Çfarë zbulova dje në faqen online të Berishës

Arben Duka April 25, 2016 10:47

Çfarë zbulova dje në faqen online të Berishës

Hyni në faqet e Salës,
në adresë-në internet,
se si gëlon injoranca,
do shihni me të vërtetë!

Se si gëlon injoranca,
do shihni me të vërtetë,
ndjekësit e xhaxha Salës,
janë të gjithë analfabetë!

Betohen e stërbetohen,
për këtë vigan të shquar,
pastaj shajnë komunistët,
me gjuhën më të shëmtuar!

Është ky strateg i madh,
frymëzimi i gjithë krimit,
sa betohen të na vrasin,
m’u në qendrat e votimit!

Shpellarët e xhaxha Salës,
gjak kërkojnë në çdo gërmë,
bie çdo postim i tij,
era vdekje edhe kërmë!

Betohen se do të vrasin,
Edi Ramën-komunist,
dhe Saliun e mendojnë,
si një kryexhihadist!

Shpellarët e xhaxha Salës,
dhe pse një fjali s’bitisin,
të kujtojnë vetëvetiu,
luftën e shenjtë dhe ISIS-in!

Në adresën e Saliut,
kriminelët mbajnë radhën,
këto faqe mund të jenë,
një objekt serioz për Llallën!

Një objekt serioz hetimi,
jo tani-po kohë më parë,
përreth Salës është mbledhur,
gjithë llumi shqiptar!

Aty mbledhur do të gjeni,
llumin e gjithë shqiptarëve,
them që duhet të hetohen,
komentet e gjithë shpellarëve!

Në adresën e Saliut,
sot gëlon gjithë botë e krimit,
dhe tamam me armë në dorë,
mendojnë rrugën e rikthimit!

Një gjysmë ore e pashë,
edhe ndjeva neveri,
për këta shpellarë të trashë,
dhe “legjendarin” Sali!

Gjithë krimi rreth Saliut,
tani është mbledhur grusht,
dhe duan-kundër Edvinit,
një hakmarrje me çdo kusht!

Ju kompetentët e SHISH-it,
këto faqe t’i lexoni,
jo si për kuriozitet,
por burim informacioni!

Nëpër faqet e Saliut,
islamikët lulëzojnë,
që pas thirrjes gjëmëmadhe,
armë seriozisht kërkojnë!

Saliu aty ka mbjellë,
gjithë hithrat e përçarjes,
dhe shpellarët si në shpellë,
presin orën e hakmarrjes!

Arben Duka April 25, 2016 10:47
Komento

13 Komente

 1. l ri April 25, 14:11

  MOS KUJTO SE U HARROVE LULE O AVNI RUSTEMI
  ÇOHU NGA VARRI ÇOHU,SE DIÇKA DO TË THEMI!,,,!

  Reply to this comment
 2. Curri April 25, 16:01

  Une jam salier i kopese se saliereve, dhenve, dhive, derrave, qenerve, gomereve, ujqerve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone te jete keshtu dhe ashtu. Ai egersire nuk mund te kete qene as zagar në oxhakun e Enver Hoxhes. Ai shpellar nuk mund te jete as spiun i Serbise. Turma jone eshte me e çmendura, llumi i perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte shpellari ne krye te kopese tone. Na e kemi per nder te udhehiqemi nga nje shpellar, egersire, kriminel, spiun i Serbise.

  Reply to this comment
 3. cacaja April 25, 17:29

  Pronari i bordellos me personelin e saj……..hi…hi…hi

  Reply to this comment
 4. Mark uk April 25, 18:00

  Bejtet tuaja jan me name
  Shkoj e i vjerri ne zyrhane(wc)
  Sa her shkoj atje me dhije
  Me bjen ndermen per zotnin tane.
  O poet servil partiak o spiun i sigurimit po shkruej nje here per shoket te idealeve.

