 Komente

 1. XXXL October 10, 18:08

  Po ajo tabela “Ne emer te bythes” ke e keni, rrace degjenerume.
  Doni ndonje kompani te ISIS qe t’u dhemi bytha gjithe jeten dhe te shikoni lirine, per gojore jeni te vetmit.

  Reply to this comment
 2. Arben October 10, 18:14

  Prishtines ti hani m….., ti dhe komuniteti ylber.

  Njerezit me moral duhet te ngrihen kunder tyre, mire qe

  i bien vete dylberit, po nuk mund te na bindin me

  dhune se eshte dicka nirmale.

  Reply to this comment
  • Alban October 11, 12:31

   pse merzitesh ti Arben.,dylberizmi eshte shume i perhapur ne kulturat islame. Ne Afganistan i marrin cunat i veshin si gra dhe dredhin belin per pleq. Sulltani kishte harrem me gra dhe me burra. Dylberizmi s’eshte ndaluar kurre me ligj ne Perandorine Osmane. Edhe ne kulturen shqiptaret turqinia dhe dylberizmi jane pare si sinonim.

   Reply to this comment
 3. Epo kjo pune October 10, 18:21

  nje gje nuk shkon… dakort, jane te lire te jetojne jeten sic e ndjejne kushdo por ama… krenare!!!! po mire, te dalin dhe pala tjeter ne mitingje krenarie!!!! ky lloj karshilleku nuk i ben mire kujt dhe nxit dhe reagime pastaj… jetoni jeten ne privatesine tuaj dhe mbaroi ajo pune.

  Reply to this comment
 4. ss October 10, 18:23

  Thoni si te doni ..,..por me manivel nuk ishin keto probleme ndizej per bukuri Tani vetem me c’eles kane hapur shume probleme ???

  Reply to this comment
 5. apo s'e ngren sumen nalt kta Koqevaret ! October 10, 20:08

  e kan Stil te fort
  ate .
  nga pas

  te bohet mikrob ajo lol .

  imagjinoni me qit sumen nalt 5-her m’dit

  e prit ne tension , ta rrasi kush lol .

  Reply to this comment
 6. I tillë je , sa herë që hap gojën October 10, 20:42

  Pse moj Adelina , nuk te mjafton kenaqesia nga perpara , por kerkon edhe kenaqesine nga mbrapa ? ! Ne nuk na duhet se cfar ben ti dhe sera jote si individe , por na i sjell zorret tek goja , kur perpiqesh te na imponohesh , duke bere lkarshillek , nje shoqerie te tere . Drejt me thene , edhe pse veprimet tuaja jane te kunder natyreshme dhe te karakterit kafsheror , ne nuk merremi me ju , por me kusht , qe edhe ju nuk duhet te merreni me ne , per te perhapur “kulktuten” kafsherore , aq me teper , tek te rinjte neper shkolla e kudo qe jane ! Shqiptaret jane boll halle te tjera dhe nuk kane kohe te ,mereren me b….t tuaja ! ! !

  Reply to this comment
 7. Po,Po October 10, 21:33

  Sesi mund te ndihesh krenar , me idjotesite e jashtenatyreshme te tyre , vetem kjo specie e veçantë mund ta “dijë” ! Edhe pse jini turpi i vërtetë i stadit të zhvillimit që ka mbritur njerëzimi , ne nuk denjejmë të merremi me juve , kurse ju tregoheni të pa sjellshëm dhe e teproni shumë , duke kaluar deri në agresivitet , kur provokjoni dhe kërkoni tëp na imponohi forcërisht me mogelinb tuaj ( e përsëris , të jashtënatyrëshme , të denjë vetëm për botën e kafshëve),duke provokuare në mënyrë cinike ! se cila është zgjedhja juaj … , kjo iu përket juve dhe , ne të tjerëve aq na bën . Ju kini jetën tuaj , që për ne është e neveritëshme , ashtu sikurse edhe ne kemi jetën tonë , që ka krijuar natyra dhe e respektojmë , sepse është provuar gjatë disa mijra vjetëve , që është më e mira , sepse është konform ligjeve objektive të natyreës , Ju , do të bënit mirë të qëndronit brenda komunitetit tuaj neveritës , pa na provokuar aspak ne të tjerëve , me këto “parada” e idjotësira të tjera , të kësaj natyre . Provokimet tuaja të neveritëshme , me të drejtë bëhen edhe për fyerje e mnë tepër se kaq , nga persona të tjerë , që kërkojnë edhe ata te drejtën e tyre , të mës i provokoni me kaq cinizëm . Pra , të mos neperkembni të drejtat e tyre !

  Reply to this comment
 8. PSE ? October 10, 21:41

  Bythqirët abuzojne me cinizëm , duke i bastarduar deri në ekstrem te drejtat e njeriut ne DEMOKRACI !
  Veprime të tilla , i shkaktojnë të rrënqethura njeriut normal dhe njollosin e bastardojne vetë demokracinë !

  Reply to this comment
 9. allahile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! October 11, 23:01

  kjo turi perversja
  duket si terroriste sexi !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*