Historia e një adoleshenteje dhe bota në rritje e seksit virtual

September 18, 2018 19:11

Historia e një adoleshenteje dhe bota në rritje e seksit virtual

Kishte një vit që bisedonte me një burrë dhe i dërgonte foto dhe mesazhe me sfond erotik.

Në fund zbulon se ishte i ati.

Ngjarja ka ndodhur në Bergamo, Itali dhe është treguar nga një psikologe e zonës dhe më pas nga shoqatë e prindërve anti-drogë (AGA) në Pontirolo Nuovo.

Fenomeni i seksit virtual është në rritje shqetësuese dhe është ngushtësisht i lidhur me trendin tjetër shqetësues të varësisë nga rrjetet sociale.

Përtej episodeve të vetmuara, shifrat janë mjaft shqetësuese: djemtë midis 14 dhe 21 vjeç të përfshirë në episode të “cyberbullying”, dhe shpesh “cybersex”, janë duke u shtuar, raporton TgCom.

Siç tregon psikologu që ka denoncuar rastin, “të lehtësuar nga fakti se ata janë ende në një botë virtuale, të rinjtë ndihen më të lirë dhe më të sigurt, duke arritur kështu në një kohë të shkurtër të njohin gjithçka për botën e seksit, por në këtë mënyrë ata djegin hapat e një procesi gradual dhe të shëndetshëm të përvojës së drejtpërdrejtë. Bota e seksit virtual mund të çojë në surpriza të këqija”.

m.h. / dita

September 18, 2018 19:11
Komento

1 Koment

 1. MH September 19, 01:15

  Shkeputa nga artikulli fjalin qe me bani ma shume pershtypje.

  “”” duke arritur kështu në një kohë të shkurtër të njohin gjithçka për botën e seksit “””

  Keto a nuk i mesojne te gjitha sekretet,boten e seksit ne shkolle.

  Kjo tregon qe shkolla kenka gjysmake.Sa per fasade.Teori kot.Keto duan praktike.Ndaj, meqe shkolla i ka hypur kesaj pune te krijon dhe gjerdeket per te krye ne praktik intimitetin si dhe “teknologjin” e krijimit te orgazmes.
  Pthuuu maskara demokraci plehe,demokraci pluraliste qe kalon njeriun ne instinktin shtazore.
  Vetem per kete nivel edukatet duhet te pranojme me shume korrektesi e dashamiresi sistemin ma human njerezor komunizmin.Sistemi demokratik kapitalist.Trumbetojne e shesin karakter.Po ama nuk ka pinjoll deri ne stadin ma te zgjedhur President qe nuk shargiten e jargiten per dy gisht vend e per nji kapstravec apo patellxhan.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*