  Reply to this comment
  • Antikonformisti April 25, 21:04

   @ Mark Uk (Mut)! Ti mor pleher, ti mor bari dhishe i Qafes se Bordolecit, ti mor spiun i serbeve dhe kallauz i diversanteve qe vinin nga UDB-ja, ti o idiot dhe injorant 24 karatesh i perdorur si shkop çyreku (shkop per pastrimin e nevojtoreve te bllokuara), ti mor burre dhe baba kurvash, ti mor vrases i 2 Prillit ne Shkoder dhe i shperblyer nga Berisha, ti mor pjatalares dhe pastrues halesh ne kuplarate e Anglise, e ndjen veten se mund te perballesh me nje nder poetet me te mire aktual shqiptar si Arben Duka. Po si puna jote mor bajge e qelbur, Arben Duka, bene nga nje ne çdo mengjez pasi ngrihet nga shtrati. I “sugjeron” ti ,mor mikrob kanceri se çfare dhe per ciulin duhet te shkruaj poeti! Po pse keshtu kujton ti se mund te mbrosh nje kryekriminel padronin tend, qe eshte familjarsisht i zhytur ne krim?! Kur te perfundoje reforma ne drejtesi ta dish o pleher me emre dhe mbiemer, qe fshihesh ne rrethinat e Anglise me nofken “Mark Mut” se bashke me kriminelet e tjere dhe per ty ka nje vend te rezervuar. Do japesh llogari per sherbimet qe ke bere ne dem te ketij vendi dhe ketij populli. Deri athere ke kohe te lehesh por dhe te reflektosh.

   Reply to this comment
  • Bardhi Tolabi April 25, 21:26

   O Mark uk,nuk je njeri,
   S’ke ideale,nuk bej cudi,
   Po te kishe,do te thoje,
   Se nuk jane,nje fjale goje.

   Idealet,o mor kafshe,
   Nuk jane nje flake kashte,
   Ideali o i marre,
   Nuk hyn ne goje pa lare,

   Nuk je ti nga ai soj,
   As ai nga Vucidoli,
   Mjere nena qe polli,
   Nje Mark e nje Sali….

   Reply to this comment
  • SOCA April 26, 11:05

   O mark o u [email protected] twat..ur rimes make all of us sick
   and u deserve to blow Arben’s dick

   Reply to this comment
 5. funerali April 26, 02:01

  legenat e shikut I ke permed kot fare. ata survejojne popullin shqipetar per llogari te erdoganit.
  ptu, fare e ndyre.

  Reply to this comment
 6. Mark uk April 26, 11:25

  Antikonformisti: Dukesh se cfar muti je kur delni ne mbrojtje nje spiuni,apo jeni edhe ju ndonje sekretar partie fshati me kater klase.Nuk me habit se keni ne parim te mbrojsh shoket spiuna,se i till legen jeni o fuksi ,po ju pa pages.Shko ruaj dhit atje ne mal.Ju paguaj gja tash qe rrini duke lehur o qelbesir.Nuk fyej njeri si puna jote,po nuk te mbyllet ajo hale gojet ndryshe.

  Reply to this comment
  • Malsori April 26, 16:01

   Për ty e padronin tënd janë të merituara gjith kritikat, por unë do të të ve në dukje se ti je kaq larg të vërtetës urr thua se sekretari i partisë së fshatit ishte me 4 klasë shkollë, në një kohë që atëhere kaloi në arsim të detyrushëm edhe shkolla e mesme.
   Pikërisht, përveç shkatërrimit të gjith ndërtimeve, Saliu yt shkatërroi dhe arsimin dhe ktheu analfabetizmin.
   Krimineli meriton vetëm emrin që ka.

   Reply to this comment
 7. Mark uk April 26, 11:29

  Bardhi Tolabi:Ku je turkushak stamolle,pse po fyen.apo poeti ta ka q…ate qe te ka lindur e duhet ta mbrosh.

  Reply to this comment
  • Bardhi Tolabi April 26, 15:19

   O Mark te cafte uk-u
   Me nje njeri,te cilin e ka zene e jema ne mulli,nuk mund te bisedosh.Nje i zene si ti,prej sateme me mullixhiun,si trokacke mulliri di te fjalose,me kurvare e kurva di te beje biseda,me sigurimsa e ish sigurimsa di te shoqerohet,te ngateroje e ndeshkoje edhe sot.Nje i tille vetem tek kurvat e gjen sherimin,tek sigurimsat e gjen shpetimin,e tek kriminelet e gjen ushqimin…

   Reply to this comment
 8. TOMORRI April 26, 12:16

  pene e arte arben duka por ne foto me salin te na vendosje xhelal mziun heroin e kamzes dhe gazetarin qim peka qe u merr jeten njerezve bravo te madhe arben duka

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim