Administratori i Velipojës: Kemi evakuuar gjithë banorët

July 28, 2017 11:12

Administratori i Velipojës: Kemi evakuuar gjithë banorët

Administratori i Velipojës Altin Kaçi megjithëse në një situatë të pazakontë dhe në vendin ku ndodhi shpërthimi i madh ka folur në një lidhje telefonike për News24, duke pohuar se ngjarja është e rëndë.

Ai tha se po punohet me zjarrfikëse, vullnetarë e polici për shuarjen e zjarrit, ndërsa janë evakuuar edhe banorët.

“Jemi këtu me forca zjarrfikëse, vullnetarë po punojnë shumë. Shpresojmë të mos kemi viktima. Tre janë nisur me helikopter drejt Tiranës, një është në Shkodër. Kemi evakuuar gjithë banorët në pallatet afër dhe po punojmë për vënien nën kontroll të zjarrit”, deklaroi Kaçi.

 Edhe ai ka theksuar se të plagosurit janë punonjës të lokalit, midis tyre edhe pronari i kompleksit. Shpërthimi që shkaktoi plagosjen e disa personave vjen në kulmin e sezonit turistik dhe Velipoja është një nga destinacionet e preferuara të pushuesve, kryesisht atyre nga veriu.
July 28, 2017 11:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim