Adriatik Llalla “arratiset” jashtë vendit, avokati Hazizaj: E përfaqësoj unë

April 16, 2018 15:00

Adriatik Llalla “arratiset” jashtë vendit, avokati Hazizaj: E përfaqësoj unë

Në kulmin e përplasjeve me ambasadorin amerikan Donald Lu, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla zgjedh të bëjë një udhëtim jashtë vendit.

Në ditët kur zhurma rreth emrit të tij, sa vjen e bëhet më e fortë, për shkak të hetimeve të nisura nga prokuroria e Durrësit, Llalla ka kontraktuar një mbrojtës ligjor.

Sokol Hazizaj, ka siguruar një prokurë të posaçme për të përfaqësuar ish-kryeprokurorin në procese të mundshme penale, çështje civile apo administrative.

I kontaktuar nga “News 24”, Hazizaj deklaroi se një javë më parë iu drejtua me një memo prokurorisë së Durrësit, për të mësuar nëse ka një çështje penale të çelur ndaj Adriatik Llallës, por deri më tani nuk ka asnjë përgjigje.

o.j/dita

April 16, 2018 15:00
Komento

10 Komente

 1. N.VJOSA April 16, 16:55

  Shtet qesharak!
  Ne se Adriatik Llalla eshte per tu hetuar dhe po hetohet, ai nuk mund te largohet!
  Ose edhe ne se largohet , Prokuroria dhe Policia duhet te jene te sigurte per ta thirrur ne cdo kohe!
  Avokati mund ta perfaqsoje, kur personi eshte ne Shqiperi, por po eshte per tu arrestuar, kush do arrestohet?…
  Avokati!?…
  Keshtu ndodhi dhe me ate te 630 kg Heroine…
  Iku ne Gjermani dhe ne Shqiperi ka lene opingat..!
  Shtet me te dobet, nga ana e ligjshmerise, Shqiperia nuk ka patur ndonjehere!
  Edhe ne kohen e Zogut te Kurves, masat represive kane qene me te forta!…
  Demokraci nuk do te thote ti shpetosh ligjit!
  Perkundrazi, Ligji ne Demokraci eshte M B R E T I…
  Ne Shqiperi sundon M a f j a !…

  Reply to this comment
  • sela April 16, 20:11

   E ke qare o Neti kete koment!Do te doja te te beja nje korigjim ku thekson se “LIGJI NE DEMOKRACI ESHTE MBRETI”ku duhet cituar “MBRETI NE DEMOKRACI ESHTE LIGJI”!Ne Shqiperi nuk sundon mafja por MBRETERIT demokrat”!

   Reply to this comment
   • N.V. April 16, 21:42

    Rrofsh, o @sela,
    Gabim nga nxitimi…Lapsus!
    Ke te drejte, ne Shqiperi sundojne Mbreterit demokrate me Kryeopozitar Kryekriminelin dhe President Kryehajdutin…

    Reply to this comment
 2. Kaçi i zi April 16, 17:08

  Ka shkur jashte per studime ne shkolle te mesme.

  Reply to this comment
 3. Po kjo ishte lojaaaaaa! April 16, 17:24


  Me qe ndertesa e teatrit ka rrezik te shembet “teatri” luhet ne natyren e virgjer shqiptare.
  Vetingu? Tra la la!Tra la la!
  Lum ti popull qe e haaaa!

  Reply to this comment
 4. fteri April 16, 17:40

  Në asnjë mënyrë A.Llalla nuk duhet lejuar të largohet nga banesa dhe tirana . Në rast të kundërt bëni mutin ligjit të hetimeve ,ai duhet arrestuar menjëher.

  Reply to this comment
 5. Dike Mullai April 16, 18:18

  Zer LEPURIN, T’i heqesh OPINGAT !!!

  Reply to this comment
 6. h April 16, 19:27

  Do të shkojë në Oxford te japi leksione mbi
  luften kundër korrupsionin dhe dominimin e gjykatave angleze nga kriminaliteti dhe drogaxhitë.
  Nuk e lenë të hyjë në USA se e kanë kërkuar edhe atje.

  Reply to this comment
 7. MH April 17, 00:05

  Ja dhe nji krahasim ndermjet demokracive moniste me kete sot alla kapitaliste.
  Po bejme rreforme negociatat u arriten te hapen.Dhe krimineli iken si turiste jasht vendit.E gjeni se ku asht.Ndoshta ka vajtur per takim me kriminelin tjeter Kumbaro qe i ngeli i ndjeri Remzi Hoxha nder duar.
  Na thoni vetem nji rast qe ne monizem ka ikur nji i arrestuar jasht shtetit.
  Monizmi ishte shtet se kishte tope qe tundte edhe superfuqit.Kete e futa ngaqe edhe superfuqit i hangren mune monizmit kur vegjetonte diktatori.Ose Zoti i shtepise.
  Sot,zot shtepie kemi nji hajdut qe te vjedh me bilance ne dore.Kalon lumin me iprovizime levizje buzesh.Harron budalla qe aty kishte dhe levizje gishtash me lapse ne dore.
  Ketu ka mbet qe ligji te jap doreheqjen e te shperngulet nga ky vendbanim 28 mije km/2.
  kaq qesharake asht ba ai vend i ngrate.

  Reply to this comment
 8. alphade April 17, 02:33

  Nuk ke ku shkon qen bir qeni ! Planeti i yne toke eshte bere kaq i vogel sa nuk ke ku shkon. I ke sjelle aq fatke-
  qesi shqiptareve duke mbrojtur deri ne fund trinomin: Be-
  risha- Basha – Meta dhe keta te fundit te leshuan si nje
  qen rrugeve te botes pa nam e pa nishan ! Keshtu per-
  fundojne te gjuthe horrat ne drejtesi e politike,te strukur
  e te fshehur ne nje qoshe bote. Mjere Ai qe i bie ne hak
  ketij populli ! Harrove t’i maskara qe edhe Ti ne nje kohe
  ishe i varfer, ashtu si miliona shqiptare ?! Dhe ne pak ko-
  he,vetem ne 3-4 vjet arrite te bredhesh me jahte luksose
  Ti dhe familja jote ! Ku i gjete gjithe ato para,ku arrite te
  sigurosh gjithe ate pasuri ?! Sigurisht me djerrse nuk e bere ! Dhe prapa cdo pasurie ka thene nje dijetar fshihet
  nje krim. Ndersa me pasurine qe ke vene Ti meshihen nje
  mal me krime,zoti Llalla dhe per kete do te pergjigjesh.
  Nuk i fshihesh dot , zoti Llalla Amerikes ! Do te te gjejne
  edhe sikur ne vrimen e miut te futesh.!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